Data wygenerowania zapytania ofertowego: 2020-10-01

Grupa Azoty SA Tarnów

Kwiatkowskiego 8

33-100 Tarnów

NIP: 8730006829

ZAPYTANIE OFERTOWE NR Z208/259597/aktualizacja1

SZANOWNY OFERENCIE

W tym zapytaniu możesz złożyć ofertę bez konieczności logowania się do platformy zakupowej.
Kliknij na końcu poniższej karty przycisk Złóż ofertę i kontynuuj zgodnie ze wskazówkami.

Tytuł zapytania

Treść zapytania:

II. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

1. Przedmiotem zamówienia pn.: „Modernizacja sterowni Amoniaku II z przeniesieniem do nowej, bezpiecznej lokalizacji w formule „pod klucz” jest przeniesienie sterowni do zachodniej części parteru budynku C-83 położonego w Tarnowie-Mościcach przy ul. E. Kwiatkowskiego 8.

2. Zakres przedmiotu zamówienia:
Zadanie jest realizowane w formule „pod klucz” za wynagrodzenie ryczałtowe.
Zakres zamówienia obejmuje:
2.1. Wykonanie dokumentacji projektowej: projektu budowlanego (jeśli jest wymagane), projektów wykonawczych z przewidzianym nadzorem autorskim wszystkich branż, które będą podlegały ocenie Inwestora i wymagały jego akceptacji. Zadanie w swym zakresie obejmuje również uzyskanie stosownych uzgodnień i pozwoleń zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce.
2.2. Realizacja całego zadania modernizacyjnego zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami wszystkich branż, w tym montaż i uruchomienie urządzeń i instalacji w uzgodnieniu z użytkownikiem, a także uzyskanie odpowiednich pozwoleń. 

Szczegółowy zakres zamówienia opisany został w załączniku nr 12 do SIWZ i obejmuje:
a) Prace branży architektoniczno-budowlanej
• Wykonanie żelbetowej ściany oporowej o wysokości ok.3,0 m jako osłonę przeciwwybuchową
• Prace rozbiórkowe: demontaż posadzek, drzwi zewnętrznych, ścianek, całkowite skucie tynków)
• Wykonanie nowych posadzek, podłogi technicznej, płytek gresowych i ceramicznych w nowych pomieszczeniach, nowych nadproży, ścianek działowych, tynków cementowo-wapiennych, stolarki okiennej i drzwiowe, malowanie pomieszczeń farbami lateksowymi)
• Wyposażenie nowego aneksu socjalnego w meble kuchenne, umywalkę, zlew oraz wszystkie niezbędne materiały służące do spożywania posiłków
• Wyposażenie nowej sterowni w stół i fotele operatorskie oraz we wszystkie niezbędne materiały
• Wyposażenie i umeblowanie nowego przedsionka we wszystkie niezbędne materiały
b) Prace branży instalacyjnej
• Demontaż istniejących instalacji wod-kan i c.o. z pomieszczenia sterowni i wykonanie zmienionej trasy istniejących przewodów c.o. oraz nowej instalacji wod-kan
• Wykonanie nowej instalacji wentylacji i klimatyzacji.

c) Prace branży elektrycznej
• wymiana nowej rozdzielni i wykonanie nowej tablicy zasilającej instalacje elektryczne w nowej sterowni
• wykonanie nowych instalacji elektrycznych i teletechnicznych w nowoprojektowanych pomieszczeniach
• przeniesienie urządzeń z istniejącej sterowni min. centralki instalacji alarmowej


