Treść zapytania zgodna z SIWZ 33/P/2023
II. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA.
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: „Remont węzła produkcji roztworu azotanu amonu na instalacji Neutralizacji w Jednostce Biznesowej Nawozy – zadanie „pod klucz””
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia:
2.1 Całościowy i szczegółowy zakres prac zostanie przedstawiony podczas obowiązkowej wizji lokalnej na obiekcie.
2.2 Zadanie zostanie podzielone na dwa etapy. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w koncepcji technicznej projektu „Opracowanie kompleksowej dokumentacji technicznej dla projektu intensyfikacji produkcji roztworów technicznych azotanu amonu na Wydziale Nawozów”, która stanowi załącznik 13 do SIWZ. Wersja elektroniczna dokumentów możliwa do pobrania po przesłaniu na adres biuro.przetargow@grupaazoty.com Oświadczenia o zachowaniu poufności- według wzoru stanowiącego Załącznik 14 do SIWZ, podpisanego przez osoby upoważnione do reprezentowana Oferenta elektronicznie przy użyciu ważnego certyfikatu kwalifikowanego.
Oferent jest zobowiązany do zapoznania się z przekazaną mu przez Zamawiającego Dokumentacją Techniczną - załącznik nr 13 do SIWZ, odbycia wizji lokalnej na terenie przyszłego remontu oraz poinformowania w formie pisemnej i uzyskania pisemnych wyjaśnień, wszelkich zastrzeżeń, rozbieżności, błędów, sprzeczności pomiędzy dokumentami, rysunkami i specyfikacjami. Brak wypełnienia powyższego obowiązku ze strony Oferenta będzie uważany za brak zastrzeżeń do SIWZ. Wszelkie zmiany dokonane w dokumentacji przez Zamawiającego w okresie niniejszego postępowania przetargowego włączając, ale nie ograniczając się do odpowiedzi na pytania Oferentów będą stanowiły integralną część dokumentacji przetargowej.
2.3 Zakres prac etapu pierwszego – realizacja w 2023 roku:
• Opracowanie dokumentacji wykonawczej dla wszystkich branż: technologicznej, budowlanej, instalacyjnej, montażowej, elektrycznej i AKPiA do akceptacji Użytkownika.
• Wykonanie nowych odwietrzeń reaktorów.
• Wykonanie nowych króćców do poboru próbek.
• Wykonanie schodów do zbiornika w tym:
wykonanie fundamentu żelbetowego pod słup stanowiący oparcie spocznika schodów,
wykonanie i montaż słupa stalowego podpierającego spocznik schodów,
wykonanie fundamentu żelbetowego pod oparcie belek policzkowych na końcu biegu,
wykonanie stalowych schodów składających się ze spocznika, biegu i barierek,
wykonanie remontu istniejącego podestu wraz z dostosowaniem barierek ochronnych do obowiązujących przepisów BHP,
wszystkie prace związane z obecną instalacją elektryczną po stronie wykonawcy zadania;
• Remont podestu obsługowego (załadunkowego) nalewaka wg wytycznych zamawiającego (szczegóły zostaną podane podczas wizji lokalnej),
• Wykonanie remontu dozowania amoniaku, kwasu azotowego oraz nowego rurociągu wody zdemineralizowanej do reaktora prowadzonego z poziomu +0,00m (wraz z koniecznymi pomiarami w kolejnym etapie)
• Zakup, dostawa nowego urządzenia do załadunku roztworu amonu wyposażonego
w zawór kulowy kołnierzowy, wąż załadunkowy, adapter nalewczy do cysterny drogowej. Wykonanie dokumentacji wraz z uzgodnieniem w TDT,
• Wykonanie niezbędnych prac elektrycznych oraz AKPiA na podstawie projektu, które mają zapewnić spełnienie norm oraz bezpieczeństwo na instalacji,
• Pomiary ochronne, uziemień, instalacji odgromowej i natężenia oświetlenia musi wykonać Wydział Zasilania i Metrologii (Grupa Azoty S.A.) – Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić koszty pomiarów.
