Data wygenerowania zapytania ofertowego:
2023-07-13
Grupa Azoty SA Tarnów
Kwiatkowskiego 8
33-100 Tarnów
NIP: 8730006829
ZAPYTANIE OFERTOWE NR
Z224/194984/aktualizacja3
SZANOWNY OFERENCIE
W tym zapytaniu możesz złożyć ofertę bez konieczności logowania się do platformy zakupowej. Kliknij na końcu poniższej karty przycisk Złóż ofertę i kontynuuj zgodnie ze wskazówkami.
Tytuł zapytania
Treść zmian (aktualizacja):
Dodano Załącznik do SIWZ " Notatka z wizji lokalnej".
Uwaga! Zmiana terminu składania ofert. Decyzją Zamawiającego termin składania ofert zostaje przesunięty i upływa 20.07.2023 o godz. 10.00
Treść zapytania:
Treść zapytania zgodnie z SIWZ
PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA.
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania np.; Remont hali nr 5 (Budynek F-67) (Etap I) obejmujący prace budowlane i elektryczne w Jednostce Biznesowej Nawozy, Grupa Azoty S.A.
1.Zakres przedmiotu zamówienia: Remont dachu i elewacji wschodniej, południowej i zachodniej hali nr 5 (budynek F-67) na podstawie dokumentacji remontowej opisanej poniżej.
Zamawiający zastrzega sobie prawo pomniejszenia zakresu zamówienia. Poszczególne oferowane ceny cząstkowe za zakres prac wyszczególniony w załączniku nr 2 do SIWZ pozostaną w takim przypadku bez zmian, a Wykonawcy z tego tytułu nie będą przysługiwać żadne roszczenia.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia:
• Wykonanie niezbędnej dokumentacji wymaganej do uzyskania zgód administracyjnych (zgłoszenia robót budowlanych /uzyskania pozwolenia na budowę) • Ustanowienie kierownika budowy z wymaganymi uprawnieniami budowlanymi • Wykonanie Projektu Wykonawczego „Remontu hali nr 5” przez osoby posiadające stosowne uprawnienia budowlane, na podstawie wykonanej ekspertyzy końcowej V nawy budynku przemysłowego oznaczonego jako F-67 na terenie Grupy Azoty S.A. Projekt Wykonawczy będzie podlegał zatwierdzeniu przez Zamawiającego. Zakres opracowania obejmuje: • demontaż wszystkich niepotrzebnych elementów stalowych znajdujących się na elewacjach, barierek na dachu, rynien rur spustowych i obróbek blacharskich, warstw pokrycia dachowego hali i świetlika , • demontaż nieużytkowanych rurociągów wraz z podporami biegnących po ścianach zewnętrznych budynku, przejść rurociągów, demontaż wsporników użytkowanych rurociągów i ich tymczasowe podparcie na czas prowadzenia prac remontowych, • demontaż wszystkich okien i pozostałości po oknach, drzwi z otworów przewidzianych do zamurowania, stalowej bramy wjazdowej ze ściany wschodniej, drewnianych żaluzji świetlika, • skucie pozostałości tynku ze ścian od strony zewnętrznej, oraz murków i schodów od strony południowej, • uzupełnienie ubytków muru w ścianach, zamurowanie zbędnych otworów drzwiowych i okiennych, naprawa ewentualnych pęknięć i zarysowań ścian zewnętrznych • naprawę i odtworzenie uszkodzonych elementów żelbetowych na zewnątrz i wewnątrz budynku (głównie daszku okapowego, gzymsów dachowych, ściennych oraz gzymsu świetlika . • wykonanie nowego wypełniania otworów okiennych w postaci poliwęglanu