d) Prace branży AKPiA:
• Przeniesienie na nową sterownię 2 stacji operatorskich (istniejące sterowniki należy połączyć ze stacjami operatorskimi siecią światłowodową)
• Przeniesienie na nową sterownię monitoringu wizyjnego – 2 stanowiska (przeniesienie rejestratora do nowej szafki 9U, zakup i montaż switch-y z wkładkami światłowodowymi, szafy 42U i komputera klient CCTV NMS wersja RACK okablowanie do nowej sterowni).
• Wykonanie instalacja nagłośniającej, telefon i radiowęzeł (demontaż istniejącego okablowania – wycofanie kabli ze starej sterowni do estakady, dorobienie tras kablowych i ponowny montaż), zakup i montaż nowego wzmacniacza, nowej matrycy cyfrowej, pulpitu mikrofonowego i uruchomienie systemu, współpraca z systemem nagłośnienia – Dyspozytor).
• Centralkę sygnalizacji ppoż. należy przenieść na nową sterownię, zainstalować czujniki dymu w nowej sterowni (wykonanie połączeń kablowych, zakup i montaż czujników p.poż i ostrzegaczy ręcznych ROP w nowej sterowni, konfiguracja centralki i wizualizacja w systemie p.poż w Zakładowej Straży Pożarnej)
• Pomiary obecnie realizowane przez przetworniki pneumatyczne z rejestratorami na starej sterowni przenieść do sterownika i Scady. Wykaz pomiarów pneumatycznych:
o FR03 – przepływ mieszanki syntezowej po separatorze – jest przewidziany w sterowniku 1 jednostki ale niezrealizowany (nowy przetwornik, kabel, separator EX )
o PR04 – ciśnienie w kolektorze mieszanki syntezowej – jest przewidziany w sterowniku 1 jednostki ale niezrealizowany (nowy przetwornik, kabel, separator EX)
o URC07 – układ regulacji poziomu oleju w separatorze – niezrealizowany( jest miejsce na wejściach A-IN, brak wyjść A-OUT (zakup karty – jest 1 wolny slot na płycie sterownika) - nowy przetwornik, nowy ustawnik kable, separatory EX
o LR bez nazwy – poziom w zbiorniku oleju czystego
o LR bez nazwy - poziom w zbiorniku oleju brudnego
Są miejsca na wejściach A-IN – nowe przetworniki, nowe kable, nowe separatory EX
o PRC 10 – regulacja ciśnienia gazu syntezowego na ssaniu kompresorów. Jest rezerwa A-IN. Brak wyjść A-OUT – nowy przetwornik, nowy ustawnik, kable, separatory EX i konfiguracja w systemie
• Sterowanie zaworem trójdrożnym na jednostce nr 1 przenieść do sterownika i scady. Brak wyjścia A-OUT – ustawnik, kabel, separator EX, konfiguracja w systemie
• Układy regulacji PRC68 i PRC69 na strumieniu odgazów stokaż/absorbcja przenieść do sterownika i scady. Wejścia i wyjścia są już zarezerwowane w sterowniku i jednostki syntezy – wystarczy wymiana przetworników, ustawników, nowe kable i separatory EX.
• Pomiary dla kompresora „1W” częściowo obsługuje sterownik, pozostałe przenieść do sterownika i Scady. Należy wymienić sterownik Fanuc na RX3i. Obecnie są wprowadzone pomiary temperatur do sterownika. Aby w pełni sterować kompresorem trzeba wpiąć pomiary ciśnień, układy sygnalizacji i blokad. Pneumatykę zastąpić przetwornikami elektronicznymi zgrupować w nowej skrzynce elektrycznej i przesłać kablem wielożyłowym do sterownika (na amoniaku II nie praktykują kabli wielożyłowych tylko pojedyncze bezpośrednio z urządzenia do krosowni). Identycznie z sygnałami DI z sygnalizatorów ciśnienia i termostatów. Należy wykonać nowe połączenia z rozdzielnią (sygnalizacje, blokady). Dodatkowo dołożyć sygnały z kompresora 1 „R”. Dokładniejsze dane przedstawić należy na etapie projektu wykonawczego i uzgodnić z Zamawiającym.
• Sterowanie grzejnikami nr 1 i 3, przenieść do szafy sterowniczej w nowej sterowni. Należy postawić dużą szafę sterowniczą w nowej sterowni (lub 2 mniejsze dla obydwu jednostek), prefabrykacja elementów jak na obecnych polach sterowniczych i połączyć z listwami znajdującymi się obecnie z tyłu pól sterowni. Sterowanie grzejnikami z pół szaf sterowniczych.                             Wykaz sygnałów sterowania grzejnikami (dla jednego grzejnika) to:
o Załączenie grzejnika, wyłączenie grzejnika, potwierdzenie pracy grzejnika, gotowość grzejnika do załączenia, pomiar napięcia, pomiar prądu fazy 1, fazy 2, fazy 3, dodawanie i ujmowanie temperatury, wyłączenie awaryjne. W przypadku jednostki 3 dochodzą jeszcze 2 pomiary napięć (są 3 dla pomiarów międzyfazowych)
• Sterowania cyrkulatorami nr 1,2 i 4 przenieść do sterownika i scady. Ta część jest praktycznie zrealizowana – każdy cyrkulator ma już swój sterownik a cyrkulator nr 1 i 6 są już przełączone do swoich sterowników. Cyrkulator nr 2 jest przygotowany pod względem sterownika i okablowania, należy dokupić rotametr i wymienić aparaturę.
• Sygnalizacje pracy/postoju pomp wody kotłowej i wentylatorów oraz pompek olejowych przenieść do sterownika i scady. W sterownikach 1 i 3 jednostki syntezy jest przewidziane miejsce do pięcia tych sygnałów (pompki olejowe można wpiąć do sterowników pomp cyrkulacyjnych bo są one powiązane najbardziej z układem olejowym, należy sygnały te „wyciągnąć” z rozdzielni elektrycznej i odwzorować na szafie.
• Centralki czujek wodorowych – należy przenieść całą centralkę czujek wodorowych do nowej sterowni i dlatego należ zakupić i zamontować skrzynkę krosową w miejscu obecnej centralki, przekrosować do nowej sterownik gdzie zostanie zamontowana centralka i uruchomić system

