Data wygenerowania zapytania ofertowego: 2021-11-30

Grupa Azoty SA Tarnów

Kwiatkowskiego 8

33-100 Tarnów

NIP: 8730006829

ZAPYTANIE OFERTOWE NR Z29/199884/aktualizacja1

SZANOWNY OFERENCIE

W tym zapytaniu możesz złożyć ofertę bez konieczności logowania się do platformy zakupowej.
Kliknij na końcu poniższej karty przycisk Złóż ofertę i kontynuuj zgodnie ze wskazówkami.

Tytuł zapytania

Treść zapytania:

Przedmiotem zamówienia jest Wykonanie układu sterowania i zabezpieczenia inertyzacji procesu polimeryzacji kaprolaktamu.

Zakres przedmiotu zamówienia został określony w dokumentacji wielobranżowego projektu wykonawczego.

Dodatkowe dokumenty zostaną przekazane po podpisaniu klauzuli poufności.

Wizja lokalna jest wymagana do złożenia oferty.

Z uwagi to, iż prace będą wykonywane na terenie czynnej jednostki produkcyjnej należy wyposażyć pracowników w odpowiednie środki ochrony osobistej, uzyskać zezwolenia na wejście na teren jednostki produkcyjnej.

Technologia polimeryzacji kaprolaktamu jest chroniona patentem, dlatego każdy biorący udział w przetargu musi podpisać klauzulę poufności.

Wykonawca prac integracyjnych musi posiadać znajomość stosowanych technologii, odpowiednie uprawnienia i na ich podstawie uzyskać zgodę Użytkownika na ingerencję w systemy sterownicze jednostki produkcyjnej.

Wykonawca prac musi wykazać się posiadaniem wiedzy i doświadczenia dotyczącego inertyzacji procesów polimeryzacji kaprolaktamu szczególnie pod kątem możliwości stosowanie elementów AKPiA.

Wykonawca prac musi uzyskać zgodę Właściciela budynku na ingerencję w jego konstrukcję.

Zamawiający zastrzega sobie prawo do zamknięcia postępowania bez dokonywania wyboru którejkolwiek ze złożonych ofert w przypadku wystąpienia istotnej zmiany okoliczności, powodującej, że dalsze prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie GA SA w Tarnowie

Szczególną uwagę należy zwrócić na następujące zagadnienia:

Do Wykonawcy należy zaprojektowanie układu sterowania i zabezpieczenia inertyzacją procesu polimeryzacji poprzez napisanie programu nadzorującego aplikację azotu do poszczególnych elementów układu technologicznego. Wykonawca również dobierze elementy aparatury AKPiA niezbędną do prawidłowego monitorowania zawartości azotu w procesie polimeryzacji kaprolaktamu. Po stornie wykonawcy będzie również wprowadzeni sygnałów WEJ/WYJ do systemu nadzorującego DCS pracą wytwórni poliamidu.

W przypadku pominięcia w niniejszym SIWZ jakiegokolwiek elementu z zakresu prac, który będzie niezbędny dla prawidłowej pracy instalacji lub będzie niezbędny dla prawidłowego połączenia i współpracy instalacji z instalacjami współpracującymi, trasami komunikacyjnymi i technologicznymi, to taki element prac należy do zakresu obowiązków Wykonawcy i będzie wykonany w ramach Przedmiotu Umowy.

Wymagania zawarte w niniejszym dokumencie stanowią minimalne wymagania dla Wykonawcy. Zamawiający dopuszcza zmiany w powyższych wymaganiach pod warunkiem, że rozwiązania zaproponowane przez Wykonawcę będą nie gorsze. Przez pojęcie „nie gorsze” należy rozumieć parametry związane z: efektywnością, kosztami, eksploatacji, łatwością obsługi i konserwacji, produktywnością oraz dyspozycyjnością. Każde odstępstwo od wymagań zawartych w niniejszym SIWZ wymaga wcześniejszej pisemnej akceptacji Zamawiającego.

Wykonawca przystępując do realizacji Przedmiotu Umowy zapewnia, że począwszy od zakupów a skończywszy na odbiorach gwarancyjnych i eksploatacyjnych będzie wykonana zgodnie z Umową, Przepisami Prawa, Pozwoleniami, Normami, Standardami Projektowania i Budowy. Prace synchronizacyjne będą zaplanowane i wykonane zgodnie z wymaganiami zawartymi w obowiązujących polskich przepisach, normach i instrukcjach. Niewyszczególnienie w SIWZ jakichkolwiek obowiązujących przepisów Prawa nie zwalnia Wykonawcy od ich stosowania. W uzasadnionych przypadkach (brak polskich unormowań) dopuszcza się stosowanie aktualnych norm zagranicznych.

