Treść zapytania zgodna z SIWZ 91/P/2022
II. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA.
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: Modernizacja i przystosowanie instalacji oświetleniowych na Wydziale Siarczanu Amonu w Segmencie Biznesowym Tworzyw w Jednostce Produkcyjnej Tworzyw w Tarnowie do wymagań nowych norm w systemie „Zaprojektuj i Wykonaj”.
2. Zakres przedmiotu zamówienia:
Zamawiający zastrzega sobie prawo zamówienia mniejszej ilości prac. W takim przypadku wynagrodzenie Oferenta ulegnie odpowiedniemu pomniejszeniu o wartość prac zaniechanych na żądanie Zamawiającego. W związku z prawem Zamawiającego do zaniechania określonych prac, Oferentowi nie przysługują żadne roszczenia z tytułu odstępnego, odszkodowania itp.
W zakresie przedmiotu Zamówienia jest pełna realizacja prac w tzw. systemie: „Zaprojektuj i Wykonaj”, tj. opracowania niezbędnej do realizacji prac dokumentacji wykonawczej, realizacyjnej, odbiorowej oraz na jej podstawie realizacja prac modernizacyjnych związanej z wymianą wyeksploatowanych instalacji oświetleniowych wraz z dostosowaniem do obowiązujących norm, przepisów we wskazanych obiektach i infrastrukturze towarzyszącej na Wydziale Siarczanu Amonowego w Segmencie Biznesowym Tworzywa na terenie Grupy Azoty S.A.
Na etapie prac projektowych Wykonawca zobowiązany będzie m.in. do:
1. Przeprowadzenie pełnej inwentaryzacji, z niezbędnymi sprawdzeniami istniejących obiektów i instalacji elektrycznej oświetleniowej objętych zakresem przedmiotu Zamówienia.
2. Na podstawie inwentaryzacji i uzgodnień z Użytkownikiem opracowanie dokumentacji, w tym Projektów Wykonawczych z uwzględnieniem wszystkich prac demontażowych i modernizacyjnych instalacji elektrycznej oświetleniowej z podziałem niezależnych dokumentacji na poszczególne obiekty i umożliwiające równoległe prowadzenie prac modernizacyjnych obiektów objętych przedmiotem Zamówienia.
3. Uzyskania wymaganych prawem i przepisami uzgodnień, opinii, pozwoleń i decyzji opracowanych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zasadami wiedzy technicznej oraz przepisami wewnątrzzakładowymi.
4. Opracowanie szczegółowych Kosztorysów Inwestorskich i Wykonawczych zgodnych ze złożoną Ofertą.
Szczegóły zawartości dokumentacji projektowej, realizacyjnej i powykonawczej są zawarte w Załączniku nr 13-5 do niniejszego SIWZ.
Na etapie prac realizacyjnych Wykonawca zobowiązany będzie m.in. do:
1. Przejęcie Placu Budowy (obiektów) od Inwestora/Użytkownika.
2. Demontaż, wywóz i utylizacja powstałych odpadów.
3. Wykonania wszystkich prac modernizacyjnych zgodnie z opracowaną i przyjętą do realizacji dokumentacją wykonawczą.
4. Wykonanie prób, badań, pomiarów, testów instalacji elektrycznej oświetleniowej.
5. Przekazanie niezbędnej dokumentacji powykonawczej, w tym odbiorowo-jakościowej.
Szczegółowy zakres zamówienia wraz z charakterystyką istniejących obiektów, ich stanem technicznym, zakresem koniecznych zmian i wymagań określono w załącznikach nr 13-1 do 13-5 do SIWZ – wersja elektroniczna dokumentów możliwa do pobrania po przesłaniu na adres biuro.przetargow@grupaazoty.com Oświadczenia o zachowaniu poufności - według wzoru stanowiącego Załącznik 11 do SIWZ podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowana Oferenta elektronicznie przy użyciu certyfikatu kwalifikowanego.
3. Warunki techniczne, jakim powinien odpowiadać przedmiot zamówienia.
3.1 Zakres Dokumentacji projektowej, realizacyjnej i odbiorowej
Biuro Projektowe / Projektant zobowiązany będzie m.in. do:
a) Przeprowadzenia pełnej inwentaryzacji obiektów do prawidłowej oceny stanu technicznego instalacji oświetleniowych, rozdzielnic elektrycznych.
b) Sporządzenia kompletnych opisów, planów, rysunków technicznych, które będą częścią Projektu Wykonawczego dla wykonania pełnych prac modernizacyjnych instalacji elektrycznej oświetleniowej wszystkich obiektów i infrastruktury towarzyszącej, objętej przedmiotem Zamówienia. Szczegóły zawartości dokumentacji projektowej zostały opisane w Załączniku nr 13-5.
