Data wygenerowania zapytania ofertowego: 2022-07-08

Grupa Azoty SA Tarnów

Kwiatkowskiego 8

33-100 Tarnów

NIP: 8730006829

ZAPYTANIE OFERTOWE NR Z229/194982

SZANOWNY OFERENCIE

W tym zapytaniu możesz złożyć ofertę bez konieczności logowania się do platformy zakupowej.
Kliknij na końcu poniższej karty przycisk Złóż ofertę i kontynuuj zgodnie ze wskazówkami.

Tytuł zapytania

Treść zapytania:

Zgodnie z SIWZ 82/P/2022
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie stacji do rozładunku surowców pylistych dostarczanych w workach Big- bag ( projekt, dostawa, montaż i uruchomienie).
Opis techniczny:
- kosz zasypowy dostosowany do rozładunku worków Big- bag o wadze 0,5 i 1,5 tony wyposażony w nóż i membraną uszczelniającą - 2 szt.
- zasuwa nożowa odcinająca z napędem pneumatycznym - 2 szt.
- niezależny filtr odpylający - 2 szt.
- zbiornik pionowy okrągły 5m2, bez izolacji i grzania z dennicą dolną w kształcie stożka z włazem i podestem na dolnej części zbiornika - 1 szt. (wyposażenie: czujniki min/max/poziom, obijaki - 2 sztuki)
- dno wybierające jako rozdrabniacz i przenośnik ślimakowy wydajność 0,15-4 t/h napęd Nord - 1 szt.
- przenośnik taśmowy ważący dozujący wydajność 0,15-4 t/h - 1 szt.
Elementy mające kontakt z medium będą wykonane ze stali gatunek 316/321.
Elementy konstrukcji i podkonstrukcji wykonane będą jako stalowe w gatunku S235/S355 malowane na C5.
Zawartość oferty:
- dokumentację techniczną w zakresie: budowlanym , mechaniczną, elektryczną oraz AKPiA
- dostawę urządzeń zgodnie z opisem
- montaż
- uruchomienie
Sterowanie
- możliwość załączania i wyłączania wszystkich urządzeń stacji z sygnalizacją pracy/postoju na miejscu
- wizualizacja w systemie i możliwość sterowania (załącz/wyłącz) podajnikiem i urządzeniem odpylającym ze sterowni
- możliwość testowego uruchamiania urządzeń w deblokadzie
Części zamienne na okres 36 miesięcy eksploatacji
Przegląd serwisowy po 12, 24 i 36 miesiącach od uruchomienia
Wymagania branży elektrycznej :
 - projekt branży elektrycznej wykonany przez osobę do tego uprawnioną;
- w projekcie należy ująć bilans mocy rozdzielni głównej 0,4kV;
- projekt obejmuje dobór i obliczenia dotyczące osprzętu elektroinstalacyjnego; kabli, instalacji uziemiającej, oświetleniowej oraz wyrównawczej;
- w projekcie należy przewidzieć i uwzględnić demontaż napędów z projektowanej instalacji (do akceptacji przez użytkownika);
- zgodnie ze standaryzacją w Grupie Azoty S.A osprzęt Eaton, przetwornice Danfoss FC-302 (IP55, z dodatkowym pokryciem); Okablowanie osprzętu również zgodnie z zasadami w GA S.A.
- dostarczenie rezerwowych silników, przetwornicy (jeśli wystąpi w projekcie);
- w układy zasilania zaczynamy od rozłącznika bezpiecznikowego aby zapewnić widoczna przerwę.
- należy uwzględnić położenie projektowanej podrozdzielni. W przypadku zastosowania przetwornic częstotliwości nie może być posadowiona na obiekcie produkcyjnym (pomieszczenie musi być czyste i klimatyzowane). W przypadku, dużego gabarytu podrozdzielni należy uwzględnić dodatkową zabudowę. W projektowanej podrozdzielni należy przewidzieć oświetlenie, wentylator wyciągowy sterowany termostatem.
- do systemu DCS należy doprowadzić sygnały: potwierdzenie pracę silników, prąd silników, zadziałanie przycisku awaryjnego, linki bezpieczeństwa i itp.
- możliwość wyboru trybu pracy (auto/ręka) na kasecie sterującej, pozostałe przyciski to: awaryjny; start, stop; lampki sygnalizacyjne: potwierdzenie pracy, zgody na pracę (jeśli będzie potrzeba);
- materiał na trasy kablowe oraz uziemienia kwasoodporny;
- oprawy oświetleniowe jak istniejące lub do uzgodnienia.
- wszystkie przejścia ogniowe należy odtworzyć zgodnie z wymogami. Prace te wykonuje osoba posiadająca uprawnienia (przedstawi kserokopie);
- jeśli wystąpią kolizje tras kablowych podczas prac montażowych, prace związane i koszty z ich usunięciem ponosi wykonawca zadania;
- prace w rozdzielnicy głównej (jeśli wystąpią) dla bezpieczeństwa technicznego i technologicznego ma wykonać firma Elzat, która posiada obecnie Umowę Ramową na obsługę instalacji obiektowych;
- wszystkie uszkodzenia wynikłe podczas prac naprawia wykonawca zadania;
- pomiary elektryczne ochronne, natężenia oświetlenia, uziemień, zgodnie z instrukcją Wykona Wydział Zasilania i Metrologii.

