Data wygenerowania zapytania ofertowego: 2021-08-25

Grupa Azoty SA Tarnów

Kwiatkowskiego 8

33-100 Tarnów

NIP: 8730006829

ZAPYTANIE OFERTOWE NR Z148/279910/aktualizacja1

SZANOWNY OFERENCIE

W tym zapytaniu możesz złożyć ofertę bez konieczności logowania się do platformy zakupowej.
Kliknij na końcu poniższej karty przycisk Złóż ofertę i kontynuuj zgodnie ze wskazówkami.

Tytuł zapytania

Treść zmian (aktualizacja):

Zamawiajacy publikuje treść pytań i odpowiedzi do SIWZ 103/P/2021

1. Proszę o potwierdzenie lub negację, konieczności wykonania badań RT spoin.

Odpowiedź: Potwierdzamy konieczność wykonania badan RT i VT – wg SIWZ 103/P/2021

II. Przedmiot zamówienia
Pkt 3 „Warunki techniczne, jakim powinien odpowiadać przedmiot zamówienia”

2. Proszę o potwierdzenie lub negację, konieczności przeprowadzenia odbiorów przez TDT, stanowiska transportu dodatków do instalacji Młynowni Kamienia

Odpowiedź: Potwierdzamy konieczność przeprowadzenia odbiorów przez UDT elektrowciągu do transportu rozładowywanych worków Big-Bag (zgodnie z SIWZ 103/P/2021) .

II. Przedmiot zamówienia
Pkt 2.1
TDT zgodnie z obowiązującymi normami.

Treść zapytania:

Treść zapytania zgodna z SIWZ 103/P/2021

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: „Remont stanowiska transportu dodatków do instalacji Młynowni Kamienia - zadanie „pod klucz””

2. Zakres przedmiotu zamówienia:


Zamawiający zastrzega sobie prawo pomniejszenia zakresu zamówienia. Do czasu zakończenia wykonywania robót Zamawiający ma prawo ograniczyć ich zakres, w tym ilość prac jeszcze nie wykonanych. W takim przypadku Wynagrodzenie wykonawcy ulegnie odpowiedniemu pomniejszeniu o wartość prac zaniechanych na żądanie Zamawiającego. W związku z prawem Zamawiającego do zaniechania określonych robót, poszczególne oferowane ceny cząstkowe za zakres prac wyszczególniony w załączniku nr 2 do SIWZ pozostaną w takim przypadku bez zmian, a Wykonawcy z tego tytułu nie będą przysługiwać żadne roszczenia.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu stanowiska transportu dodatków sypkich.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje :
- Wykonanie projektu stanowiska transportu zawierającego dostawę urządzenia wraz z jego przyłączami, branże elektryczną, AKPiA oraz budowlaną
- dostawę, montaż oraz rozruch urządzenia
- dostawę części zamiennych na okres 36 miesięcy eksploatacji
Stacja do rozładunku surowców pylistych dostarczanych w workach Big Bag - założenia :
1. Podstawowe elementy dostarczonej stacji:
- konstrukcja nośna stacji
- elektrowciąg do transportu rozładowywanych worków Big-Bag wraz z odbiorami UDT
- możliwością transportu rozładowywanych worków wózkiem widłowym
- kosz zasypowy dostosowany do rozładunku worków o wadze 0,5 i 1,5 tony wyposażony w elastyczną membranę uszczelniającą, nóż samoczynnie rozcinający dno worka po opuszczeniu go na membranę z możliwością jego demontażu, urządzenie wibracyjne zapobiegające osadzaniu się materiału na koszu, wziernik kontrolny
- zasuwa zamontowana nad podajnikiem celkowym
- podajnik celkowy z napędem umożliwiającym regulację wydajności od 1 do 15 t/h z możliwością uruchomienia pod obciążeniem
- transporter ślimakowy o wydajności 15 t/h z możliwością uruchomienia pod obciążeniem
- urządzenie odpylające stanowisko rozładunkowe
- wykonanie elementów urządzenia ze stali kwasoodpornej lub zabezpieczonej w klasie C5I
2. Sterowanie:
- możliwość załączania i wyłączania wszystkich urządzeń stacji z sygnalizacją pracy/postoju na miejscu
- wizualizacja w systemie i możliwość sterowania (załącz/wyłącz) podajnikiem celkowym, transporterem ślimakowym i urządzeniem odpylającym ze sterowni
- możliwość radiowego sterowania elektrowciągiem
3. Blokady:
- wyłączenie podajnika celkowego od zatrzymania się transportera ślimakowego
- wyłączenie podajnika celkowego i transportera ślimakowego od wzrostu ciśnienia w rurociągu pompy Fullera nr 3
- wyłączenie podajnika celkowego i transportera ślimakowego od zatrzymania pompy Fullera nr 3
- możliwość testowego uruchamiania urządzeń w deblokadzie