Z uwagi na długi okres eksploatacji obiektów i instalacji, istniejąca dokumentacja może być nieaktualna i/lub niekompletna oraz w miarę możliwości udostępniana przez Użytkownika na etapie opracowywania dokumentacji projektowej. Istniejąca dokumentacja nie może stanowić podstawy do weryfikacji stanu istniejącego i zmiany zakresu prac modernizacyjnych na etapie realizacji.
c) Opracowanie analizy oszczędności w zużyciu energii elektrycznej do zastosowanego rozwiązania technicznego.
d) Opracowanie pozostałej niezbędnej dokumentacji realizacyjnej i odbiorowej dla Wykonawcy robót.
e) Prowadzenie uzgodnień z Użytkownikiem w zakresie dostosowania instalacji elektrycznej oświetleniowej. Wnoszone przez Użytkownika propozycje techniczne niezgodne z przepisami, normami nie mogą być przyjęte przez Projektanta, z przedstawieniem podstawy ich odrzucenia i zastosowania rozwiązań akceptowalnych. Ostateczna akceptacja i przyjęcie Projektów Wykonawczych odbywa się przez Komisję Oceny i Odbioru Dokumentacji Inwestycyjnej (KOiODI).
f) Składanie nie rzadziej jak raz w tygodniu do Zamawiającego raportów z postępu prac projektowych (lub na każde wezwanie Zamawiającego) wraz z częściowymi opracowaniami przedmiotowej dokumentacji celem weryfikacji postępu prac (pliki w wersji cyfrowej).
g) Udziału w organizowanych przez Zamawiającego spotkaniach technicznych nie rzadziej niż raz w tygodniu.
h) Prowadzenia nadzorów autorskich nad opracowaniem dokumentacji projektowej, w tym: weryfikacji zgodności wykonywania prac na zgodność z przedmiotową dokumentacją, rejestrowanie zmian w dzienniku nadzorów autorskich, wprowadzanie zmian zgłaszanych przez Wykonawcę, które muszą być zaakceptowane przez Zamawiającego.
i) Aktualizację Projektu Wykonawczego na podstawie dokumentacji technicznej powykonawczej opracowanej przez Wykonawcę z naniesionymi wszystkimi zmianami wprowadzanymi na etapie realizacji prac.
3.2 Zakres wykonania prac modernizacyjnych
Wykonawca robót odpowiedzialny będzie m.in. za:
a) Zapewnienie niezbędnego personelu do terminowej realizacji prac, posiadających stosowne doświadczenia i uprawnienia (uprawnienia budowlane w odpowiedniej specjalności oraz SEP kat. „E” i/lub „D”). Wykonawca na każde wezwanie Zamawiającego przedstawi dokumenty potwierdzające posiadanie stosownych uprawnień obecnego na budowie personelu.
b) Zapewnienia odpowiedniego sprzętu i maszyn (w tym rusztowania, podnośniki) oraz środków ochrony indywidualnej i/lub zbiorowej pracowników dla bezpiecznego wykonywania robót instalacyjnych przy zachowaniu najwyższej jakości robót. Wykonawca w szczególności zobowiązany będzie do przestrzegania przepisów zawartych w procedurze wewnętrznej obowiązującej w Grupie Azoty S.A. P-719 i P-720 (Procedura zostanie udostępniona wybranemu Wykonawcy).
c) Protokolarnego przyjęcia Placu Budowy (obiektów) od Zamawiającego w terminie nie późniejszym niż 7 dni od otrzymania Zamówienia.
d) Opracowania dokumentacji realizacyjnej tj. dla robót modernizacyjnych i instalacyjnych, w tym m.in. Plan BIOZ, POR. Szczegóły przedmiotowej dokumentacji realizacyjnej zostały opisane w Załączniku nr 13-5.
e) Składanie Raportów tygodniowych z postępu realizacji prac do Kierownika Projektu.
f) Prowadzenia spotkań technicznych na budowie (nie rzadziej niż raz w tygodniu – tzw. Rady Budowy) z udziałem Nadzoru Wykonawcy, Nadzoru Inwestorskiego, Użytkownika.