Warunki uczestnictwa w zamówieniu.

Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:

1. Dostawców, którzy w ciągu ostatnich 3 lat przed wszczęciem postępowania wyrządzili szkodę nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, a szkoda ta nie została dobrowolnie naprawiona do dnia wszczęcia postępowania, chyba, że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które wykonawca nie ponosi odpowiedzialności.

2. Dostawców, w stosunku, do których otwarto likwidację lub, których upadłość ogłoszono.

3. Dostawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków, gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.

4. Osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku
z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

5. Spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

6. Spółki komandytowe oraz spółki komandytowo - akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

7. Osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

8. Podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia, na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.

9. Dostawców, którzy:

· nie posiadają niezbędnej wiedzy i doświadczenia oraz potencjału technicznego, a także nie dysponują osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;

· znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej nie zapewniającej wykonania zamówienia.

Dokumenty wymagane w ofercie.

Do oferty należy załączyć następujące dokumenty:

1. Wydruk komputerowy aktualnych informacji o podmiocie (Dostawcy) wpisanym do Centralnej Informacji Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub oryginał/ kserokopię aktualnego odpisu z Rejestru Przedsiębiorców KRS- kserokopia potwierdzona przez radcę prawnego/adwokata lub osoby uprawnione do reprezentowania Podmiotu.

2. Oświadczenie że Dostawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne lub, że uzyskał on przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.

3. Wykaz podobnych zrealizowanych dostaw/usług z okresu ostatnich 3 lat na terenach zakładów chemicznych, poparte udokumentowanymi referencjami.

4. Dokumenty potwierdzające zdolność ekonomiczno-finansową, oraz możliwości techniczne Dostawcy,

5. Dokumenty załączone do oferty z wyjątkiem wydruków z CIKRS lub CEIDG muszą być przedstawione w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Dostawcę. Uznaje się, że pełnomocnictwo do podpisania oferty obejmuje pełnomocnictwo do poświadczenia za zgodność z oryginałem kopii dokumentów załączonych do oferty.

6. Zamawiający zażąda przedstawienia oryginału lub notarialnie potwierdzonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy przedstawiona przez Dostawcę kserokopia dokumentu będzie nieczytelna lub będzie budzić wątpliwości, co do jej prawdziwości, a Zamawiający nie będzie mógł sprawdzić jej prawdziwości w inny sposób.

7. Aktualna polisa od odpowiedzialności Cywilnej z tytułu prowadzenia działalności na kwotę nie niższą 3.000.000,00 PLN

Ocena właściwości Dostawców.

Zdolność finansowa i ekonomiczna.

Dostawca jest zobowiązany wykazać średnioroczny obrót z ostatnich 2 lat
– minimum 5 000 000 PLN.

Dostawca posiada aktualną polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę nie niższą 3.000.000,00 PLN

Dostawca posiada potencjał finansowy pozwalający na realizację zamówienia, przy założeniu, że zapłata będzie dokonywana etapami na podstawie faktur częściowych, wystawianych po zrealizowaniu ustalonego etapu zadania na podstawie faktycznie wykonanego zakresu dostaw i robót, potwierdzonego częściowym protokołem odbioru podpisanym przez Inspektora Nadzoru Zamawiającego.

Dostawca jest zobowiązany załączyć do oferty bilanse oraz rachunki zysków i strat, a w przypadku Dostawców nie zobowiązanych do sporządzania bilansu, informacje określające obroty, zysk oraz zobowiązania i należności za okres lat: 2020, I półrocze 2021

Doświadczenie techniczne

Wykonawca prac musi posiadać odpowiednie kwalifikacje do wykonania robót objętych przetargiem.

Ewentualne roboty budowlano-montażowe winny być wykonane zgodnie z przepisami techniczno–budowlanymi obowiązującymi w danej branży oraz zapewnić ciągłą pracę instalacji Grupy Azoty S.A. w całym okresie prowadzenia prac.

Dostawca musi wykazać się wykonaniem w ostatnich 3 latach , co najmniej 3-ch zadań o charakterze i złożoności porównywalnej z przedmiotem zamówienia.

Jeżeli Dostawca przewiduje podzlecenie robót podwykonawcy, obowiązany jest określić w ofercie zakres robót, które zostaną podzlecone, oraz przedstawić listę podwykonawców.

Dostawca winien wykazać się referencjami, oraz przedstawić wymagane prawem dokumenty upoważniające do realizacji powierzonego zakresu robót.

16.Kryteria wyboru oferty.

