zgodna z SIWZ 72/P/2022
II. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA.
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie oraz wykonanie nowej wieży suszącej WAII, montaż oraz nadzór nad uruchomieniem, na instalacji Wytwórni Kwasu Siarkowego w Grupa Azoty S.A.
w Tarnowie.
Zamawiający zastrzega sobie prawo pomniejszenia zakresu zamówienia. Poszczególne oferowane ceny za zakres prac wyszczególniony w załączniku nr 2 do SIWZ pozostaną w takim przypadku bez zmian, a Dostawcy z tego tytułu nie będą przysługiwać żadne roszczenia.
• Szczegółowy zakres zamówienia określono w formularzach cyfrowych na Platformie Zakupowej i/lub załączonej dokumentacji technicznej – załącznik nr 13 do SIWZ – wersja elektroniczna dokumentów możliwa do pobrania po przesłaniu na adres biuro.przetargow@grupaazoty.com Oświadczenia o zachowaniu poufności- według wzoru stanowiącego Załącznik 11 do SIWZ podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowana Oferenta elektronicznie przy użyciu certyfikatu kwalifikowanego.
• Zakres przedmiotu zamówienia:
Zakres zamówienia obejmuje:
- przygotowanie istniejącego fundamentu do montażu wieży WAII,
- wykonanie dodatkowych podpór pod nową rurę gazową omijającą projektowaną wieżę WAII,
- ustawienie i zamontowanie na istniejącym fundamencie nowej projektowanej wieży WAII
- wykonanie rurociągu DN 200 który będzie doprowadzał stężony około 98% kwas siarkowy z istniejącego zbiornika na całym odcinku od zbiornika do wieży,
- wykonanie rurociągu DN1200/DN800, który będzie doprowadzał gazy z istniejącego rurociągu DN 800 do projektowanej wieży WAII,
- wykonanie rurociągu DN 250/DN300, który będzie odprowadzał stężony kwas siarkowy do istniejącego zbiornika kwasu siarkowego,
- wykonanie rurociągu DN 1200, który będzie odprowadzał gazy oczyszczone z Wieży WAII do istniejącego rurociągu a następnie z istniejącego rurociągu DN 1200 do komina A-64,
- przeniesienie istniejącego rurociągu DN 1200odprowadzającego gazy do kolumny WAI o około 3m w kierunku północnym tak aby był możliwy montaż na stanowisku nowej wieży WAII,
- przeniesienie istniejących dwóch rurociągów DN 200 z istniejącej trasy słupów na nową trasę poza obrys projektowanej nowej wieży tak aby był możliwy montaż na stanowisku nowej wieży WAII.
- oraz przeniesienie rurociągów kwasu stężonego DN 50 i oleum DN 50 z istniejącej trasy słupów poza obrys projektowanej wieży tak aby był możliwy montaż na stanowisku projektowanej wieży WAII,
- montaż na projektowanych rurociągach zaworów odcinających i zabudów przyrządów pomiarowych,
- wykonanie podpór konstrukcji wsporczej,
- wykonanie podestów obsługowych na wieży WAII,
- wykonanie powłok malarskich i antykorozyjnych,
- wykonanie izolacji ciepłochronnej rurociągów
- wykonanie oświetlenia podstawowego dla nowej wieży WAII,
- wykonanie oświetlenia awaryjnego dla nowej wieży WAII.
Oraz:
a) wykonanie Projektów (projektu budowlanego – jeśli wymagane, projektu wykonawczego) z przewidzianym nadzorem autorskim wszystkich branż, uzyskanie pozwolenia na budowę – jeśli wymagane, pozwolenia na użytkowanie, opracowanie karty informacyjnej przedsięwzięcia i ewentualne zapytanie o ROŚ, decyzja środowiskowa. Po stronie Wykonawcy będzie sporządzenie w/w opracowań i uzgodnień oraz innej wymaganej do realizacji dokumentacji. Przed przystąpieniem do realizacji zadania, projekty wykonane przez Wykonawcę będą podlegały ocenie Inwestora i wymagały jego akceptacji.
b) realizacja całego zakresu zadania inwestycyjnego zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami, w tym dostawa i uruchomienie urządzeń i instalacji w uzgodnieniu z użytkownikiem, uzyskanie odpowiednich pozwoleń, realizacja wymaganych prac geodezyjnych.
c) dokumentacja powykonawcza i jakościowo-odbiorowa (atesty, świadectwa, inwentaryzacja geodezyjna, protokoły z prób i badań, materiały niezbędne do zmiany koncesji ,etc), czynny udział w odbiorach w stosownych służbach, rozruch technologiczny, szkolenie załogi Użytkownika, przekazanie do eksploatacji, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.
Zadanie jest realizowane w formule „pod klucz” z określoną ceną ryczałtową.
1. Warunki techniczne, jakim powinien odpowiadać przedmiot zamówienia.
1.1 Realizacja przedmiotu zamówienia powinna spełniać wymogi techniczne określone w dokumentacji Zamawiającego, w tym wymogi środowiskowe, wymogi procedur utylizacji, BHP oraz być zgodna z Zarządzeniami Wewnętrznymi obowiązującymi w GA SA.
1.2 Prace winny być wykonane zgodne z SIWZ i jego załącznikami, obowiązującymi przepisami i warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, montażowych i instalacyjnych.
1.3 Zastosowane materiały i urządzenia powinny być nowe i nieużywane, winny pochodzić od firm uznanych na rynku Unii Europejskiej, posiadać wymagane prawem: atesty, certyfikaty i/lub deklaracje zgodności oraz gwarancje producenta.