g) Zapewnienie właściwego (ogrodzonego) terenu Zaplecza Budowy z pomieszczeniami (kontenerami technicznymi), w tym części dla: Kierownictwa Budowy, Pracowników, części szatniowej, części socjalno-sanitarnej, części magazynowej oraz dla prowadzenia spotkań technicznych (dla min. 15 osób). Wejście na teren budowy/zaplecza budowy winien być zabezpieczony przed dostępem osób nieupoważnionych.
h) Zapewnienie na własny koszt podłączenia i rozliczenia za media (np. energię elektryczną) po stosownym podpisaniu z GA S.A. Umowy.
i) Zapewnienie ciągłego nadzoru nad wykonywaniem prac przez osobę/osoby posiadające odpowiednie uprawnienia budowlane w stosownym zakresie. Odpowiednie zobowiązania dla Kierownika Budowy/Robót regulują przepisy Prawa Budowlanego. Za stwierdzony brak właściwego nadzoru nad pracami na budowie (brak Kierownika Budowy lub Kierowników Robót) obowiązuje taryfikator kar (dokument zostanie udostępniona wybranemu Wykonawcy). Karami zostanie obciążony Wykonawca, które będą uwzględniane podczas bieżących lub końcowego rozliczenia za prace.
j) Zapewnienia właściwej utylizacji zdemontowanych odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz przestrzegania przepisów wewnątrzzakładowych GA S.A. zawartych w Instrukcji I-705/3 Gospodarka odpadowa (Instrukcja zostanie udostępniona wybranemu Wykonawcy).
k) Realizacji prac na zgodność z Projektem Wykonawczym zaakceptowanym przez KOiODI Zamawiającego (lub jego częściami/etapami).
l) Uwzględnienie prac zmianowych (w tym nocnych) oraz wykonywania ich przy czynnych Instalacjach technologicznych oraz czynnej obsłudze Użytkownika. Wszystkie prace, które będą wymagały postojów Instalacji technologicznych będą musiały być odpowiednio wcześniej uzgadniane z Użytkownikiem i nie mogą wpłynąć na Oferowany/Umowny termin realizacji prac.
m) Przeprowadzenie pełnych prób, badań, testów wykonanych instalacji elektrycznych oświetleniowych przedstawiając Protokoły z wynikami pozytywnymi (dopuszczającymi do eksploatacji).
n) Opracowanie skróconych instrukcji obsługi, eksploatacji, konserwacji z uwzględnieniem najważniejszych zapisów i warunków Dostawców/Producentów dla zachowania udzielanych Gwarancji na urządzenia i jakości wykonanych prac. Wykonawca w przedmiotowym zakresie przeprowadzi szkolenia, instruktarze dla pracowników obsługi i kierownictwa Użytkownika.
o) Opracowanie i przekazanie Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej (kompletnej technicznej w wersji tzw. „copy in red” – zmian na czerwono) i odbiorowo-jakościowej umożliwiającej rzetelną ocenę i odbiór przez Zamawiającego zrealizowanych prac modernizacyjnych.
p) Przekazanie kompletnej dokumentacji powykonawczej technicznej w wersji tzw. „copy in red” – zmian na czerwono – do Biura Projektowego celem ujednolicenia Projektu Wykonawczego na zgodność z wniesionymi, zatwierdzonymi zmianami.
q) Przekazanie jednolitej dokumentacji powykonawczej (Projekt Wykonawczy z wszystkimi zmianami dokonanymi w trakcie realizacji prac).
Wymagania dla Oferenta dotyczące realizacji zamówienia:
1. Dokumentacja powinna zostać opatrzona oświadczeniem Oferenta o kompletności dokumentacji i zgodności z obowiązującymi przepisami i zasadami wiedzy technicznej.
2. Utworzona dokumentacja stanowić będzie własność Zamawiającego i nie może być rozpowszechniana bez jego zgody oraz nie może naruszać praw osób trzecich w zakresie praw własności przemysłowej, praw autorskich i innych pochodnych.
3. Utworzona dokumentacja stanowić będzie utwór w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 04.02.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłaszania propozycji zmian w dokumentacji, jak również prawo do odrzucenia dokumentacji w części lub całości o ile nie jest ona zgodna z przedmiotem Zamówienia, błędna lub pozostaje w konflikcie z dobrą wiedzą i praktyką inżynierską, przepisami technicznymi lub obowiązującymi normami. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest do skorygowania błędów oraz uzupełnienia braków i niezgodności.
