II. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA.
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn: „Rozbudowa magazynu technologicznego nawozów luzem na terenie Grupy Azoty S.A. w Tarnowie” w formule PC.
2. Zakres przedmiotu zamówienia:
Rozbudowa istniejącego magazynu nawozów luzem wraz z modernizacją/przedłużeniem istniejących taśmociągów PT-03a; PT-03b; PT-04 na podstawie dokumentacji projektowej określonej w Załączniku nr 2 do SIWZ i decyzji o pozwoleniu na budowę nr 205/2023
przy wykonaniu co najmniej następujących podstawowych czynności / etapów:
• Przygotowanie wszelkich dokumentów wymaganych do zgłoszenie rozpoczęcia prac w PINB Tarnów
• Trwałe wydzielenie istniejącego magazynu nawozów od placu budowy, w celu utrzymania jego użytkowania i eksploatacji, wraz z utrzymaniem pracy taśmociągu PT-06
• Nadzór Kierownika Budowy z uprawnieniami wymaganymi Prawem Budowlanym oraz równoczesny stały nadzór nad realizacją zadań poszczególnych Kierowników Robót posiadających stosowne uprawnienia.
• Przekazanie Zamawiającemu Projektu Organizacji Robót, Planu BIOZ.
• Nadzór Inspektora BHP.
• Wykonanie dokumentacji dla urządzeń podlegających pod UDT/TDT (jeżeli wymagane), jej zatwierdzenie oraz uzyskanie zatwierdzenia w UDT po zakończeniu prac montażowych.
• Wykonanie wszelkich prac budowalnych; instalacyjnych i montażowych niezbędnych do prawidłowej i bezpiecznej eksploatacji instalacji.
• Prowadzenie stałej obsługi geodezyjnej podczas prowadzonych prac.
• Dostawa materiałów i wykonanie niezbędnych przekładek istniejących instalacji w celu realizacji zadania w tym wykonanie wpięć do istniejących instalacji.
• Dostawa i montaż wszystkich niezbędnych urządzeń i instalacji technologicznych, montażowych (mechanicznych), instalacyjnych (wod.-kan., HVAC), pomiarowych, elektrycznych, teletechnicznych i ochrony przeciwpożarowej umożliwiających niezawodną i bezpieczną pracę instalacji. Wszelkie dostarczane materiały należy zabezpieczyć antykorozyjnie do środowiska antykorozyjnego C5-I.
• Przeprowadzenie wszelkich niezbędnych prób po montażowych sprawdzających poprawność przeprowadzonego montażu.
• Wykonanie zagospodarowania terenu w obszarze realizacji zadania.
• Wykonanie znakowania elementów instalacji i obiektów zgodnie z regulacjami obowiązującymi na terenie Zamawiającego.
• Wykonanie operatów geodezyjnych powykonawczych wykonanych instalacji
• Opracowanie i przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji wykonawczej, jakościowej, DTR i powykonawczej zgodnie z wytycznymi przekazanymi przez Zamawiającego (Załączniki nr 14; 15 do SIWZ).
• Utylizacja odpadów budowlanych (dodatkowo prosimy o podanie numeru wpisu do elektronicznego rejestru BDO).
• Niezidentyfikowane przeszkody w gruncie - w tym celu Oferent poda cenę za 1 m3 wyburzeń i utylizacji elementów żelbetowych i ceramicznych.
• Dostawa wszelkich niezbędnych materiałów i urządzeń koniecznych do prawidłowego zakończenia realizacji zadania.
Opracowanie i przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji niezbędnej do rozpoczęcia i prowadzenia rozruchu technologicznego w tym procedury rozruchowej, testów i sprawdzeń przed rozpoczęciem rozruchu. Przeprowadzenie rozruchu, ruchu testowego, przekazanie do Eksploatacji Stałej
Udział i przygotowanie wszelkiej dokumentacji dla przeprowadzenia komisji zgodnie z procedurami obowiązującymi w GA S.A.
Uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie
Inne, które Oferent uważa za niezbędne.
