Data wygenerowania zapytania ofertowego: 2020-04-24

Grupa Azoty SA Tarnów

Kwiatkowskiego 8

33-100 Tarnów

NIP: 8730006829

ZAPYTANIE OFERTOWE NR Z103/279910/aktualizacja1

SZANOWNY OFERENCIE

W tym zapytaniu możesz złożyć ofertę bez konieczności logowania się do platformy zakupowej.
Kliknij na końcu poniższej karty przycisk Złóż ofertę i kontynuuj zgodnie ze wskazówkami.

Tytuł zapytania

Treść zmian (aktualizacja):

Zamawiający dokonuje zmiany w treści SIWZ 61/P/2020:

1. Zamawiający wprowadza do treści Rozdział II pkt 2 SIWZ, zapis:

"Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji i tym samym może zwiększyć wartość zamówienia o :
I. Zakup 2 dodatkowych urządzeń do obsługi mobilnej np. na potrzeby bramy wjazdowej (w zakresie funkcji mobilnej w systemie IT Janus, koncepcja obejmuje w podstawowym zakresie prac uprawnienie i skrócenie czasu kontroli na bramie wyjazdowej B6 co łącznie określa konieczność zakupu 3 urządzeń).
II. Wykonanie nawierzchni wokół istniejących, starych wag oraz remont placu o ubytki kostki, krawężników, korekty niwelety na długości koniecznej do zapewnienia dokładnego pomiaru dynamicznego nacisku na poszczególne osie pojazdu.
W związku z czym jako opcję należy uwzględnić i wycenić powyższe prace opisane w punktach I oraz II."

2. Zmianie ulega treść Rozdział IV. Po wprowadzeniu zmiany, treść otrzymuje brzmienie:
"Przedstawiona w ofercie cena łączna usługi netto tj.:cena zamówienia podstawowego + opcja, będzie ceną licytowaną podczas aukcji elektronicznej na Platformie Zakupowej, do której zostaną zaproszeni Oferenci spełniający kryteria formalno-merytoryczne"

3. Zamawiający zamieszcza Formularz Ofertowy - załącznik nr 1 do SIWZ oraz Formularz Cenowy - załącznik nr 2 do SIWZ po zmianie.


Treść zapytania:

Treść zapytania zgodna z SIWZ 61/P/2020


1. Przedmiotem zamówienia pn.: „Zabudowa wag samochodowych w rejonie obiektu E-152” w formule „pod klucz”” jest usprawnienie ruchu towarowego na bramie nr 6 (od ulicy Chemicznej w Tarnowie), umożliwiające zwiększenie liczby odpraw samochodowych i zmniejszenie ryzyka ograniczenia możliwości operacyjnych procesu obsługi logistycznej będącego skutkiem ewentualnej awarii istniejących wag samochodowych.

2. Zakres przedmiotu zamówienia:
Zadanie jest realizowane w formule „pod klucz” za wynagrodzenie ryczałtowe. Zakres zamówienia m.in. obejmuje:
 Po stronie Wykonawcy będzie wykonanie Projektu Budowlanego i wykonawczego z przewidzianym nadzorem autorskim wszystkich branż, uzyskanie pozwolenia na budowę. Projekty wykonane przez Wykonawcę będą podlegały ocenie Inwestora i wymagały jego akceptacji
 Realizacja całego zadania zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami wszystkich branż, w tym montaż i uruchomienie urządzeń (wag) i instalacji w uzgodnieniu z użytkownikiem, budowa układu drogowego i pieszego wraz ze stosownym oznakowaniem, prace elektryczne (w tym przeniesienie istniejącego słupa oświetleniowego znajdującego się pomiędzy bramą nr 6 a budynkiem E-152 o ok. 5 metrów w stronę południowo-wschodnią, wykonanie podstawowego i awaryjnego przyłącza elektrycznego do budynku E-152 z rozdzielni chlor III o mocy 67 kW) i AKPiA, zabezpieczenie sieci i instalacji podziemnych, wykonanie przyłączy, uzyskanie odpowiednich pozwoleń. Szczegółowy zakres zamówienia opisany został w załączniku nr 12 do SIWZ.
 Wykonawca zweryfikuje przekroje kabli zasilania podstawowego oraz rezerwowego, wskazanych w załączniku nr 12 do SIWZ, dostosowując je do warunków rzeczywistych,
 Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie (zgłoszenie zakończenia prac budowlanych) zgodnie z zapisami Prawa Budowlanego i pozwolenia na budowę
 Dokumentacja powykonawcza i jakościowo-odbiorowa (m.in. atesty, świadectwa, legalizacja wag inwentaryzacja geodezyjna, protokoły z prób i badań etc), odbiór w stosownych służbach (również czynny udział w komisjach odbiorowych GA S.A.), uzyskanie decyzji zezwalających na eksploatację TDT(jeśli wymagane) rozruch technologiczny, szkolenie załogi, przekazanie do eksploatacji.