2.4 Zakres prac etapu drugiego – realizacja w 2024 roku:
• Dla wszystkich branż zakres prac zgodny z Koncepcją, ustaleniami podczas wizji lokalnej oraz zatwierdzonym przez Zamawiającego kompletnym projektem wykonawczym.
• Uszczegółowienie zakresu dla Branży AKPiA:
Nieczynne układy pomiarów pH należy zdemontować,
Wymaga się udostępnienia przez Wykonawcę kodów źródłowych oprogramowania sterownika PLC i panelu operatorskiego wraz z wszystkimi hasłami użytymi do zabezpieczenia tego oprogramowania. Całość oprogramowania należy przekazać Zamawiającemu przed oddaniem instalacji do eksploatacji,
Prace związane z podłączeniem komunikacyjnym, konfiguracją i wizualizacją
w istniejącym systemie sterowania mogą być wykonywane tylko przez uprawnionego Administratora systemu, tj. pracownika firmy Grupa Azoty Automatyka Sp. z o.o.
• Uszczegółowienie zakresu dla Branży elektrycznej:
Prace w rozdzielni musi wykonać firma posiadająca podpisaną Umowę Ramową na obsługę elektryczną z Grupą Azoty S.A,
Pomiary ochronne, uziemień, instalacji odgromowej i natężenia oświetlenia musi wykonać Wydział Zasilania i Metrologii (Grupa Azoty S.A.).
2.5 Dla wszystkich branż należy dostarczyć dokumentację powykonawczą (wersja papierowa 4 szt, wersja elektroniczna 1 szt.), jakościową, DTR, odbiorową zawierającej certyfikaty materiałowe, WPS, badania penetracyjne spoin, protokoły z przeprowadzonych prób szczelności, protokoły odbioru wykonanych prac, protokoły odbioru TDT, protokoły z prób i testów funkcjonalnych, protokoły przekazania do eksploatacji w formie papierowej i elektronicznej.
2.6 Zapewnienie maszyn, środków transportu, podnośników, narzędzi, rusztowań, oprzyrządowania, środków ochrony osobistej i do pracy na wysokości niezbędnych do wykonania zadania.
2.7 Uporządkowanie terenu i wywóz odpadów pozostałych podczas prac demontażowych oraz montażowych.
3. Warunki techniczne, jakim powinien odpowiadać przedmiot zamówienia.
Materiały:
Należy użyć materiałów spełniających wymagania specyfikacji technicznej WUDT/UC-WO-M:10:2003.
Prefabrykacja i wykonanie:
Połączenia spawane należy wykonać wg procedury spawania (WPS) zgodnej z normą PN-EN ISO 15607.
Badania nieniszczące:
Dla połączeń spawanych należy przeprowadzić w 100% badania wizualnie i 8% PT (poziom jakości B).
Próba ciśnieniowa:
Należy przeprowadzić hydrauliczną próbę ciśnieniową nowo powstałych odcinków rurociągów. Czynnik roboczy – woda. Parametry próby zgodne ze specyfikacją techniczna projektu.
Zabezpieczenie antykorozyjne:
• Kategorie agresywności środowiska określa się na C5-I wg. PN-EN ISO 12944-2.
• Zastosować system powłok malarskich jednego producenta należy przedłożyć zamawiającemu do akceptacji, uwzględniając środowisko, w którym będzie pracowała konstrukcja, stosować się ściśle do zaleceń producenta systemu antykorozyjnego w zakresie przygotowania podłoża i warunków nakładania powłok.
Kolorystykę powłok malarskich przyjąć wg instrukcji zakładowej Grupy Azoty S.A. oraz w uzgodnieniu z Użytkownikiem.
Oznakowanie:
Tabliczki powinny być wykonane z aluminium z naklejką określająca medium i kierunek przepływu, umieszczone na nitce rurociągu. Opisy wykonać wg. systemu znakowania Użytkownika.