Wymagane jest stosowanie się przy realizacji robót do przepisów wewnątrz zakładowych:
• Zarządzeń Wewnętrznych
• Procedur Systemu Zarządzania w szczególności P-719, P-720, P-505
• Zarządzenia Wewnętrzne i Procedury do wglądu lub do przekazania w formie elektronicznej
• Zapewnienie mediów i materiałów eksploatacyjnych niezbędnych do rozruchu i uruchomienia instalacji tj. między innymi mediów energetycznych, materiałów pomocniczych oraz olejów, smarów, uszczelek itd.
• Dostawa części zamiennych i szybkozużywających.
• Przeprowadzenie szkoleń dla pracowników wydziału z obsługi wszelkich dostarczonych urządzeń i instalacji.
• Przeprowadzenie rozruchu mechanicznego wraz z przedstawicielami dostawców głównych urządzeń technologicznych.
• Przeprowadzenie rozruchu technologicznego w tym 72 h bezawaryjnego ruchu gwarancyjnego.
• Dostarczanie danych kosztowych w rozbiciu na przekazywane środki trwałe.
• Przekazywanie Zamawiającemu miesięcznych raportów postępu realizacji zadania. Raport miesięczny należy każdorazowo przekazać w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca drogą elektroniczną. Wzór raportu zostanie opracowany przez Wykonawcę i uzgodniony z Zamawiającym.
Szczegółowy zakres dokumentacji technicznej zadania określono w Załączniku nr 2 do SIWZ – Spis dokumentacji technicznej.
Wersja elektroniczna dokumentacji technicznej (Załącznik nr 13 do SIWZ) oraz wytyczne dla dokumentacji powykonawczej oraz jakościowej (Załączniki nr 14 i 15) możliwe do pobrania po przesłaniu na adres biuro.przetargow@grupaazoty.com oświadczenia o zachowaniu poufności – Załącznik nr 16 do SIWZ podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania Oferenta elektronicznie przy użyciu certyfikatu kwalifikowanego
Zadanie jest realizowane w formule PC z określoną ceną ryczałtową.
Zamawiający zastrzega sobie prawo pomniejszenia zakresu Zamówienia. W takim przypadku wynagrodzenie Oferenta ulegnie odpowiedniemu pomniejszeniu o wartość prac zaniechanych na żądanie Zamawiającego. W związku z prawem Zamawiającego do zaniechania określonych prac, Oferentowi nie przysługuje żadne roszczenie z tytułu odstępnego, odszkodowania itp.
3. Warunki techniczne, jakim powinien odpowiadać przedmiot zamówienia.
Wszystkie prace objęte przedmiotem zamówienia winny być wykonane zgodnie
z obowiązującymi przepisami, normami i warunkami technicznymi wykonania i odbioru prac, przepisami bhp, p.poż., ochrony środowiska a w szczególności wymagań określonych
w Zarządzeniach Wewnętrznych i Procedurach Systemów Zarządzania obowiązujących na terenie spółki Grupa Azoty S.A.
Zastosowane materiały winny być przeznaczone do wykonywania określonych Prac i możliwe do stosowania w panujących w czasie realizacji Prac warunkach atmosferycznych, pochodzić od firm uznanych na rynku, posiadać wymagane prawem: atesty, certyfikaty, Deklaracje Właściwości Użytkowych i/lub deklaracje zgodności oraz gwarancje producenta, które będą stanowić załączniki do dokumentacji powykonawczej,
Wymagane jest uczestnictwo w spotkaniach organizowanych przez uprawnionych do uczestniczenia w nich Przedstawicieli Stron Umowy w umówionych przez nich terminach, odbywające się przed przystąpieniem do realizacji Prac oraz w trakcie ich trwania, celem bieżącego omawiania zakresu prac oraz technologii ich wykonania. Celem spotkań jest koordynacja prac służąca wyeliminowaniu zagrożeń mogących skutkować niewłaściwym lub nieterminowym zrealizowaniem Przedmiotu Umowy.
