Data wygenerowania zapytania ofertowego: 2022-02-24

Grupa Azoty SA Tarnów

Kwiatkowskiego 8

33-100 Tarnów

NIP: 8730006829

ZAPYTANIE OFERTOWE NR Z163/279910/aktualizacja1

SZANOWNY OFERENCIE

W tym zapytaniu możesz złożyć ofertę bez konieczności logowania się do platformy zakupowej.
Kliknij na końcu poniższej karty przycisk Złóż ofertę i kontynuuj zgodnie ze wskazówkami.

Tytuł zapytania

Treść zmian (aktualizacja):

Zamawiajacy dokonał zmiany treść SIWZ poprzez zmianę terminu realizacji zamówienia w zakresie Etapu I i Etapu II oraz aktualizacje załacznika nr 2 do SIWZ - Formularz Cenowy oraz załacznika nr 1 do SIWZ - Formularz Ofertowy.

Aktualnie obowiazujacy termin realizacji zamówienia Rozdział II pkt 5 SIWZ 29/P/2022:

Termin realizacji Całości Zamówienia do dnia 31.10.2023r.
Etap I : 01.04.2022 do 15.12.2022
Etap II 02.01.2023 do 31.10.2023.
Termin realizacji zamówienia nie może ulec wydłużeniu!
Realizacja zadania będzie prowadzona na wyłączanej z ruchu instalacji Jednostki Syntezy nr 1 (Etap II) po uzgodnieniu z Użytkownikiem, w celu zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie wykonywania prac remontowych.

Treść zapytania:

Treść Zapytania zgodna z SIWZ 29/P/2022

II. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA.

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania np.: Remont generalny Jednostki Syntezy nr 1 i 2 (Etap I i II) w Jednostce Biznesowej Nawozy, Grupa Azoty S.A. Tarnów, obejmujący prace budowlane, mechaniczne, elektryczne i pomiarowe.

1.Zakres przedmiotu zamówienia:
Branża mechaniczna :
1. Wykonanie remontu generalnego Jednostki Syntezy nr 1 i 2 z wykorzystaniem dokumentacji technicznej, która jest w posiadaniu Zamawiającego. Zakres zamówienia obejmuje remont: Etap I od słupa 1 – 5 JS nr1 i Etap II od słupa 5 – 7 JS nr2. Dokumentacja techniczna nie jest dokumentacją wykonawczą. Oferent zobowiązany jest do wykonania na podstawie istniejącej konstrukcji, dokumentację wykonawczą warsztatową zgodnie z opisem w dokumentacji technicznej .
Oferent jest zobowiązany do zapoznania się z dokumentacją techniczną oraz poinformowania w formie pisemnej i uzyskania pisemnych wyjaśnień wszelkich zastrzeżeń, rozbieżności, błędów, sprzeczności pomiędzy dokumentami, rysunkami i specyfikacjami a stanem faktycznym obiektu. Brak wypełnienia powyższego obowiązku ze strony Oferenta będzie uważany za brak zastrzeżeń do SIWZ.

2.Zakres prac remontowych nie ujętych w dokumentacji technicznej:
● Remont konstrukcji nośnej chłodni wentylatorowej Etap I chłodnia JS nr 1 i Etap II chłodnia JS nr 2 oraz
  zabezpieczenie antykorozyjne.
● Wymiana lub remont 100% zawiesi i podpór rurociągów i aparatów oraz zabezpieczenie antykorozyjne dotyczy
  Jednostki Syntezy nr 1 Etap I i Jednostki Syntezy nr 2 Etap II.
● Zabezpieczenie antykorozyjne rurociągów i aparatów przynależnych do Jednostki Syntezy nr 1 Etap I i Jednostki Syntezy nr 2 + rurociągi do strony północnej Jednostki Syntezy Nr3 Etap II.
● Demontaż nieczynnego rurociągu amoniaku parametr -10 oraz demontaż podestu obsługowego zaworu DN 350
 JS nr1 Etap I.
● Demontaż podestu obsługowego zaworów parowych tzw. ,,kosza” poziom 8,2m- Jednostka Syntezy nr 1 Etap I.
● Demontaż zaworów zaporowych DN 200 tzw. w,, koszu ”rurociąg pary z kotła, w miejsce zaworu montaż
  odcinka rurociągu z dokumentacją naprawczą – Jednostka Syntezy nr 1 Etap I. Materiały dostarcza Oferent.