Oferty będą oceniane według następujących kryteriów:

Kryteria formalne określone w pkt 9 SIWZ w tym zachowanie oczekiwanego terminu realizacji.

Niespełnienie kryteriów formalnych spowoduje odrzucenie oferty

Kryteria merytoryczne :

- Cena (C) – 65%,

- Gwarancje na wykonane roboty (G) –10%,

- Referencje (R) – 25%

Ocena oferty (O) stanowi sumę arytmetyczną wskaźników oceny powyższych kryteriów.

O = C + G + R

Zasady obliczania wskaźników oceny z uwzględnieniem powyższych kryteriów:

Wskaźnik ceny oferty (C):

C = (Cn/Co) x 0,65

Gdzie:

Cn – najniższa cena oferty w PLN spośród rozpatrywanych,

Co – cena oferty badanej w PLN

Wskaźnik Gwarancji na wykonane roboty (G):

G = (Go/Gn) x 0,10

Gn = oznacza okres najdłuższej gwarancji spośród rozpatrywanych ofert

Go = oznacza okres gwarancji badanej oferty

Wskaźnik referencji (R):

R = (Ro/R max )x 0,25

Gdzie:

Ro- ilość przyznanych punktów za referencje badanej oferty w skali od 0 - 10

Rmax- maksymalna ilość punktów za referencje spośród rozpatrywanych ofert w skali od 0 –10.

Maksymalną liczbę punktów może otrzymać oferent który w ostatnich 3 latach wykonał co najmniej 3 podobne prace na terenie czynnych zakładów chemicznych i poparł je pozytywnymi referencjami. Przy ocenie referencji Zamawiający będzie brał pod uwagę stopień podobieństwa realizowanych usług w stosunku do niniejszej oferty, ich wartość oraz ilość. Powyższe kryteria będą pomocne przy wyborze najkorzystniejszej oferty.

Zamawiający wybierze ofertę najkorzystniejszą na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w niniejszej SIWZ.

Obliczenie ceny oferty.

W ofercie należy podać całkowitą cenę wykonania zadania netto i brutto, cyfrowo i słownie z określeniem kwoty i stawki podatku VAT wg obowiązującego stanu prawnego. Cena musi być podana w złotych polskich.

Cenę należy podać w rozbiciu na poszczególne rodzaje robót projektowych i budowlano-montażowych

Zawarcie umowy.

Po zakończeniu postępowania nastąpi ogłoszenie wyników przez pisemne powiadomienie wszystkich uczestników postępowania.

Z Dostawcą, którego oferta uznana zostanie za najkorzystniejszą, Zamawiający zawrze umowę. Umowa zostanie zawarta nie później niż przed upływem terminu związania ofertą.

Istotne postanowienia umowy:

· Zabezpieczenie należytego wykonania umowy:

Zamawiający żądać będzie od Dostawcy zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10% ceny umowy netto. Zabezpieczenie służyć będzie pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. Jeżeli Dostawca będzie jednocześnie gwarantem, zabezpieczenie służyć będzie także pokryciu roszczeń z tytułu gwarancji jakości.

Formy zabezpieczenia:

W zależności od wyboru Dostawcy tj. w

(a) pieniądzu, w tym kaucji na środkach pieniężnych Wykonawcy

(b) gwarancji bankowej,

(c) gwarancji ubezpieczeniowej,

(d) weksla,

Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu, Dostawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego w dniu zawarcia umowy. Przechowywanie zabezpieczenia w formie pieniądza na nieoprocentowanym koncie. Zwrot po całkowitym zakończeniu robót objętych umową potwierdzoną Protokołem Komisji Odbioru – Przekazania do użytkowania.

Z tytułu gwarancji jakości Zamawiający pozostawi na zabezpieczenie roszczeń 50 % wartości zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Forma zabezpieczenia z tytułu gwarancji jakości tak jak w formach zabezpieczenia należytego wykonania umowy. W trakcie realizacji umowy, za zgodą Zamawiającego, można dokonać zamiany formy zabezpieczenia z zachowaniem ciągłości zabezpieczenia i bez zmniejszenia jego wysokości.

· Okres Gwarancji

zgodnie z ofertą - jednak nie mniej niż 3 lat – okres gwarancji jest jednym z kryteriów merytorycznych wyboru ofert.

· Płatność faktur:

Wynagrodzenie będzie wypłacane etapami na podstawie faktur częściowych, wystawianych po zrealizowaniu ustalonego etapu zadania na podstawie faktycznie wykonanego zakresu dostaw i robót, potwierdzonego częściowym protokołem odbioru podpisanym przez Inspektora Nadzoru Zamawiającego. Po zakończeniu całości zadania, zostanie wystawiona faktura końcowa na podstawie końcowego protokołu odbioru.