Wykonawca zobowiązany jest do powołania na stanowisko uprawnionego Kierownika Budowy/Robót, posiadającego status aktywnego członka izby samorządu zawodowego oraz opłacone składki ubezpieczenia od odpowiedzialności. Kierownik Budowy/Robót musi być osobą fizycznie obecną w miejscu wykonywania Prac budowlanych w trakcie ich realizowania.
Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnictwa w spotkaniach koordynacyjnych uprawnionych i decyzyjnych jego Przedstawicieli, a w szczególności uprawnionego Kierownika Budowy/Robót.
Przekazanie podczas pierwszego spotkania koordynacyjnego otwierającego proces budowlany, o którym mowa w § 3 Ust. 1 wzoru Umowy, oświadczenia osoby powołanej na stanowisko Kierownika Budowy/Robót o przyjęciu obowiązków Kierownika Budowy/Robót wraz z oświadczeniem o przynależności do izby samorządu oraz posiadaniu ubezpieczenia od odpowiedzialności.
Przedłożenie przed rozpoczęciem Prac budowlanych dokumentów uprawniających pracowników do eksploatacji maszyn i urządzeń, które będą używane do celów wykonania Prac. Ponadto ww. pracownicy zobowiązani są do posiadania tych dokumentów, w celu ewentualnego okazania ich uprawnionym osobom.
Uzyskanie wszystkich wymaganych zgód na wejście w teren GA S.A. leży po stronie Wykonawcy.
Po zakończeniu prac Wykonawca zobowiązany jest do przywrócenia terenu, na którym wykonywane były prace remontowe do stanu pierwotnego na całym odcinku oraz do wywozu odpadów na podstawie kart odpadów, na koszt własny.
Wykonanie wszelkich pomiarów powykonawczych dokonywanych po wykonaniu Prac budowlano-instalacyjnych leży po stronie Wykonawcy.
Opracowanie i przekazanie dokumentacji formalnej zawierającej m. in. oświadczenie Kierownika Budowy/Robót o właściwym wykonaniu Przedmiotu Umowy, oświadczenie Kierownika Budowy/Robót o przywróceniu do należytego stanu terenu wykonywania Prac budowlanych, komplet dokumentów jakościowych wbudowanych wyrobów, stosowne protokoły odbiorów, protokoły z pomiarów badań i sprawdzeń, wyniki badań próbek, uprawnienia osób biorących udział w realizacji przedsięwzięcia, dokumenty dopuszczające do eksploatacji sprzęt do wykonywania badań i sprawdzeń, itp.
Prace realizowane będą co do zasady w dni robocze. Ewentualne prace w sobotę mogą być realizowane wyłącznie po uzgodnieniu z Zamawiającym.
Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do:
Wyrobienia przepustek czasowych dla pracowników realizujących przedmiot zamówienia, umożliwiających wstęp na teren Grupy Azoty S.A.
Każdorazowego zgłaszania pojazdów wwożących i wywożących materiały budowlane, sprzęt oraz odpady powstałe w wyniku realizacji przedmiotu zamówienia poprzez podanie danych kierowcy oraz pojazdu.
Składowania materiałów niezbędnych do realizacji zadania wyłączenie w obrębie placów odkładczych wyznaczonych przez Zamawiającego.
Zapewnienia wszystkim pracownikom sprzętu ochrony indywidualnej, a w szczególności maski z pochłaniaczem wielogazowym.
Podania numeru wpisu do elektronicznego rejestru BDO. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania przez cały okres realizacji zamówienia aktualnego wpisu do Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO) i/lub aktualną (ważną) umowę z podmiotem/podwykonawcą posiadającym aktualny (ważny) wpis do rejestru w ramach BDO (Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami) zgodnie z wymaganymi przepisami prawa w tym zakresie oraz okazywać taki dokument na każde żądanie Zamawiającego
4. Harmonogram zadania
Wykonawca załączy do oferty harmonogram rzeczowy wykonania całości prac.
5. Termin /-ny realizacji przedmiotu zamówienia
Zamawiający zleca wykonanie Prac objętych przedmiotem zamówienia z oczekiwanym terminem ich wykonania do 31.12.2024 r.( termin może ulec zmianie w uzgodnieniu z Zamawiającym).
