Treść zapytania zgodna z SIWZ 78/P/2024
II. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA.
1. Przedmiotem zamówienia są prace serwisowe, konserwacyjne i usługi techniczne elementów systemów parkingowych dotyczących szlabanów wjazdowych, wyjazdowych, bram towarowo-osobowych bram garażowych oraz modułów automatyki Systemu Kontroli Dostępu w latach 01.02.2025r. do 31.01.2028r. w następujących obiektach Zamawiającego:
• Tabela nr 1 - Bramy i parkingi Zakres zgodnie z Załącznikiem nr 9
Brama nr 1
Brama nr 3
Brama nr 6
Brama nr 7
Brama nr 9
Brama nr 12
Brama Willa Kwiatkowskiego
Brama Kwiatkowskiego 22
Brama MCM od strony Grupy Azoty S.A
Parking nr 1
Parking nr 2
Parking przed budynkiem F-3
Parking przed Biurem Przepustek
Parking nr kotła przed garażami budynku F16
Parking nr 102 za budynkiem G-181
Brama Magazyn NT 77 - złom
• Tabela nr 2 - Bramy garażowe Zakres zgodnie z Załącznikiem nr 9
Bramy garażowe przed budynkiem F-16 – 16 szt.
• Tabela nr 3 - Modułów automatyki Systemu Kontroli Dostępu Zakres zgodnie z Załącznikiem nr 9
Brama nr 1
Brama nr 2
Brama nr 3
Brama nr 5
Brama nr 6
Brama nr 7
Brama nr 9
Budynek F-3
2. Zakres przedmiotu zamówienia:
a) Zakres prac serwisowych i konserwacyjnych związanych z bieżącą obsługą szlabanów obejmuje następujące czynności:
wymiana oleju hydraulicznego (raz na sezon)
sprawdzenie i ewentualna wymiana części mechanicznych (jarzma, łożyska, siłowniki hydrauliczne, przekładnie)
kontrola stanu belek szlabanu i ich mocowań
kontrola i ewentualna naprawa central sterujących
kontrola i ewentualna naprawa urządzeń bezpieczeństwa (fotokomórki, semafory, sterowniki pętli indukcyjnej).
kontrola i ewentualna naprawa oświetlenia belek