3. Warunki techniczne, jakim powinien odpowiadać przedmiot zamówienia.

Zastosowane materiały winny pochodzić od firm uznanych na rynku, posiadać wymagane prawem: atesty, certyfikaty i/lub deklaracje zgodności oraz gwarancje producenta, które będą stanowić załączniki do dokumentacji powykonawczej.
Na wszystkie wykonane prace remontowe należy sporządzić dokumentację remontową powykonawczą zawierającą wyniki i raporty z badań spoin spawanych ( RT i VT – poziom jakości B wg PN-EN ISO 5817, badanie VT wg normy PN-EN ISO 17637, badanie RT wg normy PN-EN ISO 17636-1 klasa B poziom akceptacji 1 wg normy PN-EN ISO 10675-1) koszt wykonania dokumentacji powinien być uwzględniony w cenie całkowitej. Ostateczny termin przekazania dokumentacji powykonawczej wraz z protokołem odbioru końcowego prac remontowych nastąpi z dniem zakończenia prac.
Wykonane zadania z w/w punktu nie mogą wpłynąć na funkcjonowania pozostałej aparatury czy instalacji.
Wykonawca zadania dostarczy wszystkie niezbędne protokoły z pomiarów elektrycznych (ochrona podstawowa, ochrona dodatkowa, natężenie oświetlenia, uziemienie i itp.).
Po zakończeniu całego zadania, Wykonawca dostarczy projekt powykonawczy branży elektrycznej w wersji papierowej w ilości 4 kpl. oraz elektronicznej (Pdf.) w ilości 4 szt.
Należy uwzględnić ok.72 godzin dla prac rozruchowych dla branży elektrycznej.

Wymagania dla Oferenta dotyczące realizacji zamówienia:

Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania szczególnych zasad BHP w tym zabezpieczanie pracownikom odpowiedniej odzieży.
Wszystkie prace objęte przedmiotem zamówienia winny być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót montażowych.
Po zakończeniu prac Wykonawca zobowiązany jest do przywrócenia terenu do stanu pierwotnego na całym odcinku oraz wywóz odpadów według kart odpadów na koszt Wykonawcy (dodatkowo prosimy o podanie numeru wpisu do elektronicznego rejestru BDO).
Ze względu na specyfikę prac remontowych, zamawiający wymaga aby prace były prowadzone pod ciągłym nadzorem uprawnionego Kierownika Robót.
Wszyscy pracownicy powinni posiadać odpowiednie doświadczenie zawodowe w zakresie przybliżonym do zakresu zawartego w opisie przedmiotu zamówienia. Każdy z pracowników powinien posiadać przeszkolenie z zakresu montażu połączeń kołnierzowych w systemach ciśnieniowych wg PN-EN 1591-4: 2014-2 dla montażysty oraz dla nadzoru wg funkcji pełnionej podczas prac remontowych.
Pracownicy branży elektrycznej posiadać aktualne uprawnienia SEP tj. „E” oraz co najmniej dwóch pracowników „D”.
Wszyscy pracownicy powinni posiadać odpowiednią odzież roboczą, dostosowaną do wykonywanej pracy z nazwą firmy (lub logo) w której pracują umieszczoną w widocznym miejscu.
Ze względu na zakres i ilość pracowników biorących udział w postoju remontowym 2021 r., wykonawca zobowiązany jest posiadać kontenery socjalne i przenośne toalety dla swoich pracowników w ilości odpowiedniej dla liczby pracowników zaangażowanych w prace. Użytkownik zapewnia miejsce w bliskiej odległości prowadzonych prac remontowych oraz możliwość podłączenia się do instalacji elektrycznej. Wykonanie układu zasilania kontenerów w zakresie wykonawcy zadania. Szczegóły do omówienia podczas wizji lokalnej.