komorowego gr.min.10mm, przeźroczystego, mocowanego do aluminiowych ram okien z zastosowanie istniejącego podziału szprosów okiennych, • wykonanie nowego, dwuwarstwowego strukturalnego mineralnego tynku na elewacji, • zabezpieczenie żelbetowej konstrukcji świetlika farbami ochronnymi, • oczyszczenie i renowacja konstrukcji żelbetowej dachu hali – rygle ram portalowych, belki żelbetowe, żelbetowa płyta dachowa, • piaskowanie i malowanie bramy wjazdowej na elewacji południowej oraz przeróbka lub wykonanie nowej (powiększonej) bramy na elewacji wschodniej, • wykonanie attyki zwieńczającej dach na wschodniej krawędzi dachu, • wyrównanie powierzchni dachu hali i świetlika dachowego zaprawą wyrównującą oraz wykonanie nowego pokrycia dachowego z dwóch warstw papy termozgrzewalnej, • wykonanie nowych żaluzji świetlika z blachy nierdzewnej, • wykonanie nowych obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych z ocynkowanej powlekanej blachy w klasie korozyjności min. C3, • wykonanie nowych barierek na dachu i drabiny wejściowej, klasa korozyjności C5-I. • wszelkie inne prace wymagane do prawidłowej realizacji prac remontowych opisanych powyżej
Branża elektryczna:
• przygotowanie kompleksowego projektu instalacji odgromowej dla hali nr 5 budynku F67. Parametry instalacji odgromowej zgodne z obowiązującymi przepisami dla tego typu obiektu, • demontaż istniejących instalacji odgromowych, • wykonanie nowej instalacji odgromowej dla całej hali nr 5 ; instalacji poziomej, na dachu budynku, zwodów pionowych, iglic i otoku podziemnego. Instalację podziemną, uchwyty montażowe zwodów, zwody wykonać ze stali nierdzewnej. Iglice i maszty stal ocynkowana. Instalacja wyposażona w złącza kontrolne. Sposób montażu instalacji odgromowej na poszyciu dachu uzgodnić z projektantem poszycia dachowego. Nowy otok podziemny połączyć z istniejącą instalacją, • kompleksowy projekt instalacji odgromowej wymaga zatwierdzenia przez użytkownika przed rozpoczęciem prac, • wykonanie projektu powykonawczego (jeżeli będą odstępstwa od projektu bazowego), • Wykonanie pomiarów ochron odgromowej . Pomiary wykonane przez Wydział Zasilania i Zabezpieczeń. Zlecenie tych pomiarów leży po stronie wykonawcy.
2.Warunki techniczne, jakim powinien odpowiadać przedmiot zamówienia.
Prace winny być wykonane z wykorzystaniem dokumentacji technicznej stanowiącej Załącznik nr 13 do SIWZ, obowiązującymi przepisami i warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót remontowych, montażowych i budowlanych. Zastosowane materiały winny pochodzić od firm uznanych na rynku, posiadać wymagane prawem: atesty, certyfikaty i/lub deklaracje zgodności oraz gwarancje producenta, które będą stanowić załączniki do dokumentacji powykonawczej. Wersja elektroniczna dokumentów możliwa do pobrania po przestaniu na adres biuro.przetargow@grupaazoty.com Oświadczenia o zachowaniu poufności - według wzoru stanowiącego załącznik nr 11 do SIWZ podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowana Oferenta elektronicznie przy użyciu certyfikatu kwalifikowanego.