5. Oświetlenie światłem sztucznym pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi powinno odpowiadać potrzebom użytkowym i spełniać wymagania Polskiej Normy dotyczącej oświetlenia wewnętrznego światłem sztucznym i powinno zapewniać odpowiednie warunki użytkowania całej jego powierzchni. We wszystkich miejscach na terenie zakładu pracy, w których mogą przebywać pracownicy, należy zapewnić oświetlenie elektryczne w porze nocnej lub jeżeli oświetlenie dzienne jest niewystarczające.
6. Oświetlenie światłem sztucznym połączonych ze sobą pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi oraz do ruchu ogólnego (komunikacji) nie powinno wykazywać różnic natężenia, wywołujących olśnienie przy przejściu między tymi pomieszczeniami, oraz spełniać m.in. przepisy ROZPORZĄDZENIA MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, § 10.
7. Podczas opracowania Projektu Wykonawczego oraz realizacji robót należy zapewnić wymagania Aktów prawnych dotyczących przedmiotu Zamówienia a w szczególności wykazanych w Załączniku nr 13-1
8. Dostarczana Instalacja oraz usługi inżynieryjne winny być zgodne z postanowieniami SIWZ i jego załącznikami, obowiązującymi przepisami i warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, montażowych i instalacyjnych, spełniające wymogi szczególne (w tym bezpieczeństwa ochrony p.poż., inne wymagane przepisami prawa – jeśli dotyczą).
9. Instalacja musi zawierać najlepsze rozwiązania techniczne i zabezpieczające instalację pod względem bezpieczeństwa, zminimalizowania skutków awarii, ograniczenia emisji zanieczyszczeń do środowiska naturalnego oraz środowiska pracy, uwzględniając lokalizację geograficzną, warunki środowiskowe.
10. Zastosowane urządzenia, materiały przeznaczone do wbudowania muszą, zgodnie z Ustawą o wyrobach budowlanych, posiadać wymagane obowiązującym prawem atesty, świadectwa, dopuszczenia do stosowania na terenie Polski. Ponadto winny pochodzić od firm uznanych na rynku Unii Europejskiej oraz posiadać gwarancje producenta, dla zapewnienia niezawodnej pracy.
11. Oferent jest zobowiązany do zapoznania się z przekazaną mu przez Zamawiającego Dokumentacją Techniczną - załączniki nr 13-1 do 13-5 do SIWZ oraz poinformowania w formie pisemnej i uzyskania pisemnych wyjaśnień dotyczących wszelkich zastrzeżeń, rozbieżności, błędów, sprzeczności pomiędzy dokumentami, rysunkami i specyfikacjami. Brak wypełnienia powyższego obowiązku ze strony Oferenta będzie uważany za brak zastrzeżeń do Specyfikacji Technicznej i SIWZ. Wszelkie zmiany dokonane w dokumentacji przez Zamawiającego w okresie niniejszego postępowania przetargowego włączając, ale nie ograniczając się do odpowiedzi na pytania Oferentów będą stanowiły integralną część dokumentacji przetargowej
12. Wykonawca jest zobowiązany do uwzględnienia nakładów wynikających z warunków lokalnych i lokalizacji terenu budowy w cenie swojej Oferty.
4. Harmonogram zadania:
Zamawiający oczekuje od Oferenta równoległą i etapową realizację przedmiotu Zamówienia, tj. opracowania dokumentacji projektowej oraz realizacji prac modernizacyjnych oddzielnie dla niezależnych obiektów.
Oferent zobligowany jest dostarczyć wraz z ofertą wstępny harmonogram wykonania całości prac z uwzględnieniem powyższego oczekiwania Zamawiającego wchodzących w zakres inwestycji w rozdzieleniu na poszczególne obiekty.
Wykonawca w ciągu 7 dni od daty otrzymania Zamówienia zobowiązany będzie do przedłożenia i akceptacji ostatecznego harmonogramu rzeczowo-finansowego, w którym wyodrębnione zostaną poszczególne elementy z niezbędnymi wszystkimi pracami do wykonania przedmiotu Zamówienia. Harmonogram rzeczowo-finansowy będzie podstawą do rozliczeń prac.
5. Termin /-ny realizacji przedmiotu zamówienia:
Oczekiwany termin realizacji przedmiotu zamówienia do 17 tygodni od daty otrzymania Zamówienia.