2.3. Dokumentacja powykonawcza i jakościowo-odbiorowa (m.in. atesty, świadectwa, protokoły          z prób i badań etc), odbiór w stosownych służbach (również czynny udział w komisjach odbiorowych GA S.A.), uzyskanie decyzji zezwalających na eksploatację (jeśli wymagane) rozruch technologiczny, szkolenie załogi, przekazanie do eksploatacji.


Szczegółowy zakres zamówienia określono w załączniku nr 12 do SIWZ – Dokumentacja Techniczna. Wersja elektroniczna Dokumentacji Technicznej możliwa do pobrania po przesłaniu na adres biuro.przetargow@grupaazoty.com podpisanego Oświadczenia o zachowaniu poufności - według wzoru stanowiącego Załącznik 11 do SIWZ.
UWAGA: Wykonawca jest zobowiązany do sprawdzenia przekazanej przez Zamawiającego Dokumentacji Technicznej - załącznik nr 12 do SIWZ oraz poinformowania w formie pisemnej i uzyskania pisemnych wyjaśnień o wszelkich zastrzeżeniach, rozbieżnościach, błędach, sprzeczności pomiędzy dokumentami, rysunkami                 i specyfikacjami.
Brak wypełnienia powyższego obowiązku ze strony Wykonawcy będzie uważany za brak zastrzeżeń i uwag do dokumentacji technicznej zał. do SIWZ. Wszelkie zmiany dokonane w dokumentacji przez Zamawiającego w okresie trwania niniejszego postępowania przetargowego, ale nie ograniczające się do odpowiedzi na pytania Oferentów będą stanowiły integralną część dokumentacji przetargowej.
3. Warunki techniczne, jakim powinien odpowiadać przedmiot zamówienia.
3.1. Realizacja przedmiotu zamówienia powinna spełniać wymogi techniczne określone w dokumentacji Zamawiającego, w tym wymogi środowiskowe, wymogi procedur utylizacji, BHP oraz być zgodna z Zarządzeniami Wewnętrznymi obowiązującymi w GA S.A. oraz z przepisami Prawa Budowlanego.
3.2. Prace winny być zaprojektowane i wykonane zgodne z SIWZ i jego załącznikami, obowiązującymi przepisami i warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, montażowych i instalacyjnych oraz z przepisami Prawa Budowlanego.
3.3. Zastosowane materiały i urządzenia powinny być nowe i nieużywane, winny pochodzić od firm uznanych na rynku Unii Europejskiej, posiadać wymagane prawem: atesty, certyfikaty i/lub deklaracje zgodności oraz gwarancje producenta.
3.4. Projekty Wykonawcze wykonane przez Wykonawcę będą oceniane przez Zamawiającego i wymagają jego akceptacji w okresie do 2 tygodni od dnia przekazania w/w projektów. Powyższe Wykonawca uwzględni w harmonogramie prac.
3.5. Wymaga się, aby wszelkie zastosowane materiały i rozwiązania techniczne, a nieuszczegółowione w przekazanej dokumentacji były zarówno dobrej jakości jak i ekonomiczne pod względem ceny zakupu i eksploatacji oraz posiadały dopuszczenie do stosowania w kraju realizacji inwestycji. Zastosowane materiały wymagają uzyskania akceptacji inwestora w formie pisemnej.
3.6. Wykonawca w swoim zakresie prac uwzględni usunięcie wszelkich ewentualnych kolizji, które mogą wystąpić podczas realizacji niniejszego zakresu.

