Data wygenerowania zapytania ofertowego: 2023-10-12

Grupa Azoty SA Tarnów

Kwiatkowskiego 8

33-100 Tarnów

NIP: 8730006829

ZAPYTANIE OFERTOWE NR Z223/279910/aktualizacja1

SZANOWNY OFERENCIE

W tym zapytaniu możesz złożyć ofertę bez konieczności logowania się do platformy zakupowej.
Kliknij na końcu poniższej karty przycisk Złóż ofertę i kontynuuj zgodnie ze wskazówkami.

Tytuł zapytania

Treść zmian (aktualizacja):

Zamawiający informuje, że termin składania ofert został wydłużony do dnia 18.10.2023 r. do godziny 15:00.

Treść zapytania:

Treść zapytania zgodna z SIWZ 99/P/2023

II. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA.
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja projektu dla zadania pn.: „Zabezpieczenie wody chłodniczej dla Wydziału Amoniaku” w zakresie wykonania „DOKUMENTACJA PROJEKTOWA” w formuje EP.
Zamawiający zastrzega sobie prawo pomniejszenia zakresu Zamówienia. W takim przypadku wynagrodzenie Oferenta ulegnie odpowiedniemu pomniejszeniu o wartość prac zaniechanych na żądanie Zamawiającego. W związku z prawem Zamawiającego do zaniechania określonych prac, Oferentowi nie przysługuje żadne roszczenie z tytułu odstępnego, odszkodowania itp.

2. Zakres przedmiotu zamówienia:
W zakres Zamówienia wchodzi wykonanie prac projektowych w oparciu o przygotowaną przez Zamawiającego koncepcję techniczno-ekonomiczną tj. opracowanie pełnej dokumentacji projektowej, technicznej i kosztowej z niezbędnymi uzgodnieniami i pozwoleniami, dla poprawnej realizacji całości zadania na terenie Grupy Azoty S.A., w szczególności obejmujące:

• Opracowanie kompleksowe dokumentacji projektowej wraz z analizami i opracowaniami niezbędnymi dla spełniania procedur obowiązujących w G.A. (np. analizy zagrożeń i zdolności operacyjnych na postawie HAZOP).
• Wykonanie dokumentacji Projektu Budowlany do pozwolenia na budowę.
• Wykonanie dokumentacji Projektu Wykonawczego obejmujący wszystkie niezbędne branże, projekty i rozwiązania techniczne, oraz niezbędne detale dla prawidłowej realizacji prac.
• Wykonanie kosztorysu Inwestorskiego sporządzonego w formie uproszczonej.
• Dodatkowo w przypadku konieczności, wykonanie niezbędnych opinii i/lub ekspertyz, dokumentacji geodezyjnej, geotechnicznej i innej, dla prawidłowej realizacji zadnia.
• Uzyskanie odrębnymi przepisami wszystkich uzgodnień i zezwoleń, stanowiących integralną część opracowanej dokumentacji projektowej. Wszelkie koszty realizacji uzgodnień i zezwoleń ponosi Wykonawca (np. Opłaty Skarbowe Do wniosków o wydanie decyzji, pozwoleń, wypisy, wyrysy, mapy, itp.).
• W ramach dokumentacji, prowadzenie uzgodnień i uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych do realizacji zadania w tym przeprowadzenie procesu uzyskania Decyzji Środowiskowej, Pozwolenia na Budowę, innych niezbędnych.
• W zakresie Wykonawcy jest również sporządzenie wszelkiej dokumentacji, ekspertyz technicznych koniecznych do prowadzenia zadania inwestycyjnego wraz z ich zatwierdzeniem. Każdorazowo dokumentacja powinna zostać przez Wykonawcę uzgodniona ze służbami Zamawiającego, przed złożeniem do odpowiednich urzędów. Wszelkie koszty administracyjne związane z koniecznością uzyskania decyzji administracyjnych leżą po stronie Wykonawcy.
• Wykonać wszelkie inne prace niezbędne dla zamierzonego efektu .
• Pełnienie nadzór autorski przez projektantów (w przypadku realizacji) w zakresie zgodnym z art.20. ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane.

