Data wygenerowania zapytania ofertowego: 2022-11-21

Grupa Azoty SA Tarnów

Kwiatkowskiego 8

33-100 Tarnów

NIP: 8730006829

ZAPYTANIE OFERTOWE NR Z197/194984

SZANOWNY OFERENCIE

W tym zapytaniu możesz złożyć ofertę bez konieczności logowania się do platformy zakupowej.
Kliknij na końcu poniższej karty przycisk Złóż ofertę i kontynuuj zgodnie ze wskazówkami.

Tytuł zapytania

Treść zapytania:

Treść zapytanie zgodnie z SIWZ.

PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA.

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: „Remont układu zasilania rozdzielni 0,4 kV PWKS w Grupie Azoty S.A. ”

2. Zakres przedmiotu zamówienia:


       2.1. Dla Informacji:
      2.1.1 Wymagana wizja lokalna na obiekcie. Ustalenia związane z wykonaniem prac z Kierownikiem Instalacji Kwasów Azotowych oraz służbami utrzymania ruchu.
      2.1.3 Do wykonania zadania należy przyjąć:
- weryfikację obecnego układu zasilania;
- sprawdzenie obecnych przewodów wyłączenia p.poż. obiektu F-60 oraz określić czy ich stan nadaje się do realizacji tego zadania. Jeśli nie należy wykonać nową instalację tego wyłączenia.
- trzy sztuki nowych wysuwnych wyłączników z napędem oraz doposażeniem. Aby zachować standaryzację przyjmujemy wyłączniki firmy Eaton:
- dostarczenie kompletnej rezerwy;
- kompletny układ SZR typu MAX-1 umożliwiający połączenie w pracę równoległą; 
- wyłączniki z napędem elektrycznym silnikowym. W przypadku uszkodzenia napędu, wyłączniki można zazbroić ręcznie;
- możliwość wyłączenia (odłączenia) napędu silnikowego podczas pracy wyłącznika i postoju. Wskazane w projekcie;
- możliwość odczytu aktualnych parametrów pracy wyłącznika;
- zamontowane nowe wyłączniki umożliwią otwarcie drzwi w sąsiednich polach rozdzielnicy;
- w złożonej ofercie wykonawca zapewnia przegląd i konserwację zainstalowanych wyłączników przez autoryzowany serwis, którego dane należy podać w ofercie, w okresie 5 lat (co roczny) od czasu wykonania zadania. Termin będzie ustalany każdorazowo przed postojem remontowym w danym roku.
- w złożonej ofercie wykonawca poda swoje dane jak: numer(y) telefonu(ów) i adres email, na które można składać prace gwarancyjne oraz konserwacyjne.
- prace przy realizacji zadania mogą być wykonywane na jednej ze "zmian roboczych" tj. I, II, III.
- wykonawca zapewni zasilanie rezerwowe na okres prac. Jeżeli będzie potrzeba należy wykonać zasilania tymczasowe do wymaganych odpływów;
- przygotowanie i zabezpieczenie stanowiska oraz dopuszczenie do pracy pod względem elektrycznym ma wykonać firma pełniąca obecnie obsługę elektryczną w G.A. SA.
- należy ustalić z Wydziałem Zasilania i Metrologii czasy nastaw układu SZR, umieścić w projekcie i zaprogramować;
- wykonawca zadania przedstawi szczegółowy harmonogram prac; 
      2.1.4 Ofertę należy złożyć, jako:
          Układ zasilania i sterowania z układem SZR, typu MAX Eaton (odpowiedni dla naszego układu zasilania) oraz dostarczenie informacji (potwierdzone certyfikatem), że w/w SZR jest skonfigurowany do pracy równoległej.
 2.2 Prace przygotowawcze i zakończeniowe:
      2.2.1 Wykonanie projektu, który będzie zawierał część opisową prac, schematy techniczne (montażowe) oraz elektryczne. Dobór nastaw wyłączników. Projekt zawiera również układ ZSR z naniesionymi opisami podłączeń elektrycznych.
     2.2.2 Projekt należy dostarczyć Zamawiającemu do zaakceptowania min. 4 tygodnie przed rozpoczęciem prac. W przypadku niejasności w przedstawionej dokumentacji Wykonawca zobowiązany jest do wyjaśnień, uzupełnień i naniesienia poprawek.
     2.2.3 Po zakończeniu całego zadania, Wykonawca dostarczy projekt powykonawczy
w wersji papierowej w ilości 3 kpl. oraz elektronicznej (Pdf.) w ilości 3 szt.
     2.2.4 Wykonawca zadania dostarczy wszystkie niezbędne protokoły z pomiarów elektrycznych, dobranych nastaw wyłącznika, certyfikaty, instrukcję obsługi oraz dokumentację DTR w j.polskim i itp.

