..
II. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania obejmującego:
Remont trzech wkładów rurowych chłodnic do sprężarek pracujących w hali maszyn F-67 na Wydziale Amoniaku Jednostki Biznesowej Nawozy.
1. Zakres przedmiotu zamówienia:
Opracowanie dokumentacji projektowej, wykonawczej i odbiorowej wraz z doborem materiałów oraz wykonanie trzech wkładów rurowych chłodnicy I stopnia oraz dwóch wkładów rurowych chłodnicy II stopnia. Wymagane uszczelnienia wkładów do chłodni zabezpiecza Wykonawca. Dostawa wkładów wraz z montażem na stanowisko pracy, które znajduje się na hali maszyn F-67 na Wydziale Amoniaku.
Dokumentacja techniczna musi być zaakceptowana przez powołaną Radę Techniczną Użytkownika i zatwierdzona przez UDT. Wykonawca przeprowadzi przy udziale Inspektora UDT czynności dozorowe wkładów chłodnic objętych dozorem UDT. Wykonawca podejmie niezbędne działania w razie wystąpienia nieszczelności rurek wkładów chłodniczych, lub inne zalecenia UDT wynikłe podczas czynności dozorowych. Realizacja przedmiotu zamówienia powinna spełniać wymogi techniczne, wymogi środowiskowe, wymogi procedur utylizacji, wymogi BHP oraz musi być zgodna z zarządzeniami Wewnętrznymi obowiązującymi w GA SA.
Książka rewizji wkładów do chłodnic dostępna jest do wglądu u użytkownika, na Wydziale Amoniaku.
Zamawiający zastrzega sobie prawo pomniejszenia zakresu Zamówienia. W takim przypadku wynagrodzenie Oferenta ulegnie odpowiedniemu pomniejszeniu o wartość prac zaniechanych na żądanie Zamawiającego. W związku z prawem Zamawiającego do zaniechania określonych prac, Oferentowi nie przysługuje żadne roszczenie z tytułu odstępnego, odszkodowania itp.
2. Warunki techniczne, jakim powinien odpowiadać przedmiot zamówienia.
• Zastosowane materiały winny być fabrycznie nowe oraz pochodzić od firm uznanych na rynku, z legalnego kanału dystrybucyjnego, nie mogą posiadać wad prawnych. Elementy muszą pochodzić od wytwórcy uprawnionego przez UDT lub co najmniej z UE posiadającego system zarządzania jakością zgodny z dyrektywą PED 2014/68/UE i posiadać atest 3.1. Atesty, certyfikaty i/lub deklaracje zgodności oraz gwarancje producenta będą stanowić załączniki do dokumentacji.
• Wykonawca powinien posiadać procedury jakościowe w zakresie wytwarzania, pozwalające na wystawienie dokumentów dotyczących przebiegu, kontroli i badań zgodnie z normą PN-EN 10204:2006.
• Wytwórca wykona wkłady rurowe zgodnie z dyrektywą ciśnieniową 2014/68/UE w oparciu o warunki techniczne WUDT-UC-2003 lub PN-EN 13445 zgodnie z założeniami do projektu kwalifikowaną technologię spawania/plan spawania aktualne uprawnienia personelu wykonującego połączenia nierozłączne oraz personelu NDT.
• Personel spawalniczy powinien posiadać kwalifikacje zgodnie z normą PN-EN 287-1.
• Wszystkie prace objęte przedmiotem zamówienia winny być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót.
• Podczas prowadzenia prac wymagany jest nadzór techniczny osoby kierującej pracownikami ze strony Wykonawcy nad prowadzonymi pracami.
• Wszystkie wymagane zgody na wejście w teren GA S.A. leżą po stronie Wykonawcy.
• Wszystkie prace dodatkowo wykonane, a niezatwierdzone przez Inwestora, są kosztem Wykonawcy.
3. Harmonogram zadania:
Harmonogram nie jest wymagany na etapie SIWZ. Na etapie negocjacji warunków Umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu do uzgodnienia i akceptacji Harmonogram rzeczowo-finansowy realizacji zadania i płatności zgodnie z zapisami pkt. II ust. 2 niniejszej SIWZ.
4. Termin /-ny realizacji przedmiotu zamówienia:
Termin realizacji całości Zamówienia do dnia 15.12.2023 r.
5. Warunki gwarancji
Gwarancja stanowi warunek formalny dopuszczający ofertę do przetargu.
Oferent udzieli gwarancji jakości na wykonane prace objęte przedmiotem zamówienia.
Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert.
Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji jakości wykonanych Prac na okres minimum 60 m-cy liczonej od daty podpisania bezusterkowego protokołu odbioru końcowego i przekazania przedmiotu zamówienia Zamawiającemu.
Każda pozycja dostaw, która nie spełnia wymagań zapytania w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych, zastosowanych materiałów lub wykonawstwa zostanie natychmiast (w czasie ustalonym przez strony) zastąpiona przez Oferenta właściwą pozycją wolną od wad na koszt Oferenta.