Wykonawca dostarczy następujące dokumenty: - Protokoły odbioru wykonanych prac na poszczególnych etapach. - Protokoły przekazania do eksploatacji. - Dokumentacja powykonawcza w 3(trzech) egzemplarzach dołączona do Końcowego Protokołu Odbioru Robót. - Projekt Techniczny wraz z dokumentacją wymaganą do zgłoszenia zakończenia prac/budowy do PINB - Przed przystąpieniem do realizacji zadania Wykonawca dostarczy Zamawiającemu do akceptacji plan BIOZ. - Wymagany jest stały nadzór techniczny ze strony Wykonawcy nad wykonywanymi pracami. - Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia nadzoru autorskiego ze strony projektanta dokumentacji technicznej na czas trwania remontu. 3. Wymagania dla Oferenta dotyczące realizacji zamówienia:
Wszystkie prace objęte przedmiotem zamówienia winny być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót remontowo- montażowych. Z uwagi na fakt, że prace remontowo-montażowe będą prowadzone na instalacji znajdującej się w pobliżu strefy EX, Oferent zobowiązany jest do przestrzegania szczególnych zasad przepisów BHP w tym zabezpieczanie pracownikom odpowiedniej odzieży i narzędzi i sprzętu. ● Oferent przed rozpoczęciem prac zobowiązany jest dostarczyć kontenery na odpady oraz zobowiązany jest do przywrócenia terenu do stanu pierwotnego na całym odcinku oraz wywóz odpadów według kart odpadów na koszt Wykonawcy. ● Oferent przed rozpoczęciem prac zobowiązany jest dostarczyć na koszt własny kontenery socjalne i sanitarne (TOI-TOI) przeznaczone dla swoich pracowników. Lokalizacja umieszczenia w/w kontenerów po uzgodnieniu z Użytkownikiem. ● W trakcie prowadzenia prac remontowych Oferent zobowiązany jest do zabezpieczenia plandekami ochronnymi obiektu na którym będą prowadzone prace remontowe w celu zabezpieczenia przed zapyleniem czynnych Instalacji . ● Z uwagi na fakt, że prace remontowo-montażowe będą wykonywane na czynnej instalacji, terminy ich realizacji wymagać będą uzgodnień z Zamawiającym, oraz odpowiednich zezwoleń na ich wykonywanie ● W przypadku potrzeby korzystania z suwnicy 32T, wszystkie ewentualne uszkodzenia urządzenia dźwignicowego będą usuwane na koszt Oferenta. ● Zastosowane materiały winny pochodzić od firm uznanych na rynku, posiadać wymagane prawem: atesty, certyfikaty i/lub deklaracje zgodności oraz gwarancje producenta, które będą stanowić załączniki do dokumentacji powykonawczej. Wymagania dla Oferenta dotyczące realizacji zamówienia:
- Wykonanie dokumentacji powykonawczej wymaganej do zgłoszenia zakończenia prac remontowych. - Zapewnienie funkcji Kierownika Robót uprawnienia w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. - Wymóg posiadania przez Wykonawcę w zakresie wykonania i montażu k. stalowej wdrożoną normę PN-EN 1090. - Opracowanie Projektu Organizacji Robót. - Opracowanie Planu BIOZ. - Opracowanie Planu Zapewnienia Jakości. - Zapewnienie pełnej obsługi geodezyjnej. - Wykonanie zaplecza i zabezpieczenia placu budowy. - Szkolenia BHP pracowników przeprowadzone zgodnie z wymogami Zamawiającego. - Koszty przepustek stałych. - Ograniczenia czasowe związane z wymogiem uzyskiwania zezwoleń na wykonanie robót dla każdej 8-godzinnej zmiany. - Zabezpieczenie magazynu do składowania dostaw urządzeń i materiałów. - Likwidacja zaplecza i uporządkowanie terenu po zakończeniu robót. - Utylizacja odpadów budowlanych (dodatkowo prosimy o podanie numeru wpisu do elektronicznego rejestru BDO).
Po zakończeniu prac Wykonawca zobowiązany jest do przywrócenia terenu do stanu pierwotnego na całym odcinku oraz wywóz odpadów według kart odpadów na koszt Wykonawcy. Wszystkie wymagane zgody na wejście w teren GA S.A. leżą po stronie Wykonawcy.