● Montaż zaworu zaporowego DN200 PN40 na rurociągu odpływu z kotła wraz z dokumentacją naprawczą –
 Jednostka Syntezy nr 1 Etap I. Materiały dostarcza Oferent.
● Remont i przebudowa podestu obsługowego zaworów bezpieczeństwa na kotle - Jednostka Syntezy nr 1 Etap I. Dokumentację wykonuje Oferent.
● Demontaż zaworu na rurociągu amoniaku gazowego DN 350 odpływ z kondensatora amoniaku w miejsce
 zaworu, montaż odcinka rurociągu z dokumentacją naprawczą – Jednostka Syntezy nr 1 Etap I. Materiały dostarcza Oferent.
● Wykonanie podestu obsługowego do drugiego zaworu DN 350 na rurociągu odpływu amoniaku gazowego
 Jednostka Syntezy nr 1 Etap I. Dokumentację i materiały dostarcza Oferent.
● Zabezpieczenie antykorozyjne trasy słupów podporowych i rurociągów oraz wymiana lub remont zawiesi
 i podparć rurociągów pomiędzy etażerką JS nr 1 a estakadą ciąg X. Etap II
      ● Remont torowiska suwnicy Q32t wraz z belką podtorza ; Jednostka Syntezy nr 1 torowisko górne i dolne
       Etap I, Jednostka Syntezy nr 2 torowisko górne i dolne +torowisko dolne Jednostka Syntezy nr 3 Etap II.
     ● Remont torowiska suwnicy Q 1.5t wraz z belką podtorza; Jednostka Syntezy nr 1 Etap I i Jednostka Syntezy nr 2
      Etap II.
     ● Wykonanie konstrukcji nośnej transformatora grzejnego nr 1 (pole pomiędzy słupami nr 5 - 6) wraz
z ogrodzeniem, wanną ociekową i instalacją odprowadzenia oleju – analogicznie jak wykonano dla transformatora grzewczego nr 2 na Jednostce Syntezy nr 3. Dokumentację wykonuje Oferent. UWAGA: Prace muszą bezwzględnie zostać wykonane w Etapie I z uwagi na rozruch transformatora wraz z uruchomieniem Jednostki Syntezy nr 1 od dnia 1.12.2022 r.

Uwaga: Do naprawy słupów i belek żelbetowych Zamawiający dopuszcza zastosowanie technologii naprawy i materiałów firmy Mapei lub Kerakoll jako równoważnych tj. Geolite 10 i 40, Geolite Magma, Geolite Base, Kerakover Eco Acrilex Pirmeroraz Keramover Eco Acrilex Flex.
Podczas wykonywania prac budowlanych aparatura kontrolno-pomiarowa i elektryczna powinna zostać zabezpieczona przed uszkodzeniem oraz zabrudzeniem.