2.3 Wykonanie zadania:
     2.3.1 Prace należy wykonać zgodnie z projektem, harmonogramem prac oraz ustaleniami na wizji lokalnej o której mowa w dalszej części SIWZ-u.
    2.3.2 Demontaże zbędnego osprzętu oraz przystosowanie obecnej infrastruktury do wykonywanego zadania.
    2.3.3 Wykonane zadania z w/w punktu nie mogą wpłynąć na uszkodzenie funkcjonowania pozostałej aparatury czy instalacji.
    2.3.4 Wynikłe uszkodzenia lub zniszczenia Wykonawca naprawia w swoim zakresie.
    2.3.5 Zaprogramowanie wyłączników.
    2.3.6. Montaż/demontaż osprzętu elektroinstalacyjnego w polach zasilaczy.
    2.3.7 Próby funkcjonalne dla wykonywanego zadania.
    2.3.8 Wykonawca ma obowiązek uczestniczyć w rozruchu technologicznym instalacji.

3. Warunki techniczne, jakim powinien odpowiadać przedmiot zamówienia.

Wszystkie prace objęte przedmiotem zamówienia winny być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót.
Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania szczególnych zasad BHP w tym zabezpieczanie pracownikom odpowiedniej odzieży.
Zastosowane materiały winny pochodzić od firm uznanych na rynku, posiadać wymagane prawem: atesty, certyfikaty i/lub deklaracje zgodności oraz gwarancje producenta, które będą stanowić załączniki do dokumentacji powykonawczej. Na wszystkie wykonane prace remontowe należy sporządzić dokumentację remontową powykonawczą zawierającą wyniki i raporty z badań. Koszt wykonania dokumentacji powinien być uwzględniony w cenie całkowitej. Ostateczny termin przekazania dokumentacji powykonawczej wraz z protokołem odbioru końcowego prac remontowych nastąpi z dniem zakończenia prac. Wykonane zadania z w/w punktu nie mogą wpłynąć na funkcjonowania pozostałej aparatury czy instalacji.

Wymagania dla Oferenta dotyczące realizacji zamówienia:

Po stronie Wykonawcy:
- materiały wyspecyfikowane w projekcie oraz dodatkowe niezbędne do wykonania zadania.
- dźwigi, zwyżki, rusztowania, agregaty oraz inne narzędzia czy osprzęt potrzebny do przeprowadzenia prac remontowych.
- demontaż, utylizacja zdemontowanego czy uszkodzonego materiału i osprzętu z aktualnymi badaniami technicznymi. Zamawiający zgłasza możliwość wyboru ze zdemontowanego osprzętu części dobrego materiału i pozostawienie sobie jako rezerwy.
- prosimy o podanie numeru BDO
- Naprawa wszelkich uszkodzeń i zniszczeń podczas wykonywanego zadania.
- Zapewnienie pomieszczenia socjalnego (szatnia, jadalnia, itp.) pracownikom.
- Wszyscy pracownicy powinni posiadać aktualne badania okresowe oraz szkolenia obowiązujące w Grupa Azoty S.A. Koszty szkoleń pokrywa wykonawca zadania.
- Koszt wyrobienia przepustek umożliwiających wejście/wjazd na teren G.A. S.A. 
- Zamawiający wymaga aby prace były prowadzone pod ciągłym nadzorem przełożonego pracowników (uprawnionego kierownika robót elektrycznych).
- Wszyscy pracownicy powinni posiadać odpowiednie doświadczenie zawodowe w zakresie przybliżonym do zakresu przedmiotu zamówienia. Każdy z pracowników powinien posiadać aktualne uprawnienia adekwatne do wykonywanego zawodu - uprawnienia SEP gr. "E" i "D".
- Wszyscy pracownicy powinni posiadać odpowiednią odzież roboczą, dostosowaną do wykonywanej pracy z nazwą firmy (lub logo) w której pracują umieszczoną w widocznym miejscu.
- Wyposażenie pracowników w środki ochrony osobistej zgodnie z przepisami obowiązującymi w G.A S.A.
- Ze względu na zakres i ilość pracowników biorących udział w postoju remontowym 2023 r., wykonawca powinien posiadać kontenery socjalne i przenośne toalety dla swoich pracowników w ilości odpowiedniej dla liczby pracowników zaangażowanych w prace. Użytkownik zapewnia miejsce w bliskiej odległości prowadzonych prac remontowych oraz możliwość podłączenia się do instalacji elektrycznej. Wykonanie układu zasilania kontenerów w zakresie wykonawcy zadania. Szczegóły do omówienia podczas wizji lokalnej.
- Najpóźniej do dnia 01.06.2023 r. Wykonawca prześle wypełnioną tabelę „Wykaz pracowników biorących udział w remoncie układu zasilania rozdzielni 0,4kV KDC” z przypisanymi brygadami remontowymi do poszczególnych etapów prac.
Zamawiający zastrzega sobie prawo zamówienia mniejszej ilości prac. W takim przypadku wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie odpowiedniemu pomniejszeniu o wartość prac zaniechanych na żądanie Zamawiającego. W związku z prawem Zamawiającego do zaniechania określonych robót, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu odstępnego, odszkodowania itp.



