Data wygenerowania zapytania ofertowego: 2023-07-24

Grupa Azoty SA Tarnów

Kwiatkowskiego 8

33-100 Tarnów

NIP: 8730006829

ZAPYTANIE OFERTOWE NR Z340/194985

SZANOWNY OFERENCIE

W tym zapytaniu możesz złożyć ofertę bez konieczności logowania się do platformy zakupowej.
Kliknij na końcu poniższej karty przycisk Złóż ofertę i kontynuuj zgodnie ze wskazówkami.

Tytuł zapytania

Treść zapytania:

Zgodna z SIWZ 93/P/2023
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania obejmującego: Rozbudowa układu odpylania kruszarki Metso na instalacji Młynowni Kamienia Dolomitowego w Jednostce Biznesowej Nawozy - zadanie "pod klucz
      
Zakres przedmiotu zamówienia:


Zamawiający zastrzega sobie prawo pomniejszenia zakresu zamówienia. Poszczególne oferowane ceny cząstkowe  za zakres prac wyszczególniony w załączniku nr 2 do SIWZ pozostaną w takim przypadku bez zmian, a Wykonawcy z tego tytułu nie będą przysługiwać żadne roszczenia.
Przedmiotem zamówienia jest PROJEKT, dostawa, montaż i uruchomienie odpylni wraz z osprzętem oraz modernizacja istniejącego układu odpylania kruszarki Metso.
Całościowy i szczegółowy zakres prac remontowych zostanie przedstawiony podczas obowiązkowej wizji lokalnej na obiekcie.
PRZEZNACZENIE UKŁADU ODPYLANIA: MODERNIZACJA UKŁADU ODPYLANIA KRUSZARKI METSO (SUROWCE: MĄCZKA DOLOMITOWA, MAGNEZYTOWA, WODOROTLENKU MAGNEZU
Zakres dostawy (OPIS TECHNICZNY)
1. Nowa odpylnia wraz z osprzętem
2. Modernizacja istniejącego układu odpylania
3. KONSTRUKCJA WSPORCZA
4. IZOLACJA TERMICZNA UKŁADU FILTRACYJNEGO
5. Montaż mechaniczno - elektryczny ORAZ AKPiA
6. ELEMENTY KONSTRUKCJI BĘDĄ WYKONANE JAKO STALOWE W GATUNKU S235/S355 ZABEZPIECZONE  ANTYKOROZYJNIE
7. LEJ ROZŁADUNKOWY FILTRA
8. Wykonanie projektu mechaniczno - elektrycznego , ORAZ AKPiA
9. Dostawa części zamiennych na okres 24 miesięcy eksploatacji
OFERTA ZAWIERA:
- DOKUMENTACJĘ TECHNICZNĄ W ZAKRESIE BUDOWLANYM, MECHANICZNYM, ELEKTRYCZNYM ORAZ AKPiA
- DOSTAWE URZĄDZEŃ ZGODNIE Z OPISEM (PROJEKTEM)
- MONTAŻ
- PRÓBY, SPRAWDZENIA, TESTY
- URUCHOMIENIE - NADZÓR 72-godziny nad uruchomieniem