1.4 Projekty wykonane przez Wykonawcę będą oceniane przez Zamawiającego i wymagają jego akceptacji w okresie do 2 tygodni od dnia przekazania w/w projektów. Powyższe Wykonawca uwzględni w harmonogramie prac.
1.5 Wymaga się, aby wszelkie zastosowane materiały i rozwiązania techniczne, a nieuszczegółowione w przekazanej dokumentacji były zarówno dobrej jakości jak i ekonomiczne pod względem ceny zakupu i eksploatacji oraz posiadały dopuszczenie do stosowania w kraju realizacji inwestycji. Zastosowane materiały wymagają uzyskania akceptacji inwestora w formie pisemnej. Zastosowane materiały winny pochodzić od firm uznanych na rynku, posiadać wymagane prawem: atesty, certyfikaty i/lub deklaracje zgodności, które będą stanowić załączniki do dokumentacji powykonawczej.
1.6 Wykonawca zapewni usunięcie wszelkich ewentualnych kolizji które mogą wystąpić podczas montażu.
Wymagania dla Wykonawcy dotyczące realizacji zamówienia:
Wykonanie projektu wykonawczego z przewidzianym nadzorem autorskim wszystkich branż, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie (pozwolenie na budowę – jeśli wymagane). Po stronie wykonawcy będzie sporządzenie w/w opracowań i uzgodnień oraz innej wymaganej do realizacji dokumentacji. Realizacja całego zadania zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami wszystkich branż, uruchomienie urządzeń i instalacji w uzgodnieniu z użytkownikiem, uzyskanie odpowiednich pozwoleń,
Wykonanie dokumentacji rejestracyjno-odbiorowej urządzeń podlegających pod przepisy UDT (jeśli wymagane), uzgodnienie ww. dokumentacji w dozorze technicznym wraz z przeprowadzeniem odbioru urządzeń,
Opracowanie planu BIOZ,
Zapewnienie stosownego personelu,
Czynny udział w odbiorach technicznych i komisjach odbiorowych GA S.A.,
Zabezpieczenie powierzchni magazynowej do składowania dostaw materiałów,
Obsługa geodezyjna wraz z inwentaryzacja powykonawczą,
Wykonanie zaplecza, zabezpieczenie i oznakowanie terenu budowy,
Likwidacja zaplecza i uporządkowanie terenu po zakończeniu robót,
Wywiezienie z terenu G.A. SA oraz utylizacja odpadów budowlanych potwierdzona kartą odpadu,
Złożenie złomu stalowego we wskazane miejsce na terenie GA S.A.,
Dokumentacja powykonawcza i jakościowo-odbiorowa (m.in. atesty, świadectwa, inwentaryzacja geodezyjna, protokoły odbioru, protokoły z prób i badań etc.), odbiór w stosownych służbach (również czynny udział w komisjach odbiorowych G.A. SA), uzyskanie decyzji zezwalającej na eksploatację.
Rozruch mechaniczny i technologiczny,
Przekazanie do eksploatacji,
Szkolenie załogi,
Opracowanie instrukcji obsługi w uzgodnieniu z Użytkownikiem, opracowanie instrukcji stanowiskowej,
Aktualizacja schematu PID oraz przekazanie aktualnej wersji pliku źródłowego (.dwg).
UWAGI:
Wymagane jest stosowanie się przy realizacji robót do przepisów wewnątrz zakładowych:
Zarządzeń Wewnętrznych.
Procedur Systemu Zarządzania w szczególności P-719 i P-720, I-505.
Zarządzenia Wewnętrzne i Procedury do wglądu lub do przekazania w formie elektronicznej.
Wykonawca jest zobowiązany do sprawdzenia przekazanej przez Zamawiającego dokumentacji oraz poinformowania w formie pisemnej i uzyskania pisemnych wyjaśnień wszelkich zastrzeżeń, rozbieżności, błędów, sprzeczności pomiędzy dokumentami, rysunkami i specyfikacjami. Brak wypełnienia powyższego obowiązku ze strony Wykonawcy będzie uważany za brak zastrzeżeń do SIWZ. Wszelkie zmiany dokonane w dokumentacji przez Zamawiającego w okresie niniejszego postępowania przetargowego, włączając, ale nie ograniczając się do odpowiedzi na pytania Oferentów będą stanowiły integralną część dokumentacji przetargowej.
Wszystkie prace objęte przedmiotem zamówienia winny być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i warunkami technicznymi wykonania i odbioru Prac montażowych.
Wymagania dla Oferenta dotyczące realizacji zamówienia:
• Po zakończeniu prac Wykonawca zobowiązany jest do przywrócenia terenu do stanu pierwotnego na całym odcinku oraz wywóz odpadów według kart odpadów na koszt Wykonawcy.
• prosimy o podanie numeru wpisu do elektronicznego rejestru BDO
• Wszystkie wymagane zgody na wejście w teren GA S.A. leżą po stronie Wykonawcy.
2. Harmonogram zadania:
Harmonogram jest wymagany na etapie SIWZ. Na etapie negocjacji warunków Umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu do uzgodnienia i akceptacji Harmonogram rzeczowo-finansowy realizacji zadania i płatności zgodnie z zapisami pkt. II ust. 2 niniejszej SIWZ.
3. Termin /-ny realizacji przedmiotu zamówienia:
30.06.2023r.
1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.
2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.
3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.
5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.
6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.
Czas na składanie ofert upłynął...