4. Harmonogram zadania:
Na tym etapie nie jest wymagany harmonogram.
Cztery tygodnie przed rozpoczęciem Postoju Remontowego 2023r, Wykonawca zadania przedstawi i skonsultuje projekt wykonawczy ze zleceniodawcą zadania.
5. Termin /-ny realizacji przedmiotu zamówienia:
Postój Remontowy 2023r planowany jest od 10.06.2023r do 26.06.2023 r - okres obejmuje prace technologiczne (przygotowanie instalacji do remontu), prace remontowe na instalacji (wykonanie zadania), uruchomienie instalacji.
Termin wykonania zamówienia (całości prac) do: 30.06.2023r.
Dokładny termin prac wykonania zadanie zostanie ustalony w momencie rozpoczęcia Postoju Remontowego 2023 oraz po zaakceptowaniu przez zamawiającego przedstawionego harmonogramu prac.
Prace związane z przygotowaniem oraz prefabrykacją materiałową należy wykonać do 30.05.2023r i poinformować pisemnie zamawiającego o przygotowaniu do prac.
W związku z procesem technologicznym instalacji oraz sytuacją COVID-19 zamawiający zastrzega sobie, możliwość zmiany terminu rozpoczęcia prac na obiekcie.

6. Warunki gwarancji

Okres gwarancji min. 36 miesięcy – warunek formalny dopuszczający
Oferent udzieli gwarancji na przedmiot zamówienia, w tym na materiały wolne od wad, poprawnie wykonane, niezawodną pracę urządzeń na okres określony w złożonej ofercie.
Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert.
Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na okres minimum 36 m-cy liczonej od daty przekazania przedmiotu zamówienia do Zamawiającego (podpisany bezusterkowy protokół odbioru końcowego).
Każda pozycja dostaw, która nie spełnia wymagań zapytania w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych, zastosowanych materiałów lub wykonawstwa zostanie niezwłocznie (w czasie ustalonym przez strony) zastąpiona przez Oferenta właściwą pozycją wolną od wad na koszt Oferenta.

7. Wizja lokalna

Wymagana
Warunkiem przyjęcia oferty przez Zamawiającego jest dokonanie wizji lokalnej przez Oferenta.
Zgłoszenia udziału w wizji lokalnej należy dokonać przez przesłanie na adres biuro.przetargow@grupaazoty.com wypełnionego Załącznika nr 08 do SIWZ podpisanego przez osoby upoważnione do reprezentowana Oferenta elektronicznie przy użyciu certyfikatu kwalifikowanego
Kontakt do osób biorących udział w wizji, dla wcześniejszego telefonicznego uzgodnienia terminu:
Janusz Kosoń – tel. 785 780 631; mail: janusz.koson@grupaazoty.com
oraz
Dariusz Rall – tel. 785 780 740; mail:  dariusz.rall@grupaazoty.com