Zamawiający zastrzega sobie prawo zamówienia mniejszej ilości. Szczegółowy zakres zamówienia określono w załączniku nr 12 do SIWZ – Dokumentacja Techniczna. Wersja elektroniczna Dokumentacji Technicznej możliwa do pobrania po przesłaniu na adres biuro.przetargow@grupaazoty.com Oświadczenia o zachowaniu poufności - według wzoru stanowiącego Załącznik 11 do SIWZ.
UWAGA:
Ze względu na jednolitość architektury metrologicznej oraz koszty utrzymania całości rozwiązania po oddaniu inwestycji, oraz z uwagi na konieczność zachowania kompatybilności z istniejącym systemem ważenia, rekomenduje się aby producentem wag samochodowych była firma TAMTRON
Ze względów technologicznych i organizacyjnych wprowadzenie funkcji mobilnej dla Ochrony powinno opierać się na istniejącym już u Zamawiającego systemie producenta Janus. Zamawiający dopuszcza tylko firmę Sygnity jako dostawcę systemu Janus ze względu na ochronę praw wyłącznych, gwarancyjnych, autorskich i licencji.
Demontaż istniejących wag samochodowych na bramo wadze G-153 nie jest uwzględniany w koncepcji i nie stanowi zakresu przedmiotowego postępowania przetargowego. Wagi te nie muszą być demontowane, możemy je pozostawić w obecnym stanie.

Wykonawca jest zobowiązany do sprawdzenia przekazanej przez Zamawiającego Dokumentacji Technicznej - załącznik nr 12 do SIWZ oraz poinformowania w formie pisemnej i uzyskania pisemnych wyjaśnień wszelkich zastrzeżeń, rozbieżności, błędów, sprzeczności pomiędzy dokumentami, rysunkami i specyfikacjami. Brak wypełnienia powyższego obowiązku ze strony Wykonawcy będzie uważany za brak zastrzeżeń do SIWZ. Wszelkie zmiany dokonane w dokumentacji przez Zamawiającego w okresie niniejszego postępowania przetargowego włączając, ale nie ograniczając się do odpowiedzi na pytania Oferentów będą stanowiły integralną część dokumentacji przetargowej.
3. Warunki techniczne, jakim powinien odpowiadać przedmiot zamówienia.
3.1. Realizacja przedmiotu zamówienia powinna spełniać wymogi techniczne określone w dokumentacji Zamawiającego, w tym wymogi środowiskowe, wymogi procedur utylizacji, BHP oraz być zgodna z Zarządzeniami Wewnętrznymi obowiązującymi w GA SA. oraz z przepisami Prawa Budowlanego
3.2. Prace winny być zaprojektowane i wykonane zgodne z SIWZ i jego załącznikami, obowiązującymi przepisami i warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, montażowych i instalacyjnych oraz z przepisami Prawa Budowlanego
3.3. Zastosowane materiały i urządzenia powinny być nowe i nieużywane, winny pochodzić od firm uznanych na rynku Unii Europejskiej, posiadać wymagane prawem: atesty, certyfikaty i/lub deklaracje zgodności oraz gwarancje producenta.
3.4. Projekt Budowlany i Projekt Wykonawczy wielobranżowy wykonane przez Wykonawcę będą oceniane przez Zamawiającego i wymagają jego akceptacji w okresie do 2 tygodni od dnia przekazania w/w projektów. Powyższe Wykonawca uwzględni w harmonogramie prac.
3.5. Wymaga się, aby wszelkie zastosowane materiały i rozwiązania techniczne, a nieuszczegółowione w przekazanej dokumentacji były zarówno dobrej jakości jak i ekonomiczne pod względem ceny zakupu i eksploatacji oraz posiadały dopuszczenie do stosowania w kraju realizacji inwestycji. Zastosowane materiały wymagają uzyskania akceptacji inwestora w formie pisemnej.
3.6. Wykonawca w swoim zakresie prac uwzględni usunięcie wszelkich ewentualnych kolizji, które mogą wystąpić podczas realizacji niniejszego zakresu.