Warunkiem dopuszczenia oferty do postępowania jest załączony szczegółowy kosztorys prac opracowany na bazie obowiązujących stawek Sekocenbud na I kwartał 2022 roku.
Szczegółowy zakres zamówienia określono w dokumentacji technicznej – Załącznik nr 13 do SIWZ. Wersja elektroniczna dokumentów możliwa do pobrania po przesłaniu na adres biuro.przetargow@grupaazoty.com Oświadczenia o zachowaniu poufności- według wzoru stanowiącego Załącznik nr 11 do SIWZ podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowana Oferenta elektronicznie przy użyciu certyfikatu kwalifikowanego
Branża Elektryczna:
Ze względu na szeroki zakres prac branży mechanicznej, wymagane jest wykonanie szeregu koniecznych prac w obszarze branży elektrycznej oraz pomiarowej. Są to w szczególności:
• Demontaż instalacji oświetleniowej podstawowej i awaryjnej tj. opraw, wysięgników i zawiesi, tras kablowych, rur osłonowych, kabli, puszek łączeniowych itp.
• Demontaż kabli zasilania rezerwowego grzejnika rozruchowego jednostki nr. 1 z transformatora grzejnego nr 2 na poziomie 14,5 m.
• Demontaż transformatora grzejnego oraz jego zabezpieczenie i odnowienie powłoki lakierniczej.
• Zabezpieczenie tarnsformatora podczas II Etapu prac, zamontowanego na Jednostce Syntezy nr 2 pomiędzy słupami 4 i 5. UWAGA: Transformator będzie zamontowany podczas prac wykonywanych w II etapie (Jednostka Syntezy nr 2). Jeżeli technicznie nie będzie możliwości wykonywania prac remontowych (budowlanych, konstrukcyjnych na poziomie +8,20 i +14,50m) z uwagi na zamontowany transformator, należy przewidzieć jego demontaż na czas Wykonywania prac remontowych.
• Zabezpieczenie czynnych urządzeń elektrycznych oraz pomiarowych służących do rozruchu jednostek syntez amoniaku tj. kabli 6 kV, kabli sterowniczych, kabli zasilających grzejniki rozruchowe, przyłączy grzejników rozruchowych, przetworników pomiarowych itp.
• Zapewnienie na czas prowadzonych prac remontowych oświetlenia tymczasowego na etażerkach dostosowanego do stref Ex II C T4.
• Zabezpieczenie czynnych napędów wentylatorów chłodnic jednostek syntezy amoniaku tj. silników, kabli zasilających itp. Silniki (2 szt. P 37kW, budowa Ex) przed ponownym montażem na stanowiskach należy poddać remontowi średniemu.
• Wykonanie nowego zasilania 6 kV transformatora grzejnego nr 1 od miejsca wskazanego w trakcie wizji lokalnej.
• Montaż transformatora grzejnego nr 1 na nowym podeście, podłączenia i próby funkcjonalne z udziałem pracowników Wydziału Zasilania i Zabezpieczeń Grupy Azoty S.A. (odpięcia i podłączenia sterowania transformatorem oraz próby funkcjonalne realizuje wyłącznie Wydział Zasilania i Zabezpieczeń na zlecenie wykonawcy).
• Wykonanie nowych tras kablowych dla instalacji oświetlenia podstawowego i awaryjnego, zasilania
i sterowania transformatora rozruchowego, zasilania wentylatorów chłodnic.
• Wykonanie głównej trasy kablowej zlokalizowanej od strony południowej jednostek (słupy 1 -7).
• Wszystkie mocowania tras kablowych oraz wysięgniki i mocowania opraw oświetleniowych wykonać ze stali kwasoodpornej (nierdzewnej).
• Instalację oświetlenia podstawowego wykonać w oparciu o oprawy typu EMLB w identycznej specyfikacji jak zastosowano na jednostce nr 3. Oprawy oświetlenia awaryjnego typu LLS Ex 600. Oprawy dostosowane do strefy EX IIC T4.
• Wszystkie elementy instalacji (kable, puszki łączeniowe itp.) dostosowane do pracy w strefie EX II C T4
w przestrzeni otwartej i atmosferze amoniakalnej. Instalację oświetleniową zasilić z istniejącej rozdzielni RS-2. Instalacja oświetlenia awaryjnego zasilić napięciem 220 V DC z istniejącej rozdzielni RSP.
• Wykonanie nowej, kompletnej instalacji odgromowej i uziemiającej Jednostek Syntezy nr 1 i 2
z wykorzystaniem istniejącego otoku.
• Zabezpieczenie czynnych tras kablowych sterowniczych w celu zachowania bezprzerwowej transmisji danych oraz możliwości sterowania procesem.
• Ponowny montaż zdemontowanych urządzeń, wykonanie niezbędnych opisów, oznaczeń i dokumentacji powykonawczych.
• Wykonanie pomiarów ochron elektrycznych powyższych instalacji, uziemień oraz pomiaru natężenia oświetlenia. Z wszystkich pomiarów należy sporządzić dokumentację (3 egzemplarze oraz wersję elektroniczną) zawierającą odpowiednie protokoły, schematy, projekty itp. Wszystkie wykonane prace muszą spełniać obowiązujące przepisy branży elektrycznej.

UWAGA : Ze względu na wiek instalacji elektrycznych oraz warunki w jakich pracowała, koniecznym będzie wykonanie całkowicie nowych tras kablowych, ułożenie nowych kabli instalacji oświetleniowej podstawowej i awaryjnej, wykonanie nowych wysięgników i zawiesi itp. Wykonana instalacja musi spełnić wszelkie wymogi dotyczące instalacji elektrycznych pracujących w strefie Ex IIC T4 na instalacjach chemicznych (atmosfera amoniaku i wodoru, przestrzeń otwarta).
Wymagana jest wizja lokalna podczas której zostanie sporządzona notatka stanowiąca załącznik do powyższego dokumentu.