Maksymalny dopuszczalny termin realizacji przedmiotu zamówienia wynosi 34 tygodnie od daty otrzymania Zamówienia. Złożenie Oferty z dłuższym terminem realizacji spowoduje odrzucenie Oferty z przyczyn formalnych.
Termin realizacji stanowi kryterium oceny Ofert pn. „termin realizacji zamówienia”, które podlega punktacji zgodnie z zapisami Rozdziału VII SIWZ „Wybór ofert”
6. Warunki gwarancji.
Oferent udzieli gwarancji na przedmiot zamówienia, w tym na materiały wolne od wad, poprawne wykonanie, niezawodną pracę urządzeń na okres określony w złożonej ofercie.
Udzielenie gwarancji jest warunkiem formalnym warunkującym przyjęciem Oferty przez Zamawiającego według poniższego wymogu:
Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na okres minimum:
1) 60 miesięcy – na oprawy oświetleniowe LED,
2) 60 miesięcy – na jakość wykonanych prac,
3) 24 miesiące – na pozostałe materiały,
od daty przekazania przedmiotu Zamówienia do Zamawiającego (podpisany bezusterkowy protokół odbioru końcowego).
Każda pozycja dostaw, która nie spełnia wymagań zapytania w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych, zastosowanych materiałów lub wykonawstwa zostanie niezwłocznie (w czasie ustalonym przez strony) zastąpiona przez Oferenta właściwą pozycją wolną od wad na koszt Oferenta.
7. Wizja lokalna
Warunkiem przyjęcia oferty przez Zamawiającego jest dokonanie wizji lokalnej przez Oferenta.
Zgłoszenia udziału w wizji lokalnej należy dokonać przez przesłanie na adres biuro.przetargow@grupaazoty.com wypełnionego Załącznika nr 8 do SIWZ podpisanego przez osoby upoważnione do reprezentowana Oferenta elektronicznie przy użyciu certyfikatu kwalifikowanego. Oferent, który prześle „zgłoszenie wizji lokalnej” jedynie w formie skanu, który nie został opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym zostanie wezwany przez Zamawiającego do niezwłocznego jego dostarczenia w wersji oryginalnej – papierowej (np. podczas wizji lokalnej) lub w postaci elektronicznej, opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego certyfikatu kwalifikowanego
Kontakt do osób biorących udział w wizji, dla wcześniejszego telefonicznego uzgodnienia terminu:
Zbigniew Smoter – tel. 785 780 231; mail: zbigniew.smoter@grupaazoty.com.
oraz
Mariusz Żurowski – tel. 785 780 235; mail: mariusz.zurowski@grupaazoty.com.
Oferent pod rygorem nieważności, jest zobowiązany dołączyć do oferty oświadczenie o przeprowadzonej wizji lokalnej – Załącznik nr 9 do SIWZ.
Zamawiający wyznacza terminy przeprowadzania wizji lokalnej w dniach: od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00 (po wcześniejszym telefonicznym /e-mailowym uzgodnieniu terminu).
Oferent jest zobowiązany do zapoznania się z warunkami lokalnymi i lokalizacją terenu budowy, a w tym w szczególności: możliwości dojazdu, transportu i rozładunku materiałów budowlanych na teren budowy, warunkami geologicznymi i wodnymi, istniejącymi sieciami i instalacjami podziemnymi, możliwościami zapewnienia dostaw mediów na potrzeby prowadzenia wszelkich robót oraz odprowadzenia ścieków i wód z terenu budowy. Oferent jest zobowiązany do wykonania na koszt własny wszelkich dodatkowych badań i sprawdzeń, które w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących realizacji inwestycji dadzą im podstawę do przedstawienia kompletnej i wiążącej oferty wykonania robót. Brak zapoznania się Oferenta z warunkami lokalnymi i lokalizacją budowy, nie zwalnia Oferenta z obowiązku przedstawienia kompletnej oferty, a następnie ze zobowiązań objętych przedmiotem umowy realizacji inwestycji.
Oferent na własny koszt zapewni własnej załodze/podwykonawcom niezbędne szkolenia bhp przeprowadzone przez dział bezpieczeństwa procesowego i ochrony pracy GA S.A. oraz wystąpi o przepustki umożliwiające wjazd na teren zakładu. Oferent zapewni we własnym zakresie odpowiednią odzież roboczą upoważniającą do prac w w/w strefie. Orientacyjny koszt szkolenia BHP na osobę wynosi ok. 28,00 PLN netto.