Wymagania dla Wykonawcy dotyczące realizacji zamówienia:
 Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia szczegółowych kosztorysów całego zakresu prac, wszystkich branż (z określeniem specyfikacji wycenionych urządzeń, osprzętu, materiałów itp.),
 Wykonanie projektów wykonawczych z przewidzianym nadzorem autorskim wszystkich branż. Po stronie wykonawcy będzie sporządzenie w/w opracowań i uzgodnień oraz innej wymaganej do realizacji dokumentacji. Projekty wykonane przez Wykonawcę będą podlegały ocenie Inwestora i wymagały jego akceptacji,
 Realizacja prac zgodnie z załącznikiem nr 12 tj. Koncepcji p/n „Modernizacja sterowni Amoniaku II z przeniesieniem do nowej, bezpiecznej lokalizacji”
 Udział w komisjach odbiorowych GA S.A.
 Czynny udział w odbiorach technicznych (wewnątrzzakładowych, urzędowych - jeśli wymagane etc.)
 Wszelkie uzgodnienia i odbiory w stosownych służbach wraz z uzyskaniem odpowiednich zgód (tam gdzie wymagane),
 Zapewnienie stosownego personelu wykonawcy, w tym osoby ze stosownymi uprawnieniami do prowadzenia prac: objęcie funkcji kierownika budowy, kierowników robót w poszczególnych branżach, objęcie funkcji koordynatora BHP
 Opracowanie Projektu Organizacji Robót, planu BIOZ
 Protokolarne odebranie placu budowy,
 Odbiory techniczne rusztowań, wykonanie zaplecza budowy, prawidłowe zabezpieczenie i oznakowanie terenu budowy,
 Szkolenia BHP pracowników przeprowadzone zgodnie z wymogami Zamawiającego/przepisami prawa (obowiązkowe płatne szkolenia wykonane przez służby Zamawiającego)
 Pokrycie kosztów wystawienia przepustek stałych upoważniających do wejścia na teren GA S.A.,
 Ewentualne ograniczenia czasowe związane z wymogiem uzyskiwania zezwolenia na wykonywanie robót
 Usuniecie wszelkich ewentualnych kolizji,
 Zabezpieczenie powierzchni magazynowej do składowania dostaw materiałów,
 Likwidacja zaplecza i uporządkowanie terenu po zakończeniu robót,
 Wywiezienie z terenu Grupy AZOTY SA oraz utylizacja odpadów budowlanych potwierdzona kartą odpadu,
 Złożenie złomu stalowego we wskazane miejsce na terenie GA S.A.
 Przekazanie dokumentacji jakościowo-odbiorowej i powykonawczej (protokoły odbioru, próby, certyfikaty, świadectwa itp.),
 Rozruch i przekazanie do eksploatacji
 Opracowanie instrukcji obsługi w uzgodnieniu z użytkownikiem, instrukcji stanowiskowej, projektu organizacji ruchu
 Szkolenie załogi.