Branża AKPiA:
• Zabezpieczenie czynnych tras kablowych sterowniczych w celu zachowania bezprzerwowej transmisji danych oraz możliwości sterowania procesem.
• Demontaż lub odsunięcie istniejących tras kablowych od betonowych filarów. Trasy kablowe na ten czas powinny być zabezpieczone przed samoczynnym opadnięciem i uszkodzeniem istniejących kabli.
• Wykonanie nowych tras kablowych wraz z uchwytami dla instalacji AKPiA z podziałem na Exi oraz Exd od krosowni do poszczególnych urządzeń. Trasy powinny być w wykonaniu odpornym na działanie czynników atmosferycznych oraz chemicznych.
• Przełożenie spełniających wymagania Atex kabli do nowych koryt oraz ułożenie nowych kabli do urządzeń w przypadku niespełnienia norm przez dany obwód.
• Wykonanie nowych kolektorów zasilania powietrzem układów AKPiA. Kolektory oraz rurki powinny być w wykonaniu kwasoodpornym. Kolektor powinien być wykonany wraz z zaworkami odcinającymi poszczególne urządzenia. Minimalna średnica rurek od kolektora do AKP 8mm. Rozmieszczenie oraz ilość odpływów zostanie doprecyzowana podczas obowiązkowej wizji lokalnej.
• Wymiana niektórych urządzeń AKP:
• PRC-1 – Dostawa i wymiana reduktora oraz ustawnika
• PT-1 – Dostawa i wymiana przetwornika, zaworka odcinającego, rurki impulsowej
• FT-18 – Dostawa i wymiana przetwornika, zblocza 5 drogowego, rurek impulsowych oraz garnków kondensacyjnych
• FT-17 – Dostawa i wymiana przetwornika, zblocza 5 drogowego, rurek impulsowych oraz garnków kondensacyjnych
• FT-105 – Dostawa i wymiana przetwornika, zblocza 5 drogowego oraz rurek impulsowych
• TE-132 – Dostawa i wymiana czujnika, przetwornika, główki
• LRC-105 – Dostawa i wymiana ustawnika oraz filtroreduktora
• QR-25 – Dostawa i wymiana szafki, przetwornika, zblocza, impulsów oraz wykonanie ogrzewania elektrycznego
• PT-45 – Dostawa i wymiana przetwornika, zaworu odcinającego oraz impulsu
• PT-16 – Dostawa i wymiana przetwornika, zaworu odcinającego oraz impulsu
• QR-16 – Dostawa i wymiana przetwornika, zblocza, oraz impulsów
• LRC-104 – Dostawa i wymiana ustawnika i filtroreduktora
• FT-046 – Dostawa i wymiana przetwornika, zblocza, impulsów
• PT-046 - Dostawa i wymiana przetwornika, zaworu odcinającego oraz impulsu
• PT-102 - Dostawa i wymiana przetwornika, zaworu odcinającego oraz impulsu
• FT-104 – Dostawa i wymiana przetwornika, zblocza, impulsów
• PT-104 – Dostawa i wymiana przetwornika, zaworu odcinającego oraz impulsu. Zmiana lokalizacji przetwornika ze względu na likwidacje podestu.
• PT-5 – Dostawa i wymiana przetwornika, zaworu odcinającego, impulsu oraz szafki. Zmiana lokalizacji przetwornika ze względu na likwidacje podestu
• FT-2 - Dostawa i wymiana przetwornika, zblocza, impulsów oraz szafki. Zmiana lokalizacji przetwornika ze względu na likwidacje podestu
• TE-140 - Dostawa i wymiana czujnika, przetwornika, główki
• FT-111 - Dostawa i wymiana przetwornika, zblocza, impulsów
• PT-110 - Dostawa i wymiana przetwornika, zaworu odcinającego oraz impulsu
• PT-111 - Dostawa i wymiana przetwornika, zaworu odcinającego oraz impulsu
• FT-110 - Dostawa i wymiana przetwornika, zblocza, impulsów
• TE-114 - Dostawa i wymiana czujnika, przetwornika, główki
• TE-126 - Dostawa i wymiana czujnika, przetwornika, główki
• FT-105 - Dostawa i wymiana przetwornika, zblocza, impulsów
• TE-132 - Dostawa i wymiana czujnika, przetwornika, główki
• TE-134 - Dostawa i wymiana czujnika, przetwornika, główki
• LRC-103 – Dostawa i wymiana ustawnika oraz filtroreduktora
• TE-123 - Dostawa i wymiana czujnika, przetwornika, główki
• TE-138 - Dostawa i wymiana czujnika, przetwornika, główki

• Demontaż nieczynnej aparatury na jednostce syntezy amoniaku nr 2. Po demontażu otwory powinny zostać zaślepione w sposób bezpieczny.
• Prace wynikłe podczas przeprowadzonej wizji lokalnej.
• Wykonanie dokumentacji powykonawczej oraz Ex-owej.