Projekty sporządzone przez Wykonawcę, na każdym etapie, będą podlegały ocenie Inwestora i wymagały jego akceptacji zgodnie z obowiązującymi w Grupie Azoty S.A. procedurami .

Szczegółowy zakres zadania określono w Załączniku nr 12 (wraz z dodatkami 12.1,12.2,12.3,12.4) do SIWZ – SPECYFIKACJA TECHNICZNA.
Wersja elektroniczna dokumentacji przygotowanej przez Zamawiającego obejmująca koncepcję techniczno-ekonomiczną (Załącznik nr 12.1,12.2,12.3,12.4 do SIWZ) możliwa do pobrania po przesłaniu na adres biuro.przetargow@grupaazoty.com oświadczenia o zachowaniu poufności – Załącznik nr 13 do SIWZ podpisanego przez osoby upoważnione do reprezentowania Oferenta, elektronicznie przy użyciu ważnego certyfikatu kwalifikowanego.
Zadanie jest realizowane w zakresie DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ z określoną ceną ryczałtową.

3. Warunki techniczne, jakim powinien odpowiadać przedmiot zamówienia.

 Dokumentacja projektowa, będąca przedmiotem Zamówienia, powinna być sporządzona
i sprawdzona zgodnie z SIWZ oraz jego załącznikami, obowiązującymi przepisami i prawem budowlanym przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje zawodowe i uprawnienia oraz doświadczenie w projektowaniu.
 Dokumentacja ma spełniać ponadto obowiązujące przepisy: p.poż., ochrony środowiska, BHP, oraz wymagania określone w Zarządzeniach Wewnętrznych i Procedurach Systemów Zarządzania obowiązujących na terenie spółki Grupa Azoty S.A.
 Dokumentacja projektowa w pełni powinna zawierać i spełniać wszystkie założenia zawarte w przygotowanej przez Zamawiającego koncepcji techniczno-ekonomicznej.
 Dokumentacja projektowa winna być kompletna i zawierać m.in. wszelkie niezbędne dokumenty typu: decyzje, zgody, uzgodnienia, opinie, sprawdzenia, itp..
 Wykonawca winien wystąpić o aktualne warunki techniczne w zakresie uznanym przez siebie, niezbędnym do prawidłowego wykonania dokumentacji projektowej.
 Wykonawca winien wykonać wszelkie analizy przywołane w Koncepcji oraz inne wymagane
w zakresie uznanym przez siebie, niezbędnym do prawidłowego wykonania dokumentacji projektowej oraz realizacji przedmiotu Zamówienia.
 W dokumentacji projektowej należy uwzględnić wszystkie prace, które są niezbędne do prawidłowego wykonania PRAC MODERNIZACYJNYCH. Wszystkie skutki, także finansowe jakichkolwiek błędów występujących w dokumentacji obciążają Wykonawcę.
 Zaktualizować strefy zagrożenia wybuchem (jeśli wymagane).
 Przygotować arkusze danych dla systemu SAP PM/CMMC ( tj. Arkusze LF i Arkusze EQ – wzory arkuszy zostaną udostępnione wybranemu Wykonawcy) oraz przekazać wersję elektroniczną dokumentacji technicznej, dla celów w/w systemów.
 Przeprowadzić analizę zagrożeń i zdolności operacyjnych (HAZOP) oraz uwzględnić w swoich pracach wyniki w/w oceny dla instalacji będącej przedmiotem Zamówienia, przy uczestnictwie i akceptacji Zamawiającego.
 Przekazać wytyczne / założenia do aktualizacji instrukcji bezpieczeństwa pożarowego.
 Zaproponowane w dokumentacji materiały winny być przeznaczone do wykonywania określonych prac i możliwe do stosowania w panujących realiach dla prawidłowej realizacji zadania, pochodzić od firm uznanych na rynku, posiadać wymagane prawem: atesty, certyfikaty, Deklaracje Właściwości Użytkowych i/lub deklaracje zgodności oraz gwarancje producenta, etc.
 Zamawiający zastrzega sobie prawo uzgadniania dokumentacji projektowej zgodnie
z obowiązującymi Procedurami i Zarządzeniami Wewnętrznymi obowiązującymi w GA S.A.. Ponadto Wykonawca będzie przekazywał do Kierownika Projektu mailowo każdego ostatniego dnia miesiąca raport ze stanu zaawansowania prac projektowych .
 Wymagane jest uczestnictwo w spotkaniach organizowanych przez uprawnionych do uczestniczenia w nich Przedstawicieli Stron Umowy w umówionych przez nich terminach, odbywające się przed przystąpieniem do realizacji prac, oraz w trakcie ich trwania, celem bieżącego monitorowania etapu realizacji zagadnień projektowych, oraz przyjmowanych technologii. Celem spotkań jest koordynacja prac służąca wyeliminowaniu zagrożeń mogących skutkować niewłaściwym lub nieterminowym zrealizowaniem Przedmiotu Umowy.
 Zamawiający uzna prawidłową realizację dokumentacji, dopiero po bezusterkowym protokole z posiedzenia Komisji Odbioru i Oceny Dokumentacji Inwestycyjnej.

Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do:
 Wyrobienia przepustek czasowych dla pracowników realizujących przedmiot zamówienia, umożliwiających wstęp na teren Grupy Azoty S.A.
 Każdorazowego zgłaszania pojazdów wwożących i wywożących jakikolwiek sprzęt niezbędny do realizacji przedmiotu zamówienia - poprzez podanie danych kierowcy oraz pojazdu.
 Zapewnienia (w przypadku konieczności) wszystkim pracownikom przebywającym na ternie zakładu sprzętu ochrony indywidualnej, a w szczególności kamizelki odblaskowe i maski z pochłaniaczem wielogazowym.

4. Harmonogram zadania
Oferent zobligowany jest dostarczyć wraz z ofertą wstępny harmonogram wykonania całości prac projektowych. Wykonawca w ciągu 7 dni od daty otrzymania Umowy (lub Zamówienia) zobowiązany będzie do przedłożenia i akceptacji ostatecznego harmonogramu rzeczowo-finansowego, w którym wyodrębnione zostaną poszczególne elementy kolejnych etapów projektowych do wykonania przedmiotu Zamówienia. 

5. Termin /-ny realizacji przedmiotu zamówienia
Wykonawca zaoferuje terminy realizacji przedmiotu Zamówienia według Formularza Ofertowego – załącznik nr 1 do SIWZ z uwzględnieniem oczekiwanego terminu zakończenia zadania.
Oczekiwany termin realizacji Zamówienia:
Wykonanie całości prac do dnia 30.04.2024 r.

6. Warunki gwarancji
Wykonawca udzieli gwarancji jakości wykonanych Prac Projektowych będących przedmiotem zawartej umowy, jednak nie krótszej niż 24 miesiące, liczonej od daty podpisania bezusterkowego Protokołu z posiedzenia Komisji Odbioru i Oceny Dokumentacji Inwestycyjnej (Okres Gwarancji).
Okres gwarancji stanowi warunek formalny dopuszczający ofertę do przetargu oraz kryterium oceny ofert.