Oferent jest zobowiązany do uwzględnienia nakładów wynikających z warunków lokalnych i lokalizacji terenu budowy w swojej ofercie.
III. PODWYKONASTWO, KONSORCJUM.
Zamawiający dopuszcza udział Podwykonawców w realizacji zamówienia.
Przez Podwykonawcę należy rozumieć osobę fizyczną, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, a posiadającą zdolność prawną, która zawarła z Oferentem, zaakceptowaną przez Zamawiającego w formie pisemnej pod rygorem nieważności, Umowę o podwykonawstwo na wykonanie części prac objętych Przedmiotem Umowy.
Powierzenie przez Oferenta części zakresu przedmiotu zamówienia podwykonawcy wymagać będzie akceptacji Zamawiającego. W tym celu Oferent, przed powierzeniem prac podwykonawcy przestawi Zamawiającemu do akceptacji wzór umowy z Podwykonawcą.
Oferent jest zobowiązany do wskazania w swojej ofercie Podwykonawców poprzez wypełnienie Załącznika nr 10 (Lista Podwykonawców), wraz z dokumentami uprawniającymi Podwykonawcę do realizacji danego zakresu prac jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
Oferent odpowiada za działania lub zaniechania Podwykonawców, ich przedstawicieli lub pracowników jak za własne działania lub zaniechania.
Zamawiający zastrzega sobie prawo w wyjątkowych sytuacjach zlecić część robót bezpośrednio Podwykonawcy.
Oferent nie może zlecić Podwykonawcom realizacji całości zakresu zamówienia.
W przypadku zlecenia części zakresu zamówienia Podwykonawcy dla potwierdzenia zdolności tego Podwykonawcy do realizacji zleconej mu części Zamówienia, Oferent na etapie składania oferty zobowiązany jest do przedstawienia wykazu personelu oraz minimum jednej referencji lub dokumentu równoważnego tego Podwykonawcy, adekwatnych do powierzonego mu zakresu prac.
Konsorcjum. Udział w postępowaniu Oferentów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Zamawiający dopuszcza wspólne ubieganie się Oferentów o udzielenie zamówienia.
Dopuszcza się wspólne ubieganie się Oferentów o udzielenie zamówienia w formie konsorcjum. W przypadku konsorcjum należy do oferty dołączyć Umowę zawierającą, co najmniej:
1. oznaczenie stron,
2. oznaczenie celu gospodarczego, dla którego umowa została zawarta,
3. oznaczony czas trwania Umowy (co najmniej czas realizacji zamówienia, niedopuszczalne jest załączanie Umowy przedwstępnej ani zawartej pod warunkiem wygrania przetargu),
4. określenie zakresu działania poszczególnych stron Umowy,
5. potwierdzenie solidarnej odpowiedzialności członków konsorcjum wobec Zamawiającego,
6. sposób ustania konsorcjum.
Oferenci wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia powinni łącznie spełniać warunki niniejszej specyfikacji.
IV. CENA OFERTY.
W ofercie należy podać cenę wykonania całości przedmiotu zamówienia. Oferowane ceny netto należy określić w złotych polskich (PLN)
Do wyżej wymienionej ceny netto zostanie doliczony podatek od towarów i usług, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Cena powinna być podana w złotych polskich (PLN) netto i brutto, cyfrowo i słownie.
Przedstawiona w ofercie cena łączna usługi netto będzie ceną licytowaną podczas etapu negocjacji, w formie aukcji elektronicznej na Platformie Zakupowej, do której zostaną zaproszeni Oferenci spełniający kryteria formalne.
Oferent zobowiązany jest do przedłożenia uproszczonych kosztorysów całego zakresu prac, ilości przewidzianych przez oferentów materiałów (w tym nazwa producenta), robocizny i sprzętu w ich ofertach (kosztorys w celach poglądowych).
Do Oferty należy dołączyć podpisany Formularz Ofertowy – Załącznik nr 1 do SIWZ oraz Formularz Cenowy – Załącznik nr 2 do SIWZ, a na Platformie Zakupowej umieścić podpisaną elektronicznie ważnym podpisem kwalifikowanym ofertę wraz ze wszystkimi załącznikami.
WADIUM
Wymagane jest wadium w wysokości 50 000,00 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych) wniesione przed upływem terminu składania ofert.
1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.
2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.
3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.
5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.
6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.
Czas na składanie ofert upłynął...