    UWAGI: Wymagane jest stosowanie się przy realizacji robót do przepisów wewnątrz zakładowych:
 Zarządzeń Wewnętrznych.
 Procedur Systemu Zarządzania w szczególności P-719 i P-720.
 Zarządzenia Wewnętrzne i Procedury do wglądu lub do przekazania w formie elektronicznej.

4. Harmonogram zadania:
Oferent zobligowany jest dostarczyć wraz z ofertą do uzgodnienia i akceptacji Zamawiającego szczegółowy harmonogram wykonania całości prac z uwzględnieniem opracowania dokumentacji, prac budowlanych, instalacyjnych, elektrycznych i AKPiA itp. wraz z proponowanymi terminami płatności zgodnie z zapisami SIWZ.

5. Termin realizacji przedmiotu zamówienia:
Oczekiwane punkty realizacji:
 Wykonanie Projektów Wykonawczych
 Wykonanie prac demontażowych i rozbiórkowych
 Wykonanie prac budowlanych
 Wykonanie prac instalacyjnych
 Wykonanie prac elektrycznych
 Wykonanie prac AKPiA
 Wykonanie prac wykończeniowych ((min. oznakowania BHP, oznakowania pomieszczeń i obiektu tablicami, wyposażenie i umeblowanie wszystkich nowych pomieszczeń)
 Odbiór techniczny obiektu i przeprowadzenie rozruchu
 Przekazanie obiektu do eksploatacji stałej oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie (jeśli jest konieczne)            

- Opracowanie dokumentacji projektowej wielobranżowej, projektów wykonawczych – do 2,5 miesiąca od daty zawarcia umowy tj.złożenia zamówienia przez GA S.A.
- Zakończenie całego zadania tj. zakończenie prac budowlanych, instalacyjnych, elektrycznych, AKPiA, odbiory, rozruchy, przekazanie do eksploatacji – do 10 miesięcy od daty zawarcia umowy- złożenia zamówienia przez GA S.A.

Zamawiający oczekuje wykonania całego przedmiotu zamówienia w terminie do dnia 30.10.2021 r.

Produkty:

Lp. Nazwa produktu Ilość Jednostka Indeks Załącznik/Link Uwagi
1. „Modernizacja sterowni Amoniaku II z przeniesieniem do nowej, bezpiecznej lokalizacji w obrębie zakładu w formule „pod klucz” 1 US Czytaj

Kryteria formalne (warunki udziału w postępowaniu):

  1. Termin płatności: 30 dni
  2. Miejsce dostawy: siedziba Zamawiającego
  3. Koszt transportu: po stronie dostawcy
  4. Przeczytałem i potwierdzam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną
  5. Oświadczamy, że zapoznaliśmy się i akceptujemy zapisy Ogólnych Warunków Zakupu Grupy Kapitałowej Grupa Azoty umieszczonych na stronie internetowej pod adresem: Ogólne warunki zakupu i sprzedaży
  6. Oświadczam ,że zapoznałem się z Kodeksem postępowania dla Partnerów biznesowych spółek z Grupy Kapitałowej Grupa Azoty umieszczonym na stronie internetowej pod adresem compliance.grupaazoty.com

Kryteria oceny oferty

  1. Referencje - 10%
  2. Gwarancja - 10%
  3. Cena - 80%

Dodatkowe warunki formalne:

Zgodnie z SIWZ 116-P-2020

Pytania do postępowania w ramach zapytania ofertowego "Przetarg 116-P-2020 „Modernizacja sterowni Amoniaku II z przeniesieniem do nowej, bezpiecznej lokalizacji w obrębie zakładu w formule „pod klucz”"

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
Brak wyników do wyświetlenia

Dodatkowe pytania do oferty



Załączniki:


Waluta: PLN

Data i godzina rozpoczęcia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia zadawania pytań:

- - :

Uwaga:

1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.

2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.

3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.

5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.

6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...