Wymagania dla Wykonawcy dotyczące realizacji zamówienia:

 Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia kosztorysów całego zakresu prac, wszystkich branż (z określeniem specyfikacji wycenionych urządzeń, osprzętu, materiałów itp.),
 Wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego, projektu organizacji ruchu drogowego z przewidzianym nadzorem autorskim wszystkich branż, uzyskanie pozwolenie na budowę, uzyskanie na użytkowanie (zgłoszenie zakończenia prac budowlanych). Po stronie wykonawcy będzie sporządzenie w/w opracowań i uzgodnień oraz innej wymaganej do realizacji dokumentacji. Projekty wykonane przez Wykonawcę będą podlegały ocenie Inwestora i wymagały jego akceptacji
 Realizacja prac w tym m.in. dostawa i zabudowa nowych wag i kontenera wagowego, budowa układu drogowego i pieszego, przeniesienie słupa oświetleniowego, wykonanie przyłącza elektrycznego podstawowego i redundantnego do budynku E-152, zabezpieczenie kabli linii 110 kV i pozostałych sieci technicznych, modernizacja budynku E-152, prace AKPiA zgodnie z załącznikiem nr 12 tj. Koncepcji p/n „Zwiększenie zdolności wykonania ważeń drogowych środków transportu w przepływie wewnętrznym w lokalizacji bramo-wagi”
 Udział w komisjach odbiorowych GA S.A.
 Czynny udział w odbiorach technicznych (wewnątrzzakładowych, PINB, TDT- jeśli wymagane etc., legalizacja wag)
 Wszelkie uzgodnienia i odbiory w stosownych służbach wraz z uzyskaniem odpowiednich zgód (tam gdzie wymagane),
 Zapewnienie stosownego personelu wykonawcy, w tym osoby ze stosownymi uprawnieniami do prowadzenia prac: objęcie funkcji kierownika budowy, kierowników robót w poszczególnych branżach, objęcie funkcji koordynatora BHP
 Opracowanie Projektu Organizacji Robót, planu BIOZ
 Uzyskanie pozwolenia na budowę (jeśli wymagane)
 Przygotowanie dokumentów wymaganych do zgłoszenia prac zgodnie z art.30 Prawa Budowlanego,
 Protokolarne odebranie placu budowy,
 Odbiory techniczne rusztowań, wykonanie zaplecza budowy, prawidłowe zabezpieczenie i oznakowanie terenu budowy,
 Szkolenia BHP pracowników przeprowadzone zgodnie z wymogami Zamawiającego/przepisami prawa (obowiązkowe płatne szkolenia wykonane przez służby Zamawiającego)
 Pokrycie kosztów wystawienia przepustek stałych upoważniających do wejścia na teren GA S.A.,
 Obsługa geodezyjna wraz z inwentaryzacja powykonawczą (przekazanie do centrum infrastruktury GASA)
 Ewentualne ograniczenia czasowe związane z wymogiem uzyskiwania zezwolenia na wykonywanie robót
 Usuniecie wszelkich ewentualnych kolizji,
 Zabezpieczenie powierzchni magazynowej do składowania dostaw materiałów,
 Likwidacja zaplecza i uporządkowanie terenu po zakończeniu robót,
 Wywiezienie z terenu Grupy AZOTY SA oraz utylizacja odpadów budowlanych potwierdzona kartą odpadu,
 Złożenie złomu stalowego we wskazane miejsce na terenie GA S.A.
 Przekazanie dokumentacji jakościowo-odbiorowej i powykonawczej (protokoły odbioru, próby, certyfikaty, świadectwa itp.),
 Rozruch i przekazanie do eksploatacji
 Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie
 Opracowanie instrukcji obsługi w uzgodnieniu z użytkownikiem, instrukcji stanowiskowej, projektu organizacji ruchu
 Szkolenie załogi.

    UWAGI: Wymagane jest stosowanie się przy realizacji robót do przepisów wewnątrz zakładowych:

 Zarządzeń Wewnętrznych.
 Procedur Systemu Zarządzania w szczególności P-719 i P-720.
 Zarządzenia Wewnętrzne i Procedury do wglądu lub do przekazania w formie elektronicznej.

4. Harmonogram zadania:
Oferent zobligowany jest dostarczyć wraz z ofertą do uzgodnienia i akceptacji Zamawiającego harmonogram wykonania całości prac z uwzględnieniem dostaw, prac budowlanych, montażu itp. wraz z proponowanymi terminami płatności zgodnie z zapisami SIWZ.