4. Harmonogram zadania:
Oferent zobligowany jest dostarczyć wraz z ofertą wstępny harmonogram realizacji przedmiotu zamówienia określający zakres prac z uwzględnieniem terminów ich wykonania. Wstępny harmonogram podlegać będzie akceptacji na etapie negocjacji warunków umowy.
5. Termin /-ny realizacji przedmiotu zamówienia:
01.10.2021 r.-31.03.2022 r. w tym:
30.10.2021 r.- dostawa projektu do akceptacji przez Zamawiającego
17.12.2021 r. – komplementacja części
01-30.02.2022 r.- dostawa oraz montaż urządzenia
01-31.03.2022 r.- prace odbiorowe urządzenia oraz przekazanie do eksploatacji

6. Warunki gwarancji
Oferent udzieli gwarancji na przedmiot zamówienia, w tym na materiały wolne od wad, poprawnie wykonane, niezawodną pracę urządzeń na okres określony w złożonej ofercie.
Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert.
Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na okres minimum 36 m-cy liczonej od daty przekazania przedmiotu zamówienia do Zamawiającego (podpisany bezusterkowy protokół odbioru końcowego).
Każda pozycja dostaw, która nie spełnia wymagań zapytania w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych, zastosowanych materiałów lub wykonawstwa zostanie niezwłocznie (w czasie ustalonym przez strony) zastąpiona przez Oferenta właściwą pozycją wolną od wad na koszt Oferenta.


7. Wizja lokalna

Warunkiem przyjęcia oferty przez Zamawiającego jest dokonanie wizji lokalnej przez Oferenta.
Zgłoszenia udziału w wizji lokalnej należy dokonać przez przesłanie na adres biuro.przetargow@grupaazoty.com wypełnionego Załącznika nr 8 do SIWZ podpisanego przez osoby upoważnione do reprezentowana Oferenta elektronicznie przy użyciu certyfikatu kwalifikowanego. Oferent, który prześle „zgłoszenie wizji lokalnej” jedynie w formie skanu, który nie został opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym zostanie wezwany przez Zamawiającego do niezwłocznego jego dostarczenia w wersji oryginalnej – papierowej (np. podczas wizji lokalnej) lub w postaci elektronicznej, opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego certyfikatu kwalifikowanego.
Kontakt do osób biorących udział w wizji, dla wcześniejszego telefonicznego uzgodnienia terminu:
Zbigniew Iwan – tel. 785 780 603; mail: zbigniew.iwan@grupaazoty.com.
oraz
Piotr Kieć – tel. 785 780 639; mail: piotr.kiec2@grupaazoty.com.

Oferent pod rygorem nieważności, jest zobowiązany dołączyć do oferty oświadczenie o przeprowadzonej wizji lokalnej – Załącznik nr 9 do SIWZ.
Zamawiający wyznacza terminy przeprowadzania wizji lokalnej w dniach: od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 12:00 (po wcześniejszym telefonicznym /e-mailowym uzgodnieniu terminu).
Oferent jest zobowiązany do zapoznania się z warunkami lokalnymi i lokalizacją terenu budowy, a w tym w szczególności: możliwości dojazdu, transportu i rozładunku materiałów budowlanych na teren budowy, warunkami geologicznymi i wodnymi, istniejącymi sieciami i instalacjami podziemnymi, możliwościami zapewnienia dostaw mediów na potrzeby prowadzenia wszelkich robót oraz odprowadzenia ścieków i wód z terenu budowy. Oferent jest zobowiązany do wykonania na koszt własny wszelkich dodatkowych badań i sprawdzeń, które w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących realizacji inwestycji dadzą im podstawę do przedstawienia kompletnej i wiążącej oferty wykonania robót. Brak zapoznania się Oferenta z warunkami lokalnymi i lokalizacją budowy, nie zwalnia Oferenta z obowiązku przedstawienia kompletnej oferty, a następnie ze zobowiązań objętych przedmiotem umowy realizacji inwestycji.
Oferent na własny koszt zapewni własnej załodze/podwykonawcom niezbędne szkolenia bhp przeprowadzone przez dział bezpieczeństwa procesowego i ochrony pracy GA S.A. oraz wystąpi o przepustki umożliwiające wjazd na teren zakładu. Prace będą częściowo prowadzone w strefie EX, Oferent zapewni we własnym zakresie odpowiednią odzież roboczą upoważniającą do prac w w/w strefie. Orientacyjny koszt szkolenia BHP na osobę wynosi ok. 28,00 PLN netto.
Oferent jest zobowiązany do uwzględnienia nakładów wynikających z warunków lokalnych i lokalizacji terenu budowy w swojej ofercie.
III. PODWYKONASTWO, KONSORCJUM.
Zamawiający dopuszcza Podwykonawców w realizacji zamówienia.
Przez Podwykonawcę należy rozumieć osobę fizyczną, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, a posiadającą zdolność prawną, która zawarła z Oferentem, zaakceptowaną przez Zamawiającego w formie pisemnej pod rygorem nieważności, Umowę o podwykonawstwo na wykonanie części prac objętych Przedmiotem Umowy.
Powierzenie przez Oferenta części zakresu przedmiotu zamówienia podwykonawcy wymagać będzie akceptacji Zamawiającego. W tym celu Oferent, przed powierzeniem prac podwykonawcy przestawi Zamawiającemu do akceptacji wzór umowy z Podwykonawcą.
Oferent jest zobowiązany do wskazania w swojej ofercie Podwykonawców poprzez wypełnienie Załącznika nr 10 (Lista Podwykonawców), wraz z dokumentami uprawniającymi Podwykonawcę do realizacji danego zakresu prac jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Oferent odpowiada za działania lub zaniechania Podwykonawców, ich przedstawicieli lub pracowników jak za własne działania lub zaniechania.
Zamawiający zastrzega sobie prawo w wyjątkowych sytuacjach zlecić część robót bezpośrednio Podwykonawcy.
Oferent nie może zlecić Podwykonawcom realizacji całości zakresu zamówienia.