Wymagania branży AKPiA:
Układ dozowania dodatków należy dostarczyć wraz z niezbędnymi dla poprawnej i bezpiecznej pracy obiektowymi urządzeniami AKPiA.
System opomiarowania analogicznie jak dla wszystkich pracujących zbiorników dodatków i surowców pracujących obecnie na instalacji (sygnalizatory: min., maks. oraz ciągły pomiar poziomu).
Układy AKPiA nowych urządzeń technologicznych muszą zostać włączone w istniejącą strukturę sterowania oraz blokad realizowanych w DCS.
Wizualizację pracy, sterowanie / ekrany synoptyczne należy zrealizować na istniejących stacjach operatorskich systemu sterowania DCS zlokalizowanych w sterowi.
Dla nowych sygnałów podłączonych do DCS-u wymagane są: montaż nowych kart I/O (AO, DI, DO) oraz instalacja pakietów licencji systemowych I/O.
Prace w systemie sterowania DCS mogą być wykonywane tylko przez uprawnionego Administratora systemu, tj. pracownika firmy Grupa Azoty Automatyka sp. z o.o.
Koryta, uchwyty montażowe należy zastosować w wykonaniu kwasoodpornym (nierdzewnym).
Urządzenia AKPiA, skrzynki, kable musza być odporne na panujące warunku środowiskowe.
Do zasilania, sterowania urządzeń obiektowych AKPiA należy stosować napięcie 24 VDC.
Urządzenia pomiarowe z sygnałem wyjściowym 4-20 mA powinny posiadać dodatkową komunikację cyfrową HART.
Należy opracować kompletną dokumentację wykonawczą branży AKPiA (konieczność zatwierdzenia u zamawiającego).
Należy dostarczyć dokumentację powykonawczą, jakościową, odbiorową i DTR.
Szczegóły AKPiA zostaną omówione podczas wizji lokalnej. 


Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia. W takim przypadku wynagrodzenie Oferenta ulegnie odpowiedniemu pomniejszeniu o wartość prac zaniechanych na żądanie Zamawiającego. W związku z prawem Zamawiającego do zaniechania określonych prac, Oferentowi nie przysługują żadne roszczenia z tytułu odstępnego, odszkodowania itp. Oferowane ceny za poszczególne pozycje w załączniku nr. 2 pozostaną w takim przypadku bez zmian, a Oferentowi z tego tytułu nie będzie przysługiwać żadne roszczenia.


2. Warunki techniczne, jakim powinien odpowiadać przedmiot zamówienia.

Zastosowane materiały winny pochodzić od firm uznanych na rynku, posiadać wymagane prawem: atesty, certyfikaty i/lub deklaracje zgodności oraz gwarancje producenta, które będą stanowić załączniki do dokumentacji powykonawczej.

Na wszystkie wykonane prace remontowe należy sporządzić dokumentację remontową powykonawczą Ostateczny termin przekazania dokumentacji powykonawczej wraz z protokołem odbioru końcowego prac remontowych nastąpi z dniem zakończenia prac.

Wykonane zadania z w/w punktu nie mogą wpłynąć na funkcjonowania pozostałej aparatury czy instalacji.
Wykonawca zadania dostarczy wszystkie niezbędne protokoły z pomiarów elektrycznych (ochrona podstawowa, ochrona dodatkowa, natężenie oświetlenia, uziemienie i itp.).
Po zakończeniu całego zadania, Wykonawca dostarczy projekt powykonawczy branży elektrycznej
w wersji papierowej w ilości 4 kpl. oraz elektronicznej (Pdf.) w ilości 4 szt.
Należy uwzględnić ok.72 godzin dla prac rozruchowych dla branży elektrycznej.


Wymagania dla Oferenta dotyczące realizacji zamówienia:

Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania szczególnych zasad BHP w tym zabezpieczanie pracownikom odpowiedniej odzieży.