Uwagi:
Z racji braku kompletnej dokumentacji prace powinny się rozpocząć od inwentaryzacji AKP na obiekcie. Prace demontażowe należy wykonywać po wcześniejszym potwierdzeniu destynacji kabli, rurek zasilających, etc., tak aby nie zakłócić pracy instalacji stowarzyszonych. 
W związku z licznymi powiązaniami technologicznymi każdorazowo planowane prace powinny być uzgadniane z obsługą technologiczną obiektu.
Wszystkie urządzenia które są zawarte w SIWZ wraz z całym obwodem i urządzeniami stowarzyszonymi powinny być dobrane do obowiązujących stref wybuchowych Ex (IIC T4) i potwierdzone pomiarami Ex.
Wszystkie urządzenia które są zawarte w SIWZ powinny spełniać normy ciśnieniowe w zależności od miejsc w których są montowane.
Wszystkie urządzenia które są zawarte w SIWZ montowane na instalacji być odporne na warunki atmosferyczne.
Przetworniki ciśnienia powinny mieć dokładność poniżej 0.1% zakresu oraz być wyposażone
w wyświetlacz lokalny oraz zawór odcinający. W przypadku przetworników różnicy ciśnień w zblocze 5-drogowe.
Przetworniki ciśnienia pracujące w kontakcie z wodorem lub gazem syntezowym powinny być wyposażone w pozłacane membrany, pozostałe w membranę kwasoodporną 316L.
Pomiary temperatury powinny być mierzone czujnikiem PT100 wraz przetwornikiem w główce przy czujniku.
Trasy impulsowe powinny być w wykonaniu kwasoodpornym.
Harmonogram wykonywania prac powinien być uzgodniony i skoordynowany z wykonawcami prac mechanicznych, budowlanych oraz elektrycznych.
Prace w systemie sterowania powinny być wykonywane przez uprawnionego Administratora tj. pracownika GA Automatyka.
Szczegółowy zakres prac zostanie omówiony podczas obowiązkowej wizji lokalnej.
Zamawiający zastrzega sobie prawo zamówienia mniejszej ilości prac. W takim przypadku wynagrodzenie Oferenta ulegnie odpowiedniemu pomniejszeniu o wartość prac zaniechanych na żądanie Zamawiającego. W związku z prawem Zamawiającego do zaniechania określonych prac, Oferentowi nie przysługują żadne roszczenia z tytułu odstępnego, odszkodowania itp.


2.Warunki techniczne, jakim powinien odpowiadać przedmiot zamówienia.

Prace winny być wykonane z wykorzystaniem dokumentacji technicznej stanowiącej Załącznik nr 13 do SIWZ, obowiązującymi przepisami i warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót remontowych, montażowych i budowlanych. Zastosowane materiały winny pochodzić od firm uznanych na rynku, posiadać wymagane prawem: atesty, certyfikaty i/lub deklaracje zgodności oraz gwarancje producenta, które będą stanowić załączniki do dokumentacji powykonawczej.
Wykonawca dostarczy następujące dokumenty:
- Protokoły odbioru wykonanych prac na poszczególnych etapach.
- Protokoły przekazania do eksploatacji.
- Dokumentacja powykonawcza w 3(trzech) egzemplarzach dołączona do Końcowego Protokołu Odbioru Robót.
- Przed przystąpieniem do realizacji zadania Wykonawca dostarczy Zamawiającemu do akceptacji plan BIOZ.
- Wymagany jest stały nadzór techniczny ze strony Wykonawcy nad wykonywanymi pracami.
- Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia nadzoru autorskiego ze strony projektanta dokumentacji
  technicznej na czas trwania remontu.
3. Wymagania dla Oferenta dotyczące realizacji zamówienia:

Wszystkie prace objęte przedmiotem zamówienia winny być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót remontowo- montażowych. Z uwagi na fakt, że prace remontowo-montażowe będą prowadzone na instalacji znajdującej się w pobliżu strefy EX, Oferent zobowiązany jest do przestrzegania szczególnych zasad przepisów BHP w tym zabezpieczanie pracownikom odpowiedniej odzieży i narzędzi i sprzętu.
● Oferent przed rozpoczęciem prac zobowiązany jest dostarczyć kontenery na odpady oraz zobowiązany jest do przywrócenia terenu do stanu pierwotnego na całym odcinku oraz wywóz odpadów według kart odpadów na koszt Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania przez cały okres realizacji zamówienia aktualnego wpisu do Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO) i/lub aktualną (ważną) umowę z podmiotem/podwykonawcą posiadającym aktualny (ważny) wpis do rejestru w ramach BDO (Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami) zgodnie z wymaganymi przepisami prawa w tym zakresie oraz okazywać taki dokument na każde żądanie Zamawiającego.
● Oferent przed rozpoczęciem prac zobowiązany jest dostarczyć na koszt własny kontenery socjalne i  sanitarne (TOI-TOI) przeznaczone dla swoich pracowników. Lokalizacja umieszczenia w/w kontenerów po uzgodnieniu z Użytkownikiem.
● W trakcie prowadzenia prac remontowych Oferent zobowiązany jest do zabezpieczenia plandekami ochronnymi obiektu na którym będą prowadzone prace remontowe w celu zabezpieczenia przed zapyleniem czynnych Instalacji .
● Ponieważ niektóre rurociągi przechodzące przez Jednostkę Syntezy Nr 1 i 2 są wspólnymi rurociągami dla           JS Nr 1 i 3 co powoduje że będą rurociągami czynnymi pod ciśnieniem. Dlatego Oferent przed przystąpieniem do prac remontowych musi wykonać podpory tymczasowe dla zachowania Bezpieczeństwa w trakcie wykonywania prac remontowych . Po zakończonym remoncie podpory tymczasowe należy zdemontować .
● W przypadku potrzeby korzystania z suwnicy 32T, wszystkie ewentualne uszkodzenia urządzenia dźwignicowego będą usuwane na koszt Oferenta.
● Z uwagi na złożoność prac generalny Wykonawca zapewnia taką koordynację, aby wszystkie prace remontowe poszczególnych branż zostały wykonane z ustawionego rusztowania. Za ewentualne rozebranie
i ponowne ustawienie rusztowania Zamawiający nie pokrywa kosztów.



4. Harmonogram zadania:
Harmonogram nie jest wymagany na etapie SIWZ. Na etapie negocjacji warunków Umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu do uzgodnienia i akceptacji Harmonogram rzeczowo-finansowy realizacji zadania i płatności zgodnie z zapisami pkt. II ust. 5 niniejszej SIWZ.

5. Termin /-ny realizacji przedmiotu zamówienia:
Termin realizacji Całości Zamówienia do dnia 30.10.2023r.
Etap I : 01.04.2022 do 30.11.2022– termin całkowitego wyłączenia instalacji Jednostki Syntezy nr1
Etap II 01.12.2022 do 30.10.2023 – praca Jednostki Syntezy nr 1 i 3 za wyjątkiem postoju remontowego w m-cu czerwcu 2023 roku (dokładny termin zostanie podany w III kwartale 2022 roku) .
Termin realizacji zamówienia nie może ulec wydłużeniu !
Realizacja zadania będzie prowadzona na wyłączanej z ruchu instalacji Jednostki Syntezy nr 1 (Etap I) po uzgodnieniu z Użytkownikiem, w celu zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie wykonywania prac remontowych.

6. Warunki gwarancji

Oferent udzieli gwarancji na przedmiot zamówienia, w tym na materiały wolne od wad, poprawnie wykonane, niezawodną pracę urządzeń na okres określony w złożonej ofercie.
Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert. Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji jakości wykonanych prac, zastosowanych materiałów, wyrobów i urządzeń na okres minimum 36 m-cy liczonej od daty podpisania bezusterkowego protokołu odbioru końcowego i przekazania przedmiotu zamówienia Zamawiającemu oraz gwarancji minimum 60 m-cy na powłoki antykorozyjne.
Każda pozycja dostaw, która nie spełnia wymagań zapytania w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych, zastosowanych materiałów lub wykonawstwa zostanie natychmiast (w czasie ustalonym przez strony) zastąpiona przez Oferenta właściwą pozycją wolną od wad na koszt Oferenta.