6. Wizja lokalna
Warunkiem przyjęcia oferty przez Zamawiającego jest dokonanie wizji lokalnej przez Oferenta.
Zgłoszenia udziału w wizji lokalnej należy dokonać przez przesłanie na adres biuro.przetargow@grupaazoty.com wypełnionego Załącznika nr 8 do SIWZ podpisanego przez osoby upoważnione do reprezentowana Oferenta elektronicznie przy użyciu certyfikatu kwalifikowanego
Kontakt do osób biorących udział w wizji, dla wcześniejszego telefonicznego uzgodnienia terminu:
Użytkownik: Paweł Kopek – tel. 785 780 766; e-mail: pawel.kopek@grupaazoty.com
Krzysztof Mitera – tel. 785 780 633; e-mail: krzysztof.mitera@grupaazoty.com
Branża mechaniczna: Katarzyna Łabno – tel. 785 780 459; mail: katarzyna.labno@grupaazoty.com
Oferent pod rygorem nieważności, jest zobowiązany dołączyć do oferty oświadczenie o przeprowadzonej wizji lokalnej – Załącznik nr 9 do SIWZ.
Zamawiający wyznacza terminy przeprowadzania wizji lokalnej w dniach: od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 13.00 (po wcześniejszym telefonicznym /e-mailowym uzgodnieniu terminu).
Oferent na własny koszt zapewni własnej załodze/podwykonawcom niezbędne szkolenia bhp przeprowadzone przez Biuro Bezpieczeństwa Procesowego i Ochrony pracy GA S.A. oraz wystąpi o przepustki umożliwiające wjazd na teren zakładu. Prace będą częściowo prowadzone w strefie EX, Oferent zapewni we własnym zakresie odpowiednią odzież roboczą upoważniającą do prac w w/w strefie. Orientacyjny koszt szkolenia BHP na osobę wynosi 28,00 PLN netto.
Oferent jest zobowiązany do uwzględnienia nakładów wynikających z warunków lokalnych i lokalizacji terenu budowy w swojej ofercie.
III. PODWYKONASTWO, KONSORCJUM.
Zamawiający dopuszcza udział Podwykonawców w realizacji zamówienia pod następującymi warunkami, które muszą zostać spełnione łącznie tj.
- udział podwykonawcy podlega każdorazowo ocenie i zatwierdzeniu przez Zamawiającego.
- udział ten nie może przekraczać 50% wartości całego zamówienia.
nie dopuszcza się zlecania robót kolejnym podwykonawcom podwykonawców.
Przez Podwykonawcę należy rozumieć osobę fizyczną, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, a posiadającą zdolność prawną, która zawarła z Oferentem, zaakceptowaną przez Zamawiającego w formie pisemnej pod rygorem nieważności, Umowę o podwykonawstwo na wykonanie części prac objętych Przedmiotem Umowy.
Powierzenie przez Oferenta części zakresu przedmiotu zamówienia podwykonawcy wymagać będzie akceptacji Zamawiającego. W tym celu Oferent, przed powierzeniem prac podwykonawcy przestawi Zamawiającemu do akceptacji wzór umowy z Podwykonawcą.
Oferent jest zobowiązany do wskazania w swojej ofercie Podwykonawców poprzez wypełnienie Załącznika nr 10 (Lista Podwykonawców), wraz z dokumentami uprawniającymi Podwykonawcę do realizacji danego zakresu prac jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Oferent odpowiada za działania lub zaniechania Podwykonawców, ich przedstawicieli lub pracowników jak za własne działania lub zaniechania.
Zamawiający zastrzega sobie prawo w wyjątkowych sytuacjach zlecić część robót bezpośrednio Podwykonawcy.
Konsorcjum. Udział w postępowaniu Oferentów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Zamawiający nie dopuszcza wspólnego ubieganie się o udzielenie zamówienia.
IV. CENA OFERTY.
W ofercie należy podać cenę wykonania przedmiotu zamówienia. Cena powinna być podana w złotych polskich (PLN) netto i brutto, cyfrowo i słownie.
Do wyżej wymienionej ceny netto zostanie doliczony podatek od towarów i usług, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Przedstawiona w ofercie cena łączna usługi netto będzie ceną licytowaną podczas etapu negocjacji, w formie aukcji elektronicznej na Platformie Zakupowej, do której zostaną zaproszeni Oferenci spełniający kryteria formalne.
Do oferty należy dołączyć podpisany Formularz Ofertowy – Załącznik nr 1 do SIWZ oraz Formularz Cenowy – Załącznik nr 2 do SIWZ a na Platformie Zakupowej umieścić podpisaną
elektronicznie ważnym podpisem kwalifikowanym ofertę wraz ze wszystkimi załącznikami.
Wymagane jest wadium w wysokości 20.000,00 PLN (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych) wniesione przed upływem terminu składania ofert.