STEROWANIE
- MOŻLIWOŚĆ ZAŁĄCZENIA I WYŁĄCZENIA Z SYGNALIZACJĄ PRACY /POSTOJU
- WIZUALIZACJA FUNKCJONOWANIA URZĄDZEŃ NA PLANSZY ISTNIEJĄCEJ ODPYLNI W SYSTEMIE DCS (STEROWNI)
- MOŻLIWOŚĆ TESTOWEGO URUCHAMIANIA URZADZEŃ W DEBLOKADZIE
- URZĄDZENIE NIE BĘDZIE PRZEDMIOTEM CIAGU BLOKAD TECHNOLOGICZNYCH
- POWINNO POSIADAĆ WEWNĘTRZNE BLOKADY GWARANTUJĄCE BEZPIECZNĄ, PRAWIDŁOWĄ PRACĘ
- PARAMETRY PRACY ODPYLNI MIERZONE I WIDOCZNE W SYSTEMIE: PODCIŚNIENIE W KANAŁACH ODPYLAJĄCYCH, RÓŻNICĄ CIŚNIEŃ FILTRA
- PYŁ Z FILTRA ZSYPYWANY NA TRANSPORTER (T-107) PO KRUSZARCE METSO
SKUTECZNOŚĆ FILTRÓW ODPYLNI NA POZIOMIE NIE WYMAGAJACYM MONTOWANIA WYDMUCHU NA ZEWNĄTRZ BUDYNKU. POZIOM EMISJI PO FILTRZE NIE PRZEKRACZA 10 MILIGRAM/M3
WYMAGANIA BRANŻY ELEKTRYCZNEJ:
- projekt branży elektrycznej wykonany przez osobę do tego uprawnioną. Projektant złoży oswiadczenie, że wykonał dokumentacje zgodnie z przepisami i założeniami projektowymi.
- w projekcie należy ująć bilans mocy rozdzielni głównej 0,4kV;
- projekt obejmuje dobór i obliczenia dotyczące osprzętu elektroinstalacyjnego, kabli, instalacji uziemiającej, oświetleniowej oraz wyrównawczej;
- w projekcie należy przewidzieć i uwzględnić demontaż napędów z projektowanej instalacji (do akceptacji przez użytkownika);
- zgodnie ze standaryzacją w Grupie Azoty S.A osprzęt Eaton, przetwornice Danfoss FC-302 (IP55, z dodatkowym pokryciem); Okablowanie osprzętu również zgodnie z zasadami w GA S.A.
- dostarczenie rezerwowych silników, przetwornicy (jeśli wystąpi w projekcie);
- w układy zasilania zaczynamy od rozłącznika bezpiecznikowego aby zapewnić widoczną przerwę.
- w projekcie należy uwzględnić położenie projektowanej podrozdzielni. W przypadku zastosowania przetwornic częstotliwości nie może być posadowiona na obiekcie produkcyjnym (pomieszczenie musi być czyste i klimatyzowane). W przypadku, dużego gabarytu podrozdzielni Wykonawca uwzględni dodatkową zabudowę. W projektowanej podrozdzielni należy przewidzieć oświetlenie, wentylator wyciągowy sterowany termostatem.
- Jeżeli w projekcie występuje ogrzewanie elektryczne, należy stosować osprzęt Raychem. Stosujemy przewody stałooporowe z pomiarem temperatury kabla (zabezpieczenie przed przegrzaniem) oraz pomiar temperatury technologicznej. Sterowniki dedykowane to tego układu. Odczyt obu temperatur z powyższych obwodów powinien być lokalny oraz w systemie. Zadawanie temperatury lokalne.
- do systemu DCS należy doprowadzić sygnały: potwierdzenie pracę silników i pozostałych odbiorów, prąd silników i pozostałych odbiorów, zadziałanie przycisku awaryjnego, linki bezpieczeństwa, zabezpieczenia termicznego, brak głównego zasilania, wybór trybu pracy oraz innych niezbędnych sygnałów wymaganych przez uzytkownika i podnoszących bezpieczeństwo pracy.
- możliwość wyboru trybu pracy (auto-0-ręka) na kasecie sterującej, pozostałe przyciski to: awaryjny; start, stop; lampki sygnalizacyjne: potwierdzenie pracy, zgody na pracę (jeśli będzie potrzeba);
- materiał na trasy kablowe oraz uziemienia kwasoodporny;
- wszystkie kasety sterujące, puszki montowane na obiekcie należy zadaszyć blachą kwasoodporną;
- oprawy oświetleniowe jak istniejące lub do uzgodnienia.
- wszystkie przejścia ogniowe należy odtworzyć zgodnie z wymogami. Prace te wykonuje osoba posiadająca uprawnienia (przedstawi kserokopie);
- jeśli wystąpią kolizje tras kablowych podczas prac montażowych, prace i koszty związane z ich usunięciem ponosi Wykonawca zadania. Wynikłe kolizje należy umieścić w projekcje i przedstawić metodę rozwiązania użytkownikowi przed rozpoczęciem realizacji zadania.;
- prace w rozdzielnicy głównej (jeśli wystąpią) dla bezpieczeństwa technicznego i technologicznego ma wykonać firma Elzat, która posiada obecnie Umowę Ramową na obsługę instalacji obiektowych;
- wszystkie uszkodzenia wynikłe podczas prac naprawia Wykonawca zadania;
- pomiary elektryczne ochronne, natężenia oświetlenia, uziemień, zgodnie z instrukcją Wykona Wydział Zasilania i Metrologii.
- wykonawca dostarczy dokumentacje w 4 egzemplarzach oraz w wersji elektronicznej na urządzeniu przenośnym zaakceptowanym przez dział bezpieczeństwa.

