Data wygenerowania zapytania ofertowego: 2020-11-13

Grupa Azoty SA Tarnów

Kwiatkowskiego 8

33-100 Tarnów

NIP: 8730006829

ZAPYTANIE OFERTOWE NR Z240/194985/aktualizacja1

SZANOWNY OFERENCIE

W tym zapytaniu możesz złożyć ofertę bez konieczności logowania się do platformy zakupowej.
Kliknij na końcu poniższej karty przycisk Złóż ofertę i kontynuuj zgodnie ze wskazówkami.

Tytuł zapytania

Treść zmian (aktualizacja):

Poniżej przesyłamy pytania i odpowiedzi

Pytanie dotyczące punktu 1: Czy akceptujecie Państwo komorę większą tj. 462 litry? Wymiary S580 x G950 x W840.
Odpowiedź: Tak ,akceptujemy.
Propozycja zmiany zapisu: 2. Pojemność komory minimum 400 L, wymiary komory do ustalenia. Piec będzie przeznaczony do obróbki termicznej materiałów sypkich, ceramicznych i innych elementów o małych wymiarach gabarytowych.
Pytanie dotyczące punktu 2: Proszę o udostepnienie szkicu stelaża. Jak wiele mocowań na półki? Jaki odstęp pomiędzy półkami itp.?
Pytanie dotyczące punktu 3: Proszę o udostępnienie szkicu stelaża. Z dokładnymi wymiarami oraz ilością wymaganych półek.
Odpowiedź: Ze względu na to, że nie narzucamy wymiarów komory pieca, nie dysponujemy szkicem takiego stelarza. Intencją Zamawiającego nie jest narzucanie w tym zakresie konkretnego rozwiązania technicznego. Zakładamy że konkretne rozwiązanie techniczne stelarza może zostać uściślone na etapie projektu pieca. Krytyczne dla Zamawiającego są następujące parametry dotyczące stelarza:
• Możliwość łatwego załadunku i rozładunku tac.
• Łączna pojemność tac minimum 200 L
• Zakładana gęstość nasypowa obrabianego materiału 2kg/L
Typowym materiałem wygrzewanym w komorze będą kształtki cylindryczne o średnicy 8 mm oraz długości 8 mm. Proponujemy zastosowanie rozwiązania w którym byłoby 5 tac każda o pojemności 40 L. Wymagamy takiego rozprowadzenia gazów, które umożliwi równomierny przepływ gazu przez tace perforowane korzystnie od dołu do góry. Krytyczna jest reakcja gazu z wygrzewanym materiałem znajdującym się na tacach w całej jego objętości. Nie narzucamy konkretnego rozwiązania technicznego.
Pytanie dotyczące punktu 7: Gazy palne muszą być odprowadzane do spalania (kontrolowany płomień dopalający). Możemy powiększyć wylot gazowy do DN25 i wyposażylibyśmy je w bypass, aby ominąć zawór zwrotny i umożliwić szybkie przepłukanie komory (patrz szkic). Czy takie rozwiązanie jest akceptowalne (poniżej schemat)?
Odpowiedź: Tak ,akceptujemy.
Pytanie dotyczące punktu 8: Czy ten krócieć jest jeszcze dodatkowy w stosunku do wymagań punktu 7?
Odpowiedź: Tak ,to jest dodatkowy krócieć w stosunku do wymagań z punktu 7.
Pytanie dotyczące punktu 9: Jaki jest cel wymagania pkt. 9? Czy ma służyć by wytworzyć próżnię wstępną w procesie?
Odpowiedź: Celem wymagania nr 9 jest umożliwienie szybkiej i dokładnej inertyzacji komory pieca. Próżnia stosowana byłaby wyłącznie na początku procesu w temperaturach nie wyższych niż 200 oC.
Pytanie dotyczące punktu 11: Niemożliwe wprowadzenie wodoru z powietrzem!
Odpowiedź: W punkcie nr 11 zostały wykazane wszystkie gazy jakie będą stosowane we wszystkich planowanych procesach. Stosowanie powietrza i wodoru było traktowane rozłącznie (tj. w procesach w których stosowany byłby wodór, nie będzie stosowane powietrze). Sformułowanie „mieszaniny zawierające wodór do 100%” dotyczy mieszanin wodoru wyłącznie z azotem lub argonem.
Pytanie dotyczące punktu 14: Zastosowanie masowych elektronicznych przepływomierzy znacznie wpłynie na cenę. Standardowo stosujemy przepływomierze manualne Czy dopuszczacie Państwo przepływomierze manualne?
Odpowiedź: Tak, dopuszczamy przepływomierze manualne.
Pytanie dotyczące punktu 15: Przepływomierz z regulacją w zakresie od 0 do 15 m3/h nie jest dostępny. Czy taki wysoki przepływ jest konieczny?
Standardowa konstrukcja pieca zawiera:
- Gaz płuczący N2: beztlenowy, 5-7x objętość komory w ok: 30min = ok. 7m3/h.
Tak. Konieczne są przepływomierze umożliwiające dozowanie 15m3/h wyspecyfikowanych gazów. Dopuszczamy podział tego zakresu na podzakresy obsługiwane przez różne przepływomierze
- Gaz technologiczny/procesowy (powietrze/N2/H2): ok. 2-3 m3/h. Czy takie rozwiązanie jest akceptowalne?
Nie akceptujemy, wymagamy zakresu przepływów gazów procesowych w zakresie do 15 m3/h