Wymagania dla Oferenta dotyczące realizacji zamówienia:
• Zastosowane materiały winny być fabrycznie nowe oraz pochodzić od firm uznanych na rynku,
z legalnego kanału dystrybucyjnego, nie posiadać wad prawnych oraz posiadać wymagane prawem: atesty, certyfikaty i/lub deklaracje zgodności oraz gwarancje producenta, które będą stanowić załączniki do dokumentacji powykonawczej.
• Mając na celu unifikacje rozwiązań technicznych zaproponowane w projekcie rozwiązania powinny uzyskać akceptację Użytkownika.
• Oferent zobowiązany jest do przestrzegania szczególnych zasad BHP w tym zabezpieczanie pracownikom odpowiedniej odzieży BHP oraz wyposażenia do pracy na wysokości.
• Oferent powinien posiadać procedury jakościowe w zakresie wytwarzania, pozwalające na wystawienie dokumentów dotyczących przebiegu, kontroli i badań zgodnie z normą PN-EN 10204:2006.
• Personel spawalniczy powinien posiadać kwalifikacje zgodnie z normą PN-EN 287-1.
• Wszystkie prace objęte przedmiotem zamówienia winny być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót.
• Wszystkie kolizje z instalacjami elektrycznymi są do usunięcia przez wykonawcę zadania.
• Oferent dostarczy następujące dokumenty: Dokumentację techniczną, jakościową, certyfikaty materiałowe, Protokoły odbioru wykonanych prac, Protokoły odbioru UDT, Protokoły przekazania do eksploatacji w formie papierowej i elektronicznej.
• Podczas prowadzenia prac wymagany jest nadzór techniczny osoby kierującej pracownikami ze strony Oferenta nad prowadzonymi pracami.
• Wykonawca zobowiązany jest do posiadania przez cały okres realizacji zamówienia aktualnego wpisu do Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO) i/lub aktualną (ważną) umowę z podmiotem/podwykonawcą posiadającym aktualny (ważny) wpis do rejestru w ramach BDO (Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami) zgodnie z wymaganymi przepisami prawa w tym zakresie oraz okazywać taki dokument na każde żądanie Zamawiającego.
• Wszystkie wymagane zgody na wejście w teren GA S.A. leżą po stronie Wykonawcy.
• Wykonawca zapewni zaplecze socjalno-sanitarne dla załogi biorącej udział w projekcie.
• Prace dodatkowe rozliczane będą na podstawie kosztorysu powykonawczego zatwierdzanego przez przedstawiciela Inwestora najpóźniej z dniem następującym. Do prac dodatkowych wymagany jest spisany pomiędzy stronami Protokół konieczności jako wymóg procedur Grupy Azoty S.A.
• Wszystkie prace dodatkowo wykonane, a niezatwierdzone przez Inwestora, są kosztem Wykonawcy.
• Zapewnienie wszystkich wymaganych mediów potrzebnych do wykonania zadania, a w szczególności zasilania placu budowy i wody jest po stronie wykonawcy.
• Jeżeli na placu wykonywania zadania jest wiele firm, i występują kolizje sprzętowe, okupowanego terenu, bądź rusztowań, każda z firm wykonujących zadanie jest odpowiedzialna na własny koszt, ale za zgodą Inwestora przestawić sprzęt bądź rusztowanie kolidujące z wykonaniem pracy.
• Po zakończeniu prac Oferent zobowiązany jest do przywrócenia terenu do stanu pierwotnego na całym odcinku wykonywanego zadania oraz wywóz odpadów według kart odpadów na własny koszt.
• W przypadku potrzeby zajęcia pasa ruchu drogowego z uwagi na rozstawienie sprzętu (dźwig, zwyżka), Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania zgody od Użytkownika a następnie zabezpieczenia i oznakowania terenu zgodnie z przepisami BHP.
• Remont węzła produkcji roztworu azotanu amonu na instalacji Neutralizacji w Jednostce Biznesowej będzie wykonywany podczas postoju remontowego na Wydziale Nawozów, gdzie będą pracowały inne firmy w pobliżu – należy mieć to bezwzględnie na uwadze.