Wszystkie prace objęte przedmiotem zamówienia winny być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót montażowych.
Po zakończeniu prac Wykonawca zobowiązany jest do przywrócenia terenu do stanu pierwotnego na całym odcinku oraz wywóz odpadów według kart odpadów na koszt Wykonawcy.
Ze względu na specyfikę prac remontowych, zamawiający wymaga aby prace były prowadzone pod ciągłym nadzorem uprawnionego Kierownika Robót.
Wszyscy pracownicy powinni posiadać odpowiednie doświadczenie zawodowe z zakresie przybliżonym do zakresu zawartego w „Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia”. Każdy z pracowników powinien posiadać przeszkolenie z zakresu montażu połączeń kołnierzowych w systemach ciśnieniowych wg PN-EN 1591-4: 2014-2 dla montażysty oraz dla nadzoru wg funkcji pełnionej podczas prac remontowych.
Pracownicy branży elektrycznej posiadać aktualne uprawnienia SEP tj. „E” oraz co najmniej dwóch pracowników „D”.
Wszyscy pracownicy powinni posiadać odpowiednią odzież roboczą, dostosowaną do wykonywanej pracy z nazwą firmy (lub logo) w której pracują umieszczoną w widocznym miejscu.
Ze względu na zakres i ilość pracowników biorących udział w pracach montażowych, wykonawca zobowiązany jest posiadać kontenery socjalne i przenośne toalety dla swoich pracowników w ilości odpowiedniej dla liczby pracowników zaangażowanych w prace. Użytkownik zapewnia miejsce w bliskiej odległości prowadzonych prac remontowych oraz możliwość podłączenia się do instalacji elektrycznej. Wykonanie układu zasilania kontenerów w zakresie wykonawcy zadania. Szczegóły do omówienia podczas wizji lokalnej.

3. Harmonogram zadania:
01.11.2022 - dostawa projektu do akceptacji przez Zamawiającego (dostarczenie projektu jest równoznaczne z rozpoczęciem realizacji przedmiotu zmówienia)
01.02.2023 - Komplementacja części
01-30.04.2023 - dostawa oraz montaż urządzenia
01-31.05.2023 - prace odbiorowe urządzenia oraz przekazanie do eksploatacji

4. Termin Realizacji przedmiotu zamówienia

Od daty podpisania umowy do 31.05.2023

5. Warunki gwarancji

Oferent udzieli gwarancji na przedmiot zamówienia, w tym na materiały wolne od wad, poprawnie wykonane, niezawodną pracę urządzeń na okres określony w złożonej ofercie.
Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert.
Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na okres minimum 36 m-cy liczonej od daty przekazania przedmiotu zamówienia do Zamawiającego (podpisany bezusterkowy protokół odbioru końcowego).
Każda pozycja dostaw, która nie spełnia wymagań zapytania w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych, zastosowanych materiałów lub wykonawstwa zostanie niezwłocznie (w czasie ustalonym przez strony) zastąpiona przez Oferenta właściwą pozycją wolną od wad na koszt Oferenta.


6. Wizja lokalna

Warunkiem przyjęcia oferty przez Zamawiającego jest dokonanie wizji lokalnej przez Oferenta i zapoznanie się z dokumentacją.
Zgłoszenia udziału w wizji lokalnej należy dokonać przez przesłanie na adres biuro.przetargow@grupaazoty.com wypełnionego Załącznika nr 8 do SIWZ podpisanego przez osoby upoważnione do reprezentowania Oferenta elektronicznie przy użyciu certyfikatu kwalifikowanego. Oferent, który prześle „zgłoszenie wizji lokalnej” jedynie w formie skanu, który nie został opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym zostanie wezwany przez Zamawiającego do niezwłocznego jego dostarczenia w wersji oryginalnej – papierowej (np. podczas wizji lokalnej) lub w postaci elektronicznej, opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego certyfikatu kwalifikowanego.

Kontakt do osób biorących udział w wizji, dla wcześniejszego telefonicznego uzgodnienia terminu:

Zygmunt Rega – tel. 785 780 704;    mail: zygmunt.rega@grupaazoty.com.

Piotr Golonka – tel. 785 780 630;    mail: piotr.golonka@grupaazoty.com.


Oferent pod rygorem nieważności, jest zobowiązany dołączyć do oferty oświadczenie o przeprowadzonej wizji lokalnej – Załącznik nr 9 do SIWZ.

Zamawiający wyznacza terminy przeprowadzania wizji lokalnej od poniedziałku do piątku w godz. 8-12 (po wcześniejszym telefonicznym /e-mailowym uzgodnieniu terminu).

Oferent jest zobowiązany do zapoznania się z warunkami lokalnymi i lokalizacją terenu budowy, a w tym w szczególności: możliwościami dojazdu i transportu materiałów budowlanych na teren budowy, warunkami geologicznymi i wodnymi, istniejącymi sieciami i instalacjami podziemnymi, możliwościami zapewnienia dostaw mediów na potrzeby prowadzenia robót budowlanych oraz odprowadzenia ścieków i wód z terenu budowy.
Wykonawca jest zobowiązany do uwzględnienia nakładów wynikających z warunków lokalnych
i lokalizacji terenu budowy w swojej ofercie.
Brak zapoznania się Wykonawcy z warunkami lokalnymi i lokalizacją terenu budowy, nie zwalnia Wykonawcy z obowiązku przedstawienia kompletnej oferty, a następnie z zobowiązań objętych przedmiotem umowy realizacji inwestycji.