7. Wizja lokalna

Warunkiem przyjęcia oferty przez Zamawiającego jest dokonanie wizji lokalnej przez Oferenta.
Zgłoszenia udziału w wizji lokalnej należy dokonać przez przesłanie na adres biuro.przetargow@grupaazoty.com wypełnionego Załącznika nr 7 do SIWZ podpisanego przez osoby upoważnione do reprezentowania Oferenta elektronicznie przy użyciu ważnego certyfikatu kwalifikowanego.
Kontakt do osób biorących udział w wizji, dla wcześniejszego telefonicznego uzgodnienia terminu:
Krzysztof Mitera (Koordynator Projektu) – tel. 785 780 633; email: krzysztof.mitera@grupaazoty.com
Wojciech Smoleń (Kierownik Projektu) - tel. 785 780 395; e-mail: wojciech.smolen@grupaazoty.com 
Oferent pod rygorem nieważności, jest zobowiązany dołączyć do oferty oświadczenie o przeprowadzonej wizji lokalnej – Załącznik nr 8 do SIWZ.
Zamawiający wyznacza terminy przeprowadzania wizji lokalnej w dniach: od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 13.00. (po wcześniejszym telefonicznym /e-mailowym uzgodnieniu terminu).
Oferent jest zobowiązany do zapoznania się z warunkami lokalnymi i lokalizacją terenu inwestycji, a w tym w szczególności: zagospodarowaniem, aktualnym stanem technicznym, elementami rozbiórkowymi, warunkami geologicznymi i wodnymi, istniejącymi sieciami i instalacjami podziemnymi, możliwymi kolizjami, możliwościami zapewnienia dostaw mediów, możliwościami prowadzenia robót, oraz innymi niezbędnymi do prawidłowego wykonania przedmioty zadania. Oferent jest zobowiązany do wykonania na koszt własny wszelkich dodatkowych badań i sprawdzeń, które w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących realizacji zadania dadzą im podstawę do przedstawienia kompletnej i wiążącej dokumentacji projektowej. Brak zapoznania się Oferenta z warunkami technicznymi i lokalizacją inwestycji, nie zwalnia Oferenta z obowiązku przedstawienia kompletnej oferty, a następnie ze zobowiązań objętych przedmiotem umowy realizacji kompletu Prac Projektowych.

Oferent (w przypadku konieczności) na własny koszt zapewni własnej załodze/podwykonawcom niezbędne szkolenia bhp przeprowadzone przez Biuro Bezpieczeństwa Procesowego i Ochrony Pracy GA S.A. oraz wystąpi o przepustki umożliwiające wjazd na teren zakładu. Orientacyjny koszt szkolenia BHP organizowanego przez GA S.A. na osobę wynosi 28,00 PLN netto.
Oferent (w przypadku konieczności) zapewni we własnym zakresie odpowiednie środki ochrony osobistej zgodnie z przepisami BHP .
Oferent jest zobowiązany do uwzględnienia nakładów wynikających z warunków lokalnych i lokalizacji terenu inwestycji w swojej ofercie.

III. PODWYKONAWSTWO, KONSORCJUM.
Zamawiający dopuszcza udział Podwykonawców w realizacji zamówienia pod następującymi warunkami, które muszą zostać spełnione łącznie tj.
 Oferent nie może zlecić Podwykonawcom realizacji całości zakresu zamówienia – udział wykonanych prac przez Podwykonawcę nie może przekraczać 70 % wartości netto całego zamówienia;
 nie dopuszcza się zlecania Prac kolejnym podwykonawcom podwykonawców;
 udział Podwykonawcy podlega każdorazowo ocenie i zatwierdzeniu przez Zamawiającego.

Przez Podwykonawcę należy rozumieć osobę fizyczną, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, a posiadającą zdolność prawną, która zawarła z Oferentem, zaakceptowaną przez Zamawiającego w formie pisemnej pod rygorem nieważności, Umowę
o podwykonawstwo na wykonanie części prac objętych Przedmiotem Umowy.

Powierzenie przez Oferenta części zakresu przedmiotu zamówienia Podwykonawcy wymagać będzie akceptacji Zamawiającego. W tym celu Oferent, przed powierzeniem prac podwykonawcy przestawi Zamawiającemu wzór umowy z Podwykonawcą.

Oferent jest zobowiązany do wskazania w swojej ofercie Podwykonawców poprzez wypełnienie Załącznika nr 9 do SIWZ (Lista Podwykonawców), wraz z dokumentami uprawniającymi Podwykonawcę do realizacji danego zakresu prac jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.