4. Harmonogram zadania:
Oferent zobligowany jest dostarczyć wraz z ofertą wstępny harmonogram wykonania całości prac. Wykonawca w ciągu 7 dni od daty otrzymania Umowy (lub Zamówienia) zobowiązany będzie do przedłożenia i akceptacji ostatecznego harmonogramu rzeczowo-finansowego, w którym wyodrębnione zostaną poszczególne elementy z niezbędnymi wszystkimi pracami do wykonania przedmiotu Zamówienia, oraz zostaną uwzględnione postoje remontowe i technologiczne instalacji na terenie GA S.A. wraz z czasem niezbędnym na dostawy armatury i urządzeń.
5. Termin /-ny realizacji przedmiotu zamówienia:
Etap I
Wykonanie dokumentacji wykonawczej dla wszystkich branż do 30.04.2023r.
Wykonanie prac na Instalacji w okresie 28.05.- 30.06.2023r.
Etap II – do 30.06.2024r.
6. Warunki gwarancji
Oferent udzieli gwarancji na przedmiot zamówienia, w tym na materiały wolne od wad, poprawnie wykonane, niezawodną pracę urządzeń na okres określony w złożonej ofercie.
Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert.
Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na okres minimum 36 m-ce na wykonane prace oraz 60 m-cy na powłoki antykorozyjne zgodnie z klasa C5I liczonej od daty uruchomienia przedmiotu zamówienia do Zamawiającego (podpisany bezusterkowy protokół odbioru końcowego).
Każda pozycja dostaw, która nie spełnia wymagań zapytania w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych, zastosowanych materiałów lub wykonawstwa zostanie niezwłocznie (w czasie ustalonym przez strony) zastąpiona przez Oferenta właściwą pozycją wolną od wad na koszt Oferenta.
7. Wizja lokalna
Warunkiem przyjęcia oferty przez Zamawiającego jest dokonanie wizji lokalnej przez Oferenta.
Zgłoszenia udziału w wizji lokalnej należy dokonać przez przesłanie na adres biuro.przetargow@grupaazoty.com wypełnionego Załącznika nr 8 do SIWZ podpisanego przez osoby upoważnione do reprezentowana Oferenta elektronicznie przy użyciu certyfikatu kwalifikowanego. Oferent, który prześle „zgłoszenie wizji lokalnej” jedynie w formie skanu, który nie został opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym zostanie wezwany przez Zamawiającego do niezwłocznego jego dostarczenia w wersji oryginalnej – papierowej (np. podczas wizji lokalnej) lub w postaci elektronicznej, opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego certyfikatu kwalifikowanego.
Kontakt do osób biorących udział w wizji, dla wcześniejszego telefonicznego uzgodnienia terminu:
Piotr Kieć – tel. kom. 785 780 639 e-mail: piotr.kiec2@grupaazoty.com
oraz
Mieczysław Grzyb – tel. kom. 785 780 761 e-mail: mieczyslaw.grzyb@grupaazoty.com
Oferent pod rygorem nieważności, jest zobowiązany dołączyć do oferty oświadczenie o przeprowadzonej wizji lokalnej – Załącznik nr 9 do SIWZ.
Zamawiający wyznacza terminy przeprowadzania wizji lokalnej w dniach: dni robocze, w godzinach od 09.00 do 12.00 (po wcześniejszym telefonicznym /e-mailowym uzgodnieniu terminu).
Oferent jest zobowiązany do zapoznania się z warunkami lokalnymi i lokalizacją terenu budowy, a w tym w szczególności: możliwości dojazdu, transportu i rozładunku materiałów budowlanych na teren budowy, warunkami geologicznymi i wodnymi, istniejącymi sieciami i instalacjami podziemnymi, możliwościami zapewnienia dostaw mediów na potrzeby prowadzenia wszelkich robót oraz odprowadzenia ścieków i wód z terenu budowy. Oferent jest zobowiązany do wykonania na koszt własny wszelkich dodatkowych badań i sprawdzeń, które w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących realizacji Zadania dadzą im podstawę do przedstawienia kompletnej i wiążącej oferty wykonania robót. Brak zapoznania się Oferenta z warunkami lokalnymi i lokalizacją budowy, nie zwalnia Oferenta z obowiązku przedstawienia kompletnej oferty, a następnie ze zobowiązań objętych przedmiotem umowy realizacji Prac remontowych .