Oferent na własny koszt zapewni własnej załodze/podwykonawcom niezbędne szkolenia bhp przeprowadzone przez dział bezpieczeństwa procesowego i ochrony pracy GA S.A. oraz wystąpi o przepustki umożliwiające wjazd na teren zakładu. Prace będą częściowo prowadzone w strefie EX, Oferent zapewni we własnym zakresie odpowiednią odzież roboczą upoważniającą do prac w w/w strefie. Orientacyjny koszt szkolenia BHP na osobę wynosi ok. 28,00 PLN netto.
Oferent jest zobowiązany do uwzględnienia nakładów wynikających z warunków lokalnych i lokalizacji terenu budowy w swojej ofercie.
III. PODWYKONAWSTWO, KONSORCJUM.
Zamawiający dopuszcza udział Podwykonawców w realizacji zamówienia pod następującymi warunkami, które muszą zostać spełnione łącznie tj.
- udział podwykonawcy podlega każdorazowo ocenie i zatwierdzeniu przez Zamawiającego
Przez Podwykonawcę należy rozumieć osobę fizyczną, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, a posiadającą zdolność prawną, która zawarła z Wykonawcą, zaakceptowaną przez Zamawiającego w formie pisemnej pod rygorem nieważności, Umowę o podwykonawstwo na wykonanie części prac objętych Przedmiotem Umowy.
Powierzenie przez Oferenta części zakresu przedmiotu zamówienia podwykonawcy wymagać będzie akceptacji Zamawiającego. W tym celu Wykonawca, przed powierzeniem prac podwykonawcy przestawi Zamawiającemu do akceptacji wzór umowy z Podwykonawcą.
Oferent jest zobowiązany do wskazania w swojej ofercie Podwykonawców poprzez wypełnienie Załącznika nr 10 (Lista Podwykonawców), wraz z dokumentami uprawniającymi Podwykonawcę do realizacji danego zakresu prac jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Oferent odpowiada za działania lub zaniechania Podwykonawców, ich przedstawicieli lub pracowników jak za własne działania lub zaniechania.

Zamawiający zastrzega sobie prawo w wyjątkowych sytuacjach zlecić część robót bezpośrednio Podwykonawcy.

Oferent nie może zlecić Podwykonawcom realizacji całości zakresu zamówienia.

Konsorcjum. Udział w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Zamawiający nie dopuszcza wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia.
IV. CENA OFERTY
W ofercie należy podać cenę wykonania przedmiotu zamówienia. Oferowaną cenę netto należy określić w PLN.
Cena oferty powinna być podana w złotych polskich (PLN) netto i brutto, cyfrowo i słownie. Do wyżej wymienionej ceny netto zostanie doliczony podatek od towarów i usług, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Oferent oferuje łączną ryczałtową ceną za wykonanie zadania.

Przedstawiona w ofercie cena całkowita usługi netto będzie ceną licytowaną podczas aukcji elektronicznej na Platformie Zakupowej, do której zostaną zaproszeni Oferenci spełniający kryteria formalne.
Do oferty należy dołączyć podpisany Formularz Ofertowy – Załącznik nr 1 do SIWZ, Formularz Cenowy – Załącznik nr 2 do SIWZ, oraz kosztorys ofertowy a na Platformie Zakupowej umieścić podpisany skan oferty wraz ze wszystkimi załącznikami.

Produkty:

Lp. Nazwa produktu Ilość Jednostka Indeks Załącznik/Link Uwagi
1. Remont stanowiska dozowania dodatków - zadanie "pod klucz" 1 US Czytaj

Dodatkowe warunki formalne:

Zgodnie z SIWZ 82/P//2022

Pytania do postępowania w ramach zapytania ofertowego "Przetarg 82/P/2022 Remont stanowiska dozowania dodatków - zadanie "

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
1. Podłączenie odpylania 2022-07-27 15:00
2. Elektrowibratory 2022-07-27 14:01
3. rozdrabniacz dozowanych dodatków 2022-07-22 11:12
4. Parametry techniczne 2022-07-19 13:02
5. Wyjasnienie dot wcześniejszego zapytania 2022-07-18 12:13
6. uzupełnienie danych 2022-07-15 11:38

Dodatkowe pytania do oferty



Załączniki:


Waluta: PLN

Data i godzina rozpoczęcia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia zadawania pytań:

- - :

Uwaga:

1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.

2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.

3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.

5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.

6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...