Ponadto cześć prac powinna być wykonywana w określonych terminach:
• Prace związane z wydłużeniem przenośników taśmowych PT-03A/B oraz przenośnika PT-04 nie mogą powodować ograniczeń zasypu (ograniczeń produkcji nawozów) oraz odbioru produktu z istniejącej części magazynu.
• Wydzielenie strefy p.poż poprzez zastosowanie zsypu z grodzią przeciwpożarową należy wykonać wyłącznie podczas postoju remontowego instalacji nawozowych w terminie od 6 do
24 czerwca 2024.
6. Warunki gwarancji
Wykonawca udzieli gwarancji jakości wykonanych Prac będących przedmiotem zawartej umowy, jednak nie krótszej niż 36 miesięcy, liczonej od daty podpisania bezusterkowego Protokołu Odbioru Końcowego (Okres Gwarancji).
Na dostarczone elementy, obowiązuje Gwarancja Producenta. Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert.
7. Wizja lokalna
Warunkiem przyjęcia oferty przez Zamawiającego jest dokonanie wizji lokalnej przez Oferenta.
Zgłoszenia udziału w wizji lokalnej należy dokonać przez przesłanie na adres biuro.przetargow@grupaazoty.com wypełnionego Załącznika nr 7 do SIWZ podpisanego przez osoby upoważnione do reprezentowania Oferenta elektronicznie przy użyciu certyfikatu kwalifikowanego.
Kontakt do osób biorących udział w wizji, dla wcześniejszego telefonicznego uzgodnienia terminu:
Daniel Szczerba (Koordynator Projektu) – tel. 785 780 606; email: daniel.szczerba@grupaazoty.com
Mieczysław Grzyb (Użytkownik) - tel. 785 780 761; email:
mieczyslaw.grzyb@grupaazoty.com
Krzysztof Mirek (Kierownik Projektu) - tel. 785 780 130; e-mail: krzysztof.mirek@grupaazoty.com
Oferent pod rygorem nieważności, jest zobowiązany dołączyć do oferty oświadczenie o przeprowadzonej wizji lokalnej – Załącznik nr 8 do SIWZ.
Zamawiający wyznacza terminy przeprowadzania wizji lokalnej w dniach: od wtorku do czwartku w godzinach od 10.00 do 14.00. (po wcześniejszym telefonicznym /e-mailowym uzgodnieniu terminu). W terminie od 28.08.2023 r. do 12.09.2023 r.
Oferent jest zobowiązany do zapoznania się z warunkami lokalnymi i lokalizacją terenu budowy, a w tym w szczególności: możliwości dojazdu, transportu i rozładunku materiałów budowlanych na teren budowy, warunkami geologicznymi i wodnymi, istniejącymi sieciami i instalacjami podziemnymi, możliwościami zapewnienia dostaw mediów na potrzeby prowadzenia wszelkich robót oraz odprowadzenia ścieków i wód z terenu budowy. Oferent jest zobowiązany do wykonania na koszt własny wszelkich dodatkowych badań i sprawdzeń, które w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących realizacji remontu dadzą im podstawę do przedstawienia kompletnej i wiążącej oferty wykonania robót. Brak zapoznania się Oferenta z warunkami lokalnymi i lokalizacją budowy, nie zwalnia Oferenta z obowiązku przedstawienia kompletnej oferty, a następnie ze zobowiązań objętych przedmiotem umowy realizacji Prac remontowych .
Oferent na własny koszt zapewni własnej załodze/podwykonawcom niezbędne szkolenia bhp przeprowadzone przez Biuro Bezpieczeństwa Procesowego i Ochrony Pracy GA S.A. oraz wystąpi o przepustki umożliwiające wjazd na teren zakładu. Oferent zapewni we własnym zakresie odpowiednią odzież roboczą i ochronną (w tym maski przeciwgazowej i innych właściwych środków ochrony osobistej) upoważniającą do prac w w/w strefie. Orientacyjny koszt szkolenia BHP na osobę wynosi 28,00 PLN netto.