Oferent na własny koszt zapewni własnej załodze/podwykonawcom niezbędne szkolenia bhp przeprowadzone przez Biuro Bezpieczeństwa _Procesowego i Ochrony Pracy GA S.A. oraz wystąpi
o przepustki umożliwiające wjazd na teren zakładu. Oferent zapewni we własnym zakresie odpowiednią odzież roboczą i ochronną (w tym maski przeciwgazowej i innych właściwych środków ochrony osobistej) upoważniającą do prac w w/w strefie. Orientacyjny koszt szkolenia BHP na osobę wynosi 28,00 PLN netto.
Oferent jest zobowiązany do uwzględnienia nakładów wynikających z warunków lokalnych
i lokalizacji terenu budowy w swojej ofercie.
III. PODWYKONASTWO, KONSORCJUM.
Przez Podwykonawcę należy rozumieć osobę fizyczną, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, a posiadającą zdolność prawną, która zawarła z Oferentem, zaakceptowaną przez Zamawiającego w formie pisemnej pod rygorem nieważności, Umowę o podwykonawstwo na wykonanie części prac objętych Przedmiotem Umowy.
Powierzenie przez Oferenta części zakresu przedmiotu zamówienia podwykonawcy wymagać będzie akceptacji Zamawiającego. W tym celu Oferent, przed powierzeniem prac podwykonawcy przestawi Zamawiającemu do akceptacji wzór umowy z Podwykonawcą.
Oferent jest zobowiązany do wskazania w swojej ofercie Podwykonawców poprzez wypełnienie Załącznika nr 10 (Lista Podwykonawców), wraz z dokumentami uprawniającymi Podwykonawcę do realizacji danego zakresu prac jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Oferent odpowiada za działania lub zaniechania Podwykonawców, ich przedstawicieli lub pracowników jak za własne działania lub zaniechania.
Zamawiający zastrzega sobie prawo w wyjątkowych sytuacjach zlecić część robót bezpośrednio Podwykonawcy.
Oferent nie może zlecić Podwykonawcom realizacji całości zakresu zamówienia.
Zamawiający dopuszcza udział Podwykonawców w realizacji zamówienia pod następującymi warunkami, które muszą zostać spełnione łącznie tj.:
-udział podwykonawcy podlega każdorazowo ocenie i zatwierdzeniu przez Zamawiającego;
-udział ten nie może przekraczać 50 % wartości całego zamówienia;
-nie dopuszcza się zlecania robót kolejnym podwykonawcom podwykonawców.
Konsorcjum. Udział w postępowaniu Oferentów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Zamawiający nie dopuszcza wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia.
IV. CENA OFERTY.
W ofercie należy podać cenę łączną wykonania przedmiotu zamówienia.
Cena powinna być podana w złotych polskich (PLN) netto i brutto, cyfrowo i słownie.
Przedstawiona w ofercie cena łączna usługi netto będzie ceną licytowaną podczas etapu negocjacji, w formie aukcji elektronicznej na Platformie Zakupowej, do której zostaną zaproszeni Oferenci spełniający kryteria formalne.
Do oferty należy dołączyć podpisany Formularz Ofertowy – Załącznik nr 1 do SIWZ oraz Formularz Cenowy – Załącznik nr 2 do SIWZ a na Platformie Zakupowej umieścić podpisaną elektronicznie ważnym podpisem kwalifikowanym ofertę wraz ze wszystkimi załącznikami
Wadium
Wymagane jest wadium w wysokości 10 000,00 PLN (słownie: dziesięć tysięcy złotych) wniesione przed upływem terminu składania ofert.
1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.
2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.
3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.
5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.
6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.
Czas na składanie ofert upłynął...