5. Termin realizacji przedmiotu zamówienia:
- opracowanie dokumentacji – projekt budowlany i uzyskanie pozwolenia na budowę – do 16 tygodni od daty złożenia zamówienia przez GA S.A.
- projekt wykonawczy – do 18 tygodni od daty złożenia zamówienia przez GA S.A.
- zakończenie całego zadania tj. zakończenie prac budowlanych, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, odbiory, przekazanie dokumentacji powykonawczej i jakościowo – odbiorowe, przekazanie do eksploatacji – do 8 miesięcy od daty złożenia zamówienia przez GA S.A.
6. Warunki gwarancji
Wykonawca udzieli gwarancji na przedmiot zamówienia, w tym na materiały wolne od wad, poprawnie wykonane, niezawodną pracę urządzeń na okres określony w złożonej ofercie.
Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert. Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na okres minimum 36 m-cy liczonej od daty przekazania przedmiotu zamówienia do Zamawiającego (podpisany bezusterkowy protokół odbioru końcowego).
Każda pozycja dostaw, która nie spełnia wymagań zapytania w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych, zastosowanych materiałów lub wykonawstwa zostanie natychmiast (w czasie ustalonym przez strony) zastąpiona przez Wykonawcę właściwą pozycją wolną od wad na koszt Wykonawcy.

7. Wizja lokalna
Zamawiający dopuszcza możliwość odbycia wizji lokalnej. Odbycie wizji lokalnej przez Oferenta nie jest warunkiem wymaganym dla złożenia oferty, a tylko możliwością zapoznania się z się z miejscem realizacji przedmiotu zamówienia i panującymi tam warunkami
Zgłoszenia udziału w wizji lokalnej należy dokonać przez przesłanie wypełnionego Załącznika nr 7 do SIWZ do Biura Przetargów, e-mail: biuro.przetargow@grupaazoty.com

Oferent w przypadku odbycia wizji lokalnej zobowiązany jest dołączyć do oferty poświadczenie o przeprowadzonej wizji lokalnej – Załącznik nr 8 do SIWZ.
Zamawiający wyznacza terminy przeprowadzania wizji lokalnej w dniach: od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 14:00 (po wcześniejszym telefonicznym /e-mailowym uzgodnieniu terminu).
Oferent jest zobowiązany do wykonania na koszt własny wszelkich dodatkowych badań i sprawdzeń, które w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących realizacji inwestycji dadzą im podstawę do przedstawienia kompletnej i wiążącej oferty wykonania robót. Brak zapoznania się Oferenta z warunkami lokalnymi i lokalizacją budowy, nie zwalnia Oferenta z obowiązku przedstawienia kompletnej oferty, a następnie ze zobowiązań objętych przedmiotem umowy realizacji inwestycji.
Oferent na własny koszt zapewni własnej załodze/podwykonawcom niezbędne szkolenia bhp przeprowadzone przez dział bezpieczeństwa GA SA oraz wystąpi o przepustki umożliwiające wjazd na teren zakładu. Wykonawca zapewni we własnym zakresie odpowiednią odzież roboczą. Koszt szkolenia na 1 osobę wynosi 28 Pln.
Oferent jest zobowiązany do uwzględnienia nakładów wynikających z warunków lokalnych
i lokalizacji terenu budowy w swojej ofercie.

III. PODWYKONAWSTWO, KONSORCJUM.
1. Zamawiający dopuszcza udział Podwykonawców w realizacji zamówienia pod następującymi warunkami, które muszą zostać spełnione łącznie tj.
- wykonawca może zlecić Podwykonawcy tylko te prace, które są poza zakresem przedmiotu działalności Wykonawcy, określonym w CEIDG lub rejestrze przedsiębiorców KRS. 
- udział podwykonawcy podlega każdorazowo ocenie i zatwierdzeniu przez Zamawiającego
- udział ten nie może przekraczać 40 % wartości całego zamówienia.
Przez Podwykonawcę należy rozumieć osobę fizyczną, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, a posiadającą zdolność prawną, która zawarła z Wykonawcą, zaakceptowaną przez Zamawiającego w formie pisemnej pod rygorem nieważności, Umowę o podwykonawstwo na wykonanie części prac objętych Przedmiotem Umowy.
Powierzenie przez Wykonawcę części zakresu przedmiotu zamówienia podwykonawcy wymagać będzie akceptacji Zamawiającego. W tym celu Wykonawca, przed powierzeniem prac podwykonawcy przestawi Zamawiającemu do akceptacji wzór umowy z podwykonawcą.
Oferent jest zobowiązany do wskazania w swojej ofercie Podwykonawców poprzez wypełnienie Załącznika nr 9 (Lista Podwykonawców), wraz z dokumentami uprawniającymi Podwykonawcę do realizacji danego zakresu prac jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Wykonawca odpowiada za działania lub zaniechania Podwykonawców, ich przedstawicieli lub pracowników
jak za własne działania lub zaniechania.