Oferent jest zobowiązany do uwzględnienia nakładów wynikających z warunków lokalnych i lokalizacji terenu budowy w swojej ofercie.
III. PODWYKONAWSTWO, KONSORCJUM.
Zamawiający dopuszcza udział Podwykonawców w realizacji zamówienia pod następującymi warunkami, które muszą zostać spełnione łącznie tj.:
udział podwykonawcy podlega każdorazowo ocenie i zatwierdzeniu przez Zamawiającego,
Oferent nie może zlecić Podwykonawcom realizacji całości zakresu zamówienia,
udział podzleconych prac nie może przekraczać 50 % wartości netto całego zamówienia,
nie dopuszcza się zlecania robót kolejnym podwykonawcom podwykonawców.
Przez Podwykonawcę należy rozumieć osobę fizyczną, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, a posiadającą zdolność prawną, która zawarła z Oferentem, zaakceptowaną przez Zamawiającego w formie pisemnej pod rygorem nieważności, Umowę
o podwykonawstwo na wykonanie części prac objętych Przedmiotem Umowy.
Powierzenie przez Oferenta części zakresu przedmiotu zamówienia podwykonawcy wymagać będzie akceptacji Zamawiającego. W tym celu Oferent, przed powierzeniem prac podwykonawcy przestawi Zamawiającemu wzór umowy z Podwykonawcą.
Oferent jest zobowiązany do wskazania w swojej ofercie Podwykonawców poprzez wypełnienie Załącznika nr 9 (Lista Podwykonawców), wraz z dokumentami uprawniającymi Podwykonawcę do realizacji danego zakresu prac jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
Oferent odpowiada za działania lub zaniechania Podwykonawców, ich przedstawicieli lub pracowników jak za własne działania lub zaniechania.
Zamawiający zastrzega sobie prawo w wyjątkowych sytuacjach zlecić część robót bezpośrednio Podwykonawcy.
Konsorcjum. Udział w postępowaniu Oferentów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Zamawiający dopuszcza wspólne ubieganie się o udzielenie zamówienia.
Dopuszcza się wspólne ubieganie się Oferentów o udzielenie zamówienia w formie konsorcjum.
W przypadku konsorcjum należy do oferty dołączyć Umowę zawierającą, co najmniej:
1. oznaczenie stron,
2. oznaczenie celu gospodarczego, dla którego umowa została zawarta,
3. oznaczony czas trwania Umowy (co najmniej czas realizacji zamówienia, niedopuszczalne jest załączanie Umowy przedwstępnej ani zawartej pod warunkiem wygrania przetargu),
4. określenie zakresu działania poszczególnych stron Umowy,
5. potwierdzenie solidarnej odpowiedzialności członków konsorcjum wobec Zamawiającego,
6. sposób ustania konsorcjum.
Oferenci wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia powinni łącznie spełniać warunki niniejszej specyfikacji.
IV. CENA OFERTY.
Cena powinna być podana w złotych polskich (PLN) netto i brutto, cyfrowo i słownie. Do wyżej wymienionej ceny netto zostanie doliczony podatek od towarów i usług, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Przedstawiona w ofercie cena łączna usługi netto oraz dodatkowa cena netto za 1 m3 wyburzeń i utylizacji elementów żelbetowych i ceramicznych będą cenami licytowanymi podczas etapu negocjacji, w formie aukcji elektronicznej na Platformie Zakupowej, do której zostaną zaproszeni Oferenci spełniający kryteria formalne.
Do oferty należy dołączyć podpisany Formularz Ofertowy – Załącznik nr 1 do SIWZ oraz Formularz Cenowy – Załącznik nr 1a do SIWZ a na Platformie Zakupowej umieścić podpisaną elektronicznie ważnym podpisem kwalifikowanym ofertę wraz ze wszystkimi załącznikami.
Wadium
Wymagane jest wadium w wysokości 1 000 000 PLN (słownie : jeden milion złotych) wniesione przed upływem terminu składania ofert.
1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.
2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.
3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.
5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.
6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.
Czas na składanie ofert upłynął...