Oferent odpowiada za działania lub zaniechania Podwykonawców, ich przedstawicieli lub pracowników jak za własne działania lub zaniechania.

Zamawiający zastrzega sobie prawo w wyjątkowych sytuacjach zlecić część robót bezpośrednio Podwykonawcy.    

Konsorcjum. Udział w postępowaniu Oferentów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Zamawiający dopuszcza wspólne ubieganie się o udzielenie zamówienia.

Dopuszcza się wspólne ubieganie się Oferentów o udzielenie zamówienia w formie konsorcjum.
W przypadku konsorcjum należy do oferty dołączyć Umowę zawierającą, co najmniej:
1. oznaczenie stron,
2. oznaczenie celu gospodarczego, dla którego umowa została zawarta,
3. oznaczony czas trwania Umowy (co najmniej czas realizacji zamówienia, niedopuszczalne jest załączanie Umowy przedwstępnej ani zawartej pod warunkiem wygrania przetargu),
4. określenie zakresu działania poszczególnych stron Umowy,
5. potwierdzenie solidarnej odpowiedzialności członków konsorcjum wobec Zamawiającego,
6. sposób ustania konsorcjum.

Oferenci wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia powinni łącznie spełniać warunki niniejszej specyfikacji.

IV. CENA OFERTY.

Cena powinna być podana w złotych polskich (PLN) netto i brutto, cyfrowo i słownie. Do wyżej wymienionej ceny netto zostanie doliczony podatek od towarów i usług, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Przedstawiona w ofercie cena łączna usługi netto oraz cena jednostkowa netto za 1 dzień nadzoru autorskiego będą cenami licytowanymi podczas etapu negocjacji, w formie aukcji elektronicznej na Platformie Zakupowej, do której zostaną zaproszeni Oferenci spełniający kryteria formalne.

Do oferty należy dołączyć podpisany Formularz Ofertowy Załącznik nr 1 do SIWZ a na Platformie Zakupowej umieścić podpisaną elektronicznie ważnym podpisem kwalifikowanym ofertę wraz ze wszystkimi załącznikami.


Wadium
Wymagane jest wadium w wysokości 50.000,00 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych) wniesione przed upływem terminu składania ofert.

Produkty:

Lp. Nazwa produktu Ilość Jednostka Indeks Załącznik/Link Uwagi
1. Zabezpieczenie wody chłodniczej dla Wydziału Amoniaku - DOKUMENTACJA PROJEKTOWA 1 KPL Czytaj
2. Nadzór autorski 10 Dni Czytaj

Kryteria formalne (warunki udziału w postępowaniu):

  1. Miejsce dostawy: siedziba Zamawiającego
  2. Koszt transportu: po stronie dostawcy
  3. Przeczytałem i potwierdzam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną
  4. Oświadczam, że zapoznałem się i potwierdzam treść załączonego Oświadczenia o przepisach sankcyjnych
  5. Oświadczam ,że zapoznałem się z Kodeksem postępowania dla Partnerów biznesowych spółek z Grupy Kapitałowej Grupa Azoty umieszczonym na stronie internetowej pod adresem compliance.grupaazoty.com

Kryteria oceny oferty

  1. Cena - 70%
  2. Gwarancja - 10%
  3. Referencje - 10%
  4. Nadzór autorski - 10%

Dodatkowe warunki formalne:

Warunki udziału w postępowaniu zgodnie z SIWZ 99/P/2023

Pytania do postępowania w ramach zapytania ofertowego "Przetarg 99/P/2023 Zabezpieczenie wody chłodniczej dla Wydziału Amoniaku - DOKUMENTACJA PROJEKTOWA "

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
1. Termin złożenia ofert 2023-10-11 09:25
2. Zmiana terminu składania ofert 2023-10-10 08:00
3. Dotyczy zakresu prac 2023-10-06 08:54

Dodatkowe pytania do oferty



Załączniki:


Waluta: PLN

Data i godzina rozpoczęcia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia zadawania pytań:

- - :

Uwaga:

1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.

2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.

3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.

5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.

6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...