WYMAGANIA BRANŻY AKPiA:
Układ filtra należy dostarczyć wraz z niezbędnymi dla poprawnej i bezpiecznej pracy obiektowymi urządzeniami AKPiA oraz dedykowaną szafkę zasilająco-sterującą, wyposażoną w sterownik PLC (Emerson Versa Max Micro lub Siemens S7-1200) z modułem komunikacyjnym celem podłączenia do istniejącego systemu sterowania DCS. Możliwe jest również rozwiązanie z bez lokalnego sterownika PLC z bezpośrednim połączeniem układów urządzenia technologicznego do modułów I/O istniejącego systemu sterowania DCS.
Dla wszystkich wykorzystywanych typów sygnałów, które będą podłączone do istniejącego systemu systemu sterowania DCS, należy przewidzieć odpowiednio nowe moduły: A-IN, A-OUT, D-IN, D-OUT, komunikacyjne.
Prace związane z podłączeniem, konfiguracją i wizualizacją w istniejącym systemie sterowania mogą być wykonywane tylko przez uprawnionego Administratora systemu z firmy Grupa Azoty Automatyka Sp. z o.o. posiadającą Umowę Ramową z Zamawiającym.
W skład filtra muszą wchodzić automatycznie sterowane odbijaki pneumatyczne (FKL Findeva).
Celem oceny skuteczności odpylania filtra należy zmontować pyłomierz.
Wymaga się udostępnienia przez Wykonawcę kodów źródłowych oprogramowania sterownika PLC wraz z wszystkimi hasłami użytymi do zabezpieczenia tego oprogramowania. Całość oprogramowania należy przekazać Zamawiającemu przed oddaniem urządzenia do eksploatacji.
Wizualizację pracy, sterowanie / ekrany synoptyczne należy zrealizować na istniejącej stacji operatorskiej systemu sterowania DCS zlokalizowanej w sterowi.
Koryta, uchwyty montażowe należy zastosować w wykonaniu kwasoodpornym.
Urządzenia AKPiA, szafki, kable musza być odporne na panujące warunku środowiskowe.
Do zasilania, sterowania obiektowych urządzeń AKPiA należy stosować napięcie 24 VDC.
Urządzenia pomiarowe z sygnałem wyjściowym 4-20 mA powinny posiadać dodatkową komunikację cyfrową HART.
Należy opracować kompletny projekt wykonawczy branży AKPiA (zawierający m.in.: opis techniczny, zestawienie i parametry obwodów AKPiA, zestawienie I/O systemu sterowania, logikę sterowania i blokad, rys. wizualizacji, schematy elektryczne i wykaz kabli, rys. lokalizacji urządzeń i tras kablowych, specyfikację) oraz przedstawić do akceptacji przez Zamawiającego przed rozpoczęciem prac na obiekcie. 
Należy dostarczyć dokumentację powykonawczą, jakościową, protokoły sprawdzenia, DTR.
Dostarczenie rezerwowego odbijaka pneumatycznego.