Pytanie dotyczące punktu 19: Czy dopuszczacie Państwo zachowanie standardu EU budowy pieców, gdzie temperatura zewnętrzna powinna nie być większa od 60`C powyżej temperatury otoczenia?
Odpowiedź: Tak, dopuszczamy standard w którym temperatura zewnętrzna powinna być nie większa niż 60oC powyżej temperatury otoczenia.
Pytanie dotyczące punktu 21: Co konkretnie ma być przewidziane na FAT? Możemy zrobić prezentacje pieca, zainstalowanych systemów oraz uruchomić krótki proces pustego pieca. Czy dopuszczacie, że jeden dzień w zakładzie Producenta wystarczy?
Odpowiedź: Tak, dopuszczamy jednodniowy FAT z krótkim procesem na pustym piecu, najkorzystniej stosując jedną z przykładowych krzywych nagrzewania podanych w punkcie 13a lub ich skrócony wariant zakładając, że uzyskana zostanie maksymalna temperatura procesu.

Treść zapytania:

zgodna z SIWZ 103/P/2020
„Zakup, dostawa i uruchomienie pieca gazoszczelnego przeznaczonego do obróbki termicznej materiałów sypkich, ceramicznych i innych elementów o małych wymiarach gabarytowych” dla Centrum Badawczo-Rozwojowego – Laboratorium Produktów Organicznych- budynek E-145 w Grupie Azoty S.A. w Tarnowie w ilości 1 szt.”
Zakup obejmuje:
1. Dostawę fabrycznie nowego pieca gazoszczelnego przeznaczonego do obróbki termicznej materiałów sypkich, ceramicznych i innych elementów o małych wymiarach gabarytowych
1.1. Nadzór nad montażem i uruchomieniem pieca gazoszczelnego
1.2. Dostarczenie instrukcji obsługi, dokumentacji, deklaracji zgodności
2. Przekazanie pieca gazoszczelnego do eksploatacji
Charakterystyka urządzenia:
1. Piec gazoszczelny poziomy.
2. Pojemność komory 400 L, wymiary komory do ustalenia. Piec będzie przeznaczony do obróbki termicznej materiałów sypkich, ceramicznych i innych elementów o małych wymiarach gabarytowych.
3. Komora pieca ma zostać wyposażona w miejsca do montażu stelaża zaopatrzonego w perforowane tace.
4. Piec w ramach wyposażenia powinien posiadać stelaż na kółkach umożliwiający załadunek materiału do pieca oraz perforowane tace (średnice otworów 3 mm).
5. Maksymalna temperatura pracy 1100oC.
6. Maksymalna temperatura pracy ciągłej 1000oC.
7. Komora pieca powinna być wyposażona w trzy króćce do podłączenia gazów (tj. azotu bądź argonu, powietrza oraz wodoru), króciec wylotowy oraz króciec awaryjny o średnicy wewn. minimum 50 mm umieszczony w górnej części komory pieca, umożliwiający szybki przedmuch pieca gazem inertnym.
8. Komora pieca powinna być wyposażona w dodatkowy rezerwowy króciec o średnicy wewn. 50 mm, który powinien zostać zaślepiony.
9. Piec powinien być wyposażony w króciec umożliwiający podłączenie komory pieca do pompy próżniowej (niska próżnia rzędu 1 mbar).
10. Gazy w komorze powinny być tak rozprowadzane (np. za pomocą odpowiednich kierownic i/lub kanału/lancy z perforacjami), aby umożliwić równomierny przepływ gazu przez tace z perforowanymi dnami.
11. Podstawowe gazy jakie będą stosowane to azot, argon, powietrze, wodór oraz mieszaniny zawierające wodór do 100%.
12. Liczba punktów pomiaru temperatury: 3 szt. przód, środek, tył.
13. Możliwość programowania narostów temperatury: możliwość zaprogramowania minimum 3 narostów temperatury i 3 izoterm. Maksymalna szybkość grzania to 10oC/min. Typowe krzywe nagrzewania to:
1. Narost od temperatury pokojowej do 200oC 3oC/min, wygrzewanie izotermiczne w temp. 200oC przez 8 godzin, narost do temp. 350oC 3oC/min, wygrzewanie izotermiczne w temp. 350oC przez 8 godzin, narost do 950oC 3oC/min, wygrzewanie izotermiczne w 950oC przez okres 8 godzin, chłodzenie swobodne – cały cykl w atmosferze azot/powietrze w różnych stosunkach
2. Narost od temperatury pokojowej do 550oC 1oC/min, wygrzewanie izotermiczne w temp. 550oC przez 30 godzin, chłodzenie swobodne – wygrzewanie w atmosferze wodoru