7. Wizja lokalna

Warunkiem przyjęcia oferty przez Zamawiającego jest dokonanie wizji lokalnej przez Oferenta.
Zgłoszenia udziału w wizji lokalnej należy dokonać przez przesłanie na adres biuro.przetargow@grupaazoty.com wypełnionego Załącznika nr 8 do SIWZ podpisanego przez osoby upoważnione do reprezentowana Oferenta elektronicznie przy użyciu certyfikatu kwalifikowanego. Oferent, który prześle „zgłoszenie wizji lokalnej” jedynie w formie skanu, który nie został opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym zostanie wezwany przez Zamawiającego do niezwłocznego jego dostarczenia w wersji oryginalnej – papierowej (np. podczas wizji lokalnej) lub w postaci elektronicznej, opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego certyfikatu kwalifikowanego.
Kontakt do osób biorących udział w wizji, dla wcześniejszego telefonicznego uzgodnienia terminu:
Użytkownik: Janusz Gądek   –  tel. 785 780 671  ; mail: janusz.gadek@grupaazoty.com
          Krzysztof Ołpiński – tel. 785 780 702 ; e-mail:  krzysztof.olpinski@grupaazoty.com 

Branża mechaniczna i budowlana: Krzysztof Mitera – tel. 785 780 633; mail: krzysztof.mitera@grupaazoty.com
Branża AKPiA : Andrzej Armatys - tel. 785 780 640 ; mail: andrzej.armatys@grupaazoty.com
Branża Elektryczna: Wojciech Florek - tel.785 780 637; mail: wojciech.florek@grupaazoty.com

Oferent pod rygorem nieważności, jest zobowiązany dołączyć do oferty oświadczenie o przeprowadzonej wizji lokalnej – Załącznik nr 9 do SIWZ.
Zamawiający wyznacza terminy przeprowadzania wizji lokalnej w dniach: od poniedziałku do piątku .w godzinach od 9.00 do 13.00 (po wcześniejszym telefonicznym /e-mailowym uzgodnieniu terminu).
Oferent jest zobowiązany do zapoznania się z warunkami lokalnymi i lokalizacją terenu budowy, a w tym w szczególności: możliwości dojazdu, transportu i rozładunku materiałów budowlanych na teren budowy, warunkami geologicznymi i wodnymi, istniejącymi sieciami i instalacjami podziemnymi, możliwościami zapewnienia dostaw mediów na potrzeby prowadzenia wszelkich Prac oraz odprowadzenia ścieków i wód z terenu budowy. Oferent jest zobowiązany do wykonania na koszt własny wszelkich dodatkowych badań i sprawdzeń, które w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących realizacji prac remontowych dadzą im podstawę do przedstawienia kompletnej i wiążącej oferty wykonania Prac. Brak zapoznania się Oferenta z warunkami lokalnymi i lokalizacją budowy, nie zwalnia Oferenta z obowiązku przedstawienia kompletnej oferty, a następnie ze zobowiązań objętych przedmiotem umowy realizacji prac remontowych.
Oferent na własny koszt zapewni własnej załodze/podwykonawcom niezbędne szkolenia bhp przeprowadzone przez Biuro Bezpieczeństwa Procesowego i Ochrony pracy GA S.A. oraz wystąpi o przepustki umożliwiające wjazd na teren zakładu. Prace będą częściowo prowadzone w strefie EX, Oferent zapewni we własnym zakresie odpowiednią odzież roboczą upoważniającą do prac w w/w strefie. Orientacyjny koszt szkolenia BHP na osobę wynosi 28,00 PLN netto.
Oferent jest zobowiązany do uwzględnienia nakładów wynikających z warunków lokalnych i lokalizacji terenu budowy w swojej ofercie.
III. PODWYKONASTWO, KONSORCJUM.
Zamawiający dopuszcza udział Podwykonawców w realizacji zamówienia pod następującymi warunkami, które muszą zostać spełnione łącznie tj.
- wykonawca może zlecić tylko te prace, które są poza zakresem przedmiotu działalności Oferenta, określonym w CEIDG lub rejestrze przedsiębiorców KRS.
- udział podwykonawcy podlega każdorazowo ocenie i zatwierdzeniu przez Zamawiającego.
- udział ten nie może przekraczać 50% wartości całego zamówienia.