1. Warunki techniczne, jakim powinien odpowiadać przedmiot zamówienia.

Wymagany atesty na użyte materiały . Bezpłatny przegląd po 6 , 12 i 24 miesiącach.
Zastosowane materiały winny pochodzić od firm uznanych na rynku, posiadać wymagane prawem: atesty, certyfikaty i/lub deklaracje zgodności oraz gwarancje producenta, które będą stanowić załączniki do dokumentacji powykonawczej.

Na wszystkie wykonane prace remontowe należy sporządzić dokumentację remontową powykonawczą Ostateczny termin przekazania dokumentacji powykonawczej wraz z protokołem odbioru końcowego prac remontowych nastąpi z dniem zakończenia prac.

Wymagania dla Oferenta dotyczące realizacji zamówienia:
Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania szczególnych zasad BHP w tym zabezpieczanie pracownikom odpowiedniej odzieży.
Wszystkie prace objęte przedmiotem zamówienia winny być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót montażowych.
Po zakończeniu prac Wykonawca zobowiązany jest do przywrócenia terenu do stanu pierwotnego na całym odcinku oraz wywóz odpadów według kart odpadów na koszt Wykonawcy. Prosimy o podanie numeru wpisu do elektronicznego rejestru BDO.
Wszyscy pracownicy powinni posiadać odpowiednie doświadczenie zawodowe z zakresie przybliżonym do zakresu zawartego
Wszyscy pracownicy powinni posiadać odpowiednią odzież roboczą, dostosowaną do wykonywanej pracy z nazwą firmy (lub logo), w której pracują umieszczoną w widocznym miejscu.
Ze względu na zakres i ilość pracowników biorących udział w pracach montażowych, wykonawca zobowiązany jest posiadać kontenery socjalne i przenośne toalety dla swoich pracowników w ilości odpowiedniej dla liczby pracowników zaangażowanych w prace. Użytkownik zapewnia miejsce w bliskiej odległości prowadzonych prac remontowych oraz możliwość podłączenia się do instalacji elektrycznej. Wykonanie układu zasilania kontenerów w zakresie wykonawcy zadania. Szczegóły do omówienia podczas wizji lokalnej.


• Po zakończeniu prac Wykonawca zobowiązany jest do przywrócenia terenu do stanu pierwotnego na całym odcinku oraz wywóz odpadów według kart odpadów na koszt Wykonawcy.
• prosimy o podanie numeru wpisu do elektronicznego rejestru BDO
• Wszystkie wymagane zgody na wejście w teren GA S.A. leżą po stronie Wykonawcy.


2. Harmonogram zadania:

29.09.2023 - dostawa projektu do akceptacji przez zamawiającego
01.12.2023 - dostawa materiałów, zakończenie montażu i dopuszczenie do ruchu testowego 
15.12.2023 - Zakończenie ruchu testowego, odbiór i zakończenie inwestycji

3. Termin /-ny realizacji przedmiotu zamówienia: do dnia 15.12.2023 r

Produkty:

Lp. Nazwa produktu Ilość Jednostka Indeks Załącznik/Link Uwagi
1. „Rozbudowa układu odpylania kruszarki Metso na instalacji Młynowni Kamienia Dolomitowego w Jednostce Biznesowej Nawozy - zadanie "pod klucz" 1 US Czytaj

Dodatkowe warunki formalne:

zgodne z SIWZ 93/P/2023

Pytania do postępowania w ramach zapytania ofertowego "„Rozbudowa układu odpylania kruszarki Metso na instalacji Młynowni Kamienia Dolomitowego w Jednostce Biznesowej Nawozy - zadanie "

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
Brak wyników do wyświetlenia

Dodatkowe pytania do oferty



Załączniki:


Waluta: PLN

Data i godzina rozpoczęcia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia zadawania pytań:

- - :

Uwaga:

1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.

2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.

3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.

5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.

6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...