Wystawianie faktur w odstępach miesięcznych do 7-go dnia następnego miesiąca.

Termin płatności faktur 30 dni od daty otrzymania przez Zamawiającego.

· Kary umowne: za odstąpienie od realizacji umowy z winy Dostawcy – 20% wartości umowy brutto; za zwłokę w przekazaniu przedmiotu umowy lub usunięciu wady – 0,2% wartości umowy brutto za każdy dzień zwłoki.

· Procedury odbioru poszczególnych etapów robót:

Wykonawca zapewni odpowiednią kadrę techniczną do wykonania zakresu robót objętego przetargiem.

Roboty budowlano - montażowe będą nadzorowane przez przedstawicieli Zamawiającego wskazanych w Umowie.

Odbiór całości zadania oraz odbiory branżowe etapów robót odbywają się zgodnie z Warunkami Technicznymi Wykonania i Odbioru i z procedurami wewnątrzzakładowymi obowiązującymi w Grupa Azoty S.A. oraz stosownymi przepisami prawa budowlanego.

Dokumentacja odbiorowa powykonawcza powinna zawierać m.in. atesty, certyfikaty na zastosowane materiały, poświadczenia wykonania, inwentaryzację geodezyjną powykonawczą.

Dodatkowe zastrzeżenia.

Zamawiający dopuszcza możliwość negocjacji z wybranymi Oferentami. W toku badania i oceny ofert Komisja może żądać od Dostawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert. W związku z tym Dostawca wyznaczy osobę upoważnioną do podejmowania decyzji w zakresie niniejszego postępowania i kontaktu z Zamawiającym w terminie otwarcia ofert. W ofercie należy podać telefon kontaktowy do wyznaczonej osoby.

Unieważnienie postępowania.

1. Zamawiający zastrzega sobie prawo swobodnego wyboru oferty jak i unieważnienia przetargu bez podania przyczyny, na każdym etapie postępowania.

2. O unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia Zama­wiający zawiadamia równocześnie wszystkich Dostawców, którzy ubiegali się o udzielenie zamówienia.

3. W przypadku unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, Dostawcom, którzy złożyli oferty nie przysługuje jakiekolwiek roszczenie o zwrot kosztów uczestnictwa w postępowaniu.

Dokumenty do przetargu:

Oświadczenie o przeprowadzonej wizji lokalnej -  Załącznik nr 1

Formularz Oferty - Załącznik nr 2

Oświadczenie Oferenta o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia - Załącznik nr 3

Ogólne Warunki Zamówienia w Grupie Azoty S.A. (OWZ) - Załącznik nr 4

Procedura P-719 - Załącznik nr 5

Oświadczenie o zachowaniu poufności - Załącznik nr 6


Osoby udzielające informacji:

Ziomek Maciej tel. 14 637-41-41,  785-780-391 e-mail: maciej.ziomek@grupaazoty.com

Produkty:

Lp. Nazwa produktu Ilość Jednostka Indeks Załącznik/Link Uwagi
1. Wykonanie układu sterowania i zabezpieczenia inertyzacji procesu polimeryzacji kaprolaktamu 1 ST - Czytaj

Kryteria formalne (warunki udziału w postępowaniu):

  1. Termin płatności: 30 dni
  2. Miejsce dostawy: siedziba Zamawiającego
  3. Koszt transportu: po stronie dostawcy
  4. Przeczytałem i potwierdzam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną
  5. Oświadczamy, że zapoznaliśmy się i akceptujemy zapisy Ogólnych Warunków Zamówień Grupy Kapitałowej Grupa Azoty umieszczonych na stronie internetowej pod adresem: Ogólne warunki zakupu i sprzedaży
  6. Oświadczam ,że zapoznałem się z Kodeksem postępowania dla Partnerów biznesowych spółek z Grupy Kapitałowej Grupa Azoty umieszczonym na stronie internetowej pod adresem compliance.grupaazoty.com

Kryteria oceny oferty

  1. Referencje - 25%
  2. Gwarancja - 10%
  3. Cena - 65%

Dodatkowe warunki formalne:


Pytania do postępowania w ramach zapytania ofertowego "Wykonanie układu sterowania i zabezpieczenia inertyzacji procesu polimeryzacji kaprolaktamu"

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
Brak wyników do wyświetlenia

Dodatkowe pytania do oferty



Załączniki:


Waluta: PLN

Data i godzina rozpoczęcia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia zadawania pytań:

- - :

Uwaga:

1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.

2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.

3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.

5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.

6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...