4. Harmonogram zadania: Harmonogram nie jest wymagany na etapie SIWZ. Na etapie negocjacji warunków Umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu do uzgodnienia i akceptacji Harmonogram rzeczowo-finansowy realizacji zadania i płatności. 5. Termin /-ny realizacji przedmiotu zamówienia: Termin realizacji całości Zamówienia do dnia 31.10.2024r. 6. Warunki gwarancji
Gwarancja stanowi warunek formalny dopuszczający ofertę do przetargu. Oferent udzieli gwarancji jakości na wykonane prace objęte przedmiotem zamówienia. Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert. Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji jakości wykonanych prac na okres minimum 60 m-cy liczonej od daty podpisania bezusterkowego protokołu odbioru końcowego i przekazania przedmiotu zamówienia Zamawiającemu. Każda pozycja dostaw, która nie spełnia wymagań zapytania w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych, zastosowanych materiałów lub wykonawstwa zostanie natychmiast (w czasie ustalonym przez strony) zastąpiona przez Oferenta właściwą pozycją wolną od wad na koszt Oferenta. 7. Wizja lokalna
Warunkiem przyjęcia oferty przez Zamawiającego jest dokonanie wizji lokalnej przez Oferenta. Zgłoszenia udziału w wizji lokalnej należy dokonać przez przesłanie na adres biuro.przetargow@grupaazoty.com wypełnionego Załącznika nr 8 do SIWZ podpisanego przez osoby upoważnione do reprezentowana Oferenta elektronicznie przy użyciu certyfikatu kwalifikowanego Kontakt do osób biorących udział w wizji, dla wcześniejszego telefonicznego uzgodnienia terminu: Użytkownik: Paweł Kopek – tel. 785 780 766; e-mail: pawel.kopek@grupaazoty.com Krzysztof Mitera – tel. 785 780 633 ; e-mail: krzysztof.mitera@grupaazoty.com Branża budowlana: Katarzyna Łabno – tel. 785 780 459; mail: katarzyna.labno@grupaazoty.com Branża Elektryczna: Wojciech Florek - tel.785 780 637; mail: wojciech.florek@grupaazoty.com
Oferent pod rygorem nieważności, jest zobowiązany dołączyć do oferty oświadczenie o przeprowadzonej wizji lokalnej – Załącznik nr 9 do SIWZ. Zamawiający wyznacza terminy przeprowadzania wizji lokalnej w dniach: od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 13.00 (po wcześniejszym telefonicznym /e-mailowym uzgodnieniu terminu). Oferent jest zobowiązany do zapoznania się z warunkami lokalnymi i lokalizacją terenu budowy, a w tym w szczególności: możliwości dojazdu, transportu i rozładunku materiałów budowlanych na teren budowy, warunkami geologicznymi i wodnymi, istniejącymi sieciami i instalacjami podziemnymi, możliwościami zapewnienia dostaw mediów na potrzeby prowadzenia wszelkich Prac oraz odprowadzenia ścieków i wód z terenu budowy. Oferent jest zobowiązany do wykonania na koszt własny wszelkich dodatkowych badań i sprawdzeń, które w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących realizacji prac remontowych dadzą im podstawę do przedstawienia kompletnej i wiążącej oferty wykonania Prac. Brak zapoznania się Oferenta z warunkami lokalnymi i lokalizacją budowy, nie zwalnia Oferenta z obowiązku przedstawienia kompletnej oferty, a następnie ze zobowiązań objętych przedmiotem umowy realizacji prac remontowych.
Oferent na własny koszt zapewni własnej załodze/podwykonawcom niezbędne szkolenia bhp przeprowadzone przez Biuro Bezpieczeństwa Procesowego i Ochrony pracy GA S.A. oraz wystąpi o przepustki umożliwiające wjazd na teren zakładu. Prace będą częściowo prowadzone w strefie EX, Oferent zapewni we własnym zakresie odpowiednią odzież roboczą upoważniającą do prac w w/w strefie. Orientacyjny koszt szkolenia BHP na osobę wynosi 28,00 PLN netto. Oferent jest zobowiązany do uwzględnienia nakładów wynikających z warunków lokalnych i lokalizacji terenu budowy w swojej ofercie.
Warunki udziału w postępowaniu zgodnie z zapisami SIWZ
Pytania do postępowania w ramach zapytania ofertowego "Przetarg 79/P/2023 Remont hali nr 5 (Budynek F-67) w Jednostce Biznesowej Nawozy, Grupa Azoty S.A."
1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.
2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.
3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.
5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.
6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.