Oferent pod rygorem nieważności, jest zobowiązany dołączyć do oferty oświadczenie o przeprowadzonej wizji lokalnej – Załącznik nr 09 do SIWZ.
Zamawiający wyznacza terminy przeprowadzania wizji lokalnej w dniach: od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 12:00 (po wcześniejszym telefonicznym /e-mailowym uzgodnieniu terminu).
Oferent jest zobowiązany do zapoznania się z warunkami lokalnymi i lokalizacją terenu budowy, a w tym w szczególności: możliwości dojazdu, transportu i rozładunku materiałów budowlanych na teren budowy, warunkami geologicznymi i wodnymi, istniejącymi sieciami i instalacjami podziemnymi, możliwościami zapewnienia dostaw mediów na potrzeby prowadzenia wszelkich robót oraz odprowadzenia ścieków i wód z terenu budowy. Oferent jest zobowiązany do wykonania na koszt własny wszelkich dodatkowych badań i sprawdzeń, które w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących realizacji inwestycji dadzą im podstawę do przedstawienia kompletnej i wiążącej oferty wykonania robót. Brak zapoznania się Oferenta z warunkami lokalnymi i lokalizacją budowy, nie zwalnia Oferenta z obowiązku przedstawienia kompletnej oferty, a następnie ze zobowiązań objętych przedmiotem umowy realizacji inwestycji.

Oferent na własny koszt zapewni własnej załodze/podwykonawcom niezbędne szkolenia bhp przeprowadzone przez dział bezpieczeństwa procesowego i ochrony pracy GA S.A. oraz wystąpi o przepustki umożliwiające wjazd na teren zakładu. Prace będą częściowo prowadzone w strefie EX, Oferent zapewni we własnym zakresie odpowiednią odzież roboczą upoważniającą do prac w w/w strefie. Orientacyjny koszt szkolenia BHP na osobę wynosi ok. 28,00 PLN netto.
Oferent jest zobowiązany do uwzględnienia nakładów wynikających z warunków lokalnych i lokalizacji terenu budowy w swojej ofercie.
III. PODWYKONASTWO, KONSORCJUM.
Zamawiający dopuszcza Podwykonawców w realizacji zamówienia.
Przez Podwykonawcę należy rozumieć osobę fizyczną, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, a posiadającą zdolność prawną, która zawarła z Oferentem, zaakceptowaną przez Zamawiającego w formie pisemnej pod rygorem nieważności, Umowę o podwykonawstwo na wykonanie części prac objętych Przedmiotem Umowy.
Powierzenie przez Oferenta części zakresu przedmiotu zamówienia podwykonawcy wymagać będzie akceptacji Zamawiającego. W tym celu Oferent, przed powierzeniem prac podwykonawcy przestawi Zamawiającemu do akceptacji wzór umowy z Podwykonawcą.
Oferent jest zobowiązany do wskazania w swojej ofercie Podwykonawców poprzez wypełnienie Załącznika nr 10 (Lista Podwykonawców), wraz z dokumentami uprawniającymi Podwykonawcę do realizacji danego zakresu prac jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Oferent odpowiada za działania lub zaniechania Podwykonawców, ich przedstawicieli lub pracowników jak za własne działania lub zaniechania.
Zamawiający zastrzega sobie prawo w wyjątkowych sytuacjach zlecić część robót bezpośrednio Podwykonawcy.
Udział Podwykonawców w realizacji zadania nie może przekraczać 50% wartości całego zadania.

Konsorcjum. Udział w postępowaniu Oferentów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Zamawiający nie dopuszcza ubieganie się o udzielenie zamówienia.

Produkty:

Lp. Nazwa produktu Ilość Jednostka Indeks Załącznik/Link Uwagi
1. Remont układu zasilania rozdzielni 0,4 kV 1 US Czytaj

Dodatkowe warunki formalne:

Warunki udziału w postępowaniu zgodnie z zapisami SIWZ

Pytania do postępowania w ramach zapytania ofertowego "Przetarg 145/P/2022 Remont układu zasilania rozdzielni 0,4 kV PWKS w Grupie Azoty S.A."

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
Brak wyników do wyświetlenia

Dodatkowe pytania do oferty



Załączniki:


Waluta: PLN

Data i godzina rozpoczęcia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia zadawania pytań:

- - :

Uwaga:

1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.

2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.

3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.

5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.

6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...