Konsorcjum. Udział w postępowaniu Oferentów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Zamawiający nie dopuszcza wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia.

IV. CENA OFERTY.

W ofercie należy podać cenę wykonania całości przedmiotu zamówienia. Oferowane ceny należy określić w PLN.
Do wyżej wymienionej ceny netto zostanie doliczony podatek od towarów i usług, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Cena powinna być podana w złotych polskich (PLN) netto i brutto, cyfrowo i słownie.
Przedstawiona w ofercie cena łączna usługi netto będzie ceną licytowaną podczas etapu negocjacji, w formie aukcji elektronicznej na Platformie Zakupowej, do której zostaną zaproszeni Oferenci spełniający kryteria formalne.
Do oferty należy dołączyć podpisany Formularz Ofertowy – Załącznik nr 1 do SIWZ i na Platformie Zakupowej umieścić podpisany skan oferty wraz ze wszystkimi załącznikami.

Zamawiający informuje, iż co do zasady wszystkie płatności na rzecz dostawców krajowych i zagranicznych zarejestrowanych dla VAT w Polsce będą realizowane w formule podzielonej płatności.

Produkty:

Lp. Nazwa produktu Ilość Jednostka Indeks Załącznik/Link Uwagi
1. Remont stanowiska transportu dodatków do instalacji Młynowni Kamienia - zadanie „pod klucz” 1 US Czytaj

Kryteria formalne (warunki udziału w postępowaniu):

  1. Termin płatności: 30 dni
  2. Miejsce dostawy: siedziba Zamawiającego
  3. Koszt transportu: po stronie dostawcy
  4. Przeczytałem i potwierdzam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną
  5. Oświadczam ,że zapoznałem się z Kodeksem postępowania dla Partnerów biznesowych spółek z Grupy Kapitałowej Grupa Azoty umieszczonym na stronie internetowej pod adresem compliance.grupaazoty.com

Kryteria oceny oferty

  1. Cena - 80%
  2. Gwarancja - 10%
  3. Referencje - 10%

Dodatkowe warunki formalne:

Warunki udziału w postępowaniu zgodnie z zapisami SIWZ 103/P/2021

Pytania do postępowania w ramach zapytania ofertowego "Przetarg 103/P/2021 Remont stanowiska transportu dodatków do instalacji Młynowni Kamienia - zadanie „pod klucz”"

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
Brak wyników do wyświetlenia

Dodatkowe pytania do oferty



Załączniki:


Waluta: PLN

Data i godzina rozpoczęcia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia zadawania pytań:

- - :

Uwaga:

1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.

2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.

3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.

5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.

6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...