Zamawiający zastrzega sobie prawo w wyjątkowych sytuacjach zlecić część robót bezpośrednio podwykonawcy. Wykonawca nie może zlecić Podwykonawcom realizacji całości zakresu zamówienia.

2. Konsorcjum. Udział w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

Dopuszcza się wspólne ubieganie Wykonawców o udzielenie zamówienia w formie konsorcjum. 
W przypadku konsorcjum należy do oferty dołączyć Umowę zawierającą, co najmniej:
1. oznaczenie stron,
2. oznaczenie celu gospodarczego, dla którego umowa została zawarta,
3. oznaczony czas trwania Umowy (co najmniej czas realizacji zamówienia, niedopuszczalne jest załączanie Umowy przedwstępnej ani zawartej pod warunkiem wygrania przetargu),
4. określenie zakresu działania poszczególnych stron Umowy,
5. potwierdzenie solidarnej odpowiedzialności członków konsorcjum wobec Zamawiającego,
6. sposób ustania konsorcjum.

Oferenci wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia powinni łącznie spełniać warunki niniejszej specyfikacji.

IV. CENA OFERTY

Cena oferty powinna być podana w złotych polskich (PLN) netto i brutto, cyfrowo i słownie. Do wyżej wymienionej ceny netto zostanie doliczony podatek od towarów i usług, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Oferent oferuje łączną ryczałtową ceną za wykonanie zadania w formule „pod klucz”, w tym wykonanie projektów, uzyskanie wszelkich wymaganych zgód, dostaw, prac budowlano-montażowych i instalacyjnych w zakresie określonym w SIWZ i załącznikach wraz ze szkoleniem, wszelakimi odbiorami i dokumentacją powykonawczą oraz jakościowo-odbiorową, rejestracyjną np. TDT – jeśli wymagane, legalizacja wag.
Przedstawiona w ofercie cena łączna usługi netto będzie ceną licytowaną podczas aukcji elektronicznej na Platformie Zakupowej, do której zostaną zaproszeni Oferenci spełniający kryteria formalno-merytoryczne.
Do oferty należy dołączyć podpisany Formularz Ofertowy – Załącznik nr 1 do SIWZ, Formularz cenowy – Załącznik nr 2 do SIWZ, oraz kosztorys ofertowy a na Platformie Zakupowej umieścić ich podpisane skany.

Zamawiający informuje, iż co do zasady wszystkie płatności na rzecz dostawców krajowych i zagranicznych zarejestrowanych dla VAT w Polsce będą realizowane w formule podzielonej płatności.

Produkty:

Lp. Nazwa produktu Ilość Jednostka Indeks Załącznik/Link Uwagi
1. Zabudowa wag samochodowych w rejonie obiektu E-152 w formule „pod klucz” (zamówienie podstawowe + opcja) 1 US - Czytaj

Kryteria formalne (warunki udziału w postępowaniu):

  1. Termin płatności: 30 dni
  2. Miejsce dostawy: siedziba Zamawiającego
  3. Koszt transportu: po stronie dostawcy
  4. Przeczytałem i potwierdzam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną
  5. Oświadczam ,że zapoznałem się z Kodeksem postępowania dla Partnerów biznesowych spółek z Grupy Kapitałowej Grupa Azoty umieszczonym na stronie internetowej pod adresem compliance.grupaazoty.com

Kryteria oceny oferty

  1. Cena - 80%
  2. Referencje - 10%
  3. Gwarancja - 10%

Dodatkowe warunki formalne:

Warunki udziału w postępowaniu zgodnie z SIWZ 61/P/2020

Pytania do postępowania w ramach zapytania ofertowego "Przetarg 61/P/2020 „Zabudowa wag samochodowych w rejonie obiektu E-152” w formule „pod klucz”"

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
Brak wyników do wyświetlenia

Dodatkowe pytania do oferty



Załączniki:


Waluta: PLN

Data i godzina rozpoczęcia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia zadawania pytań:

- - :

Uwaga:

1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.

2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.

3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.

5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.

6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...