Przez Podwykonawcę należy rozumieć osobę fizyczną, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, a posiadającą zdolność prawną, która zawarła z Oferentem, zaakceptowaną przez Zamawiającego w formie pisemnej pod rygorem nieważności, Umowę o podwykonawstwo na wykonanie części prac objętych Przedmiotem Umowy.
Powierzenie przez Oferenta części zakresu przedmiotu zamówienia podwykonawcy wymagać będzie akceptacji Zamawiającego. W tym celu Oferent, przed powierzeniem prac podwykonawcy przestawi Zamawiającemu do akceptacji wzór umowy z Podwykonawcą.
Oferent jest zobowiązany do wskazania w swojej ofercie Podwykonawców poprzez wypełnienie Załącznika nr 10 (Lista Podwykonawców), wraz z dokumentami uprawniającymi Podwykonawcę do realizacji danego zakresu prac jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Oferent odpowiada za działania lub zaniechania Podwykonawców, ich przedstawicieli lub pracowników jak za własne działania lub zaniechania.
Zamawiający zastrzega sobie prawo w wyjątkowych sytuacjach zlecić część robót bezpośrednio Podwykonawcy.

Konsorcjum. Udział w postępowaniu Oferentów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Zamawiający nie dopuszcza wspólnego ubieganie się o udzielenie zamówienia.


IV. CENA OFERTY.

W ofercie należy podać cenę wykonania przedmiotu zamówienia. Cena powinna być podana w złotych polskich (PLN) netto i brutto, cyfrowo i słownie.
Do wyżej wymienionej ceny netto zostanie doliczony podatek od towarów i usług, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Przedstawiona w ofercie cena łączna usługi netto będzie ceną licytowaną podczas etapu negocjacji, w formie aukcji elektronicznej na Platformie Zakupowej, do której zostaną zaproszeni Oferenci spełniający kryteria formalne.
Do oferty należy dołączyć podpisany Formularz Ofertowy – Załącznik nr 1 do SIWZ, Formularz Cenowy – załącznik nr 2 do SIWZ, kosztorys ofertowy a na Platformie Zakupowej umieścić podpisaną elektronicznie ważnym podpisem kwalifikowanym ofertę wraz z wszystkimi załącznikami.

Zamawiający informuje, iż co do zasady wszystkie płatności na rzecz dostawców krajowych i zagranicznych zarejestrowanych dla VAT w Polsce będą realizowane w formule podzielonej płatności.


Wymagane jest wadium w wysokości 30.000,00 PLN (słownie : trzydzieści tysięcy złotych) wniesione przed upływem terminu składania ofert

Produkty:

Lp. Nazwa produktu Ilość Jednostka Indeks Załącznik/Link Uwagi
1. Remont generalny Jednostki Syntezy nr 1 i 2 (Etap I i II) w Jednostce Biznesowej Nawozy, Grupa Azoty S.A. 1 US Czytaj

Kryteria formalne (warunki udziału w postępowaniu):

  1. Termin płatności: 30 dni
  2. Miejsce dostawy: siedziba Zamawiającego
  3. Koszt transportu: po stronie dostawcy
  4. Przeczytałem i potwierdzam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną
  5. Oświadczam ,że zapoznałem się z Kodeksem postępowania dla Partnerów biznesowych spółek z Grupy Kapitałowej Grupa Azoty umieszczonym na stronie internetowej pod adresem compliance.grupaazoty.com

Kryteria oceny oferty

  1. Cena - 70%
  2. Referencje - 10%
  3. Gwarancja - 10%
  4. Gwarancja na powłoki antykorozyjne - 10%

Dodatkowe warunki formalne:

Warunki udziału w postępowaniu zgodnie z SIWZ 29/P/2022

Pytania do postępowania w ramach zapytania ofertowego "Przetarg 29/P/2022 Remont generalny Jednostki Syntezy nr 1 i 2 (Etap I i II) w Jednostce Biznesowej Nawozy, Grupa Azoty S.A."

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
1. Termin składania ofert 2022-02-18 12:28

Dodatkowe pytania do oferty



Załączniki:


Waluta: PLN

Data i godzina rozpoczęcia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia zadawania pytań:

- - :

Uwaga:

1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.

2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.

3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.

5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.

6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...