14. Piec powinien być wyposażony w układ zasilania w gazy z rotametrami lub masowymi kontrolerami przepływu z możliwością regulacji ilości podawanego gazu.
15. Zakres przepływu gazów 0 do 15 m3/h.
16. Piec powinien posiadać zabezpieczenia uniemożliwiające otwarcie drzwi w sytuacji, w której w atmosferze pieca znajduje się wodór, oraz gdy temperatura pieca przekracza dopuszczalne wartości.
17. Piec powinien być wyposażony w wymuszone studzenie zewnętrznych ścian retorty za pomocą wentylatora.
18. Piec powinien być wyposażony w sterownik umożliwiający kontrolę i programowanie krzywych nagrzewania oraz powinien umożliwiać zapis krzywej wygrzewania na przenośnej pamięci USB (korzystnie aby był to system SCADA lub posiadający równoważną funkcjonalność).
19. Piec powinien być odpowiednio zaizolowany tak aby temperatura obudowy pieca nie przekraczała 50°C.
20. Projekt pieca wymaga akceptacji kupującego.
21. Dostawca przeprowadzi FAT w obecności kupującego.
22. Dokumentacja techniczna –ruchowa; certyfikat CE, instrukcja obsługi w języku polskim

Ilość: 1 sztuka

Warunki gwarancji: minimum 24 miesiące od daty przekazania do eksploatacji stałej. Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert
Warunki płatności: przelew bankowy, termin płatności:
100% wartości netto + cały VAT po dostawie i podpisaniu protokołu z uruchomienia i przekazania do eksploatacji stałej, oraz prawidłowo wystawionej faktury oraz dostarczeniu gwarancji WUWiU na 20% ważnej przez okres gwarancji + 30 dni. 
Dopuszczamy płatność w ratach:
30% przedpłaty na podstawie faktury pro-forma oraz gwarancji bankowej/ ubezpieczeniowej wystawionej na wartość zaliczki, ważnej do czasu dostawy + 30 dni
50% po dostawie
20% po uruchomieniu i podpisaniu protokołu przekazania do eksploatacji stałej oraz dostarczeniu gwarancji bankowej/ubezpieczeniowej WUWiU ważnej przez okres gwarancji + 30 dni.
Baza dostawy: DAP Grupa Azoty S.A., Tarnów. 

Dokumentację techniczną urządzenia należy wykonać w wersji papierowej w trzech egzemplarzach oraz w wersji elektronicznej PDF – zgodnie z zapytaniem ofertowym oraz edytowalną wersję elektroniczną pliki „dwg”, „word”, „excel”.

Terminy realizacji przedmiotu zamówienia:
Termin dostawy:  max. 8 miesięcy od daty zamówienia

Produkty:

Lp. Nazwa produktu Ilość Jednostka Indeks Załącznik/Link Uwagi
1. „Zakup ,dostawa i uruchomienie pieca gazoszczelnego przeznaczonego do obróbki termicznej materiałów sypkich, ceramicznych i innych elementów o małych wymiarach gabarytowych” w Grupie Azoty S.A. w Tarnowie w ilości 1 szt.” 1 US Czytaj

Dodatkowe warunki formalne:

zgodnie z SIWZ 103/P/2020

Pytania do postępowania w ramach zapytania ofertowego "„Zakup ,dostawa i uruchomienie pieca gazoszczelnego przeznaczonego do obróbki termicznej materiałów sypkich, ceramicznych i innych elementów o małych wymiarach gabarytowych” w Grupie Azoty S.A. w Tarnowie w ilości 1 szt.”"

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
Brak wyników do wyświetlenia

Dodatkowe pytania do oferty



Załączniki:


Waluta: PLN

Data i godzina rozpoczęcia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia zadawania pytań:

- - :

Uwaga:

1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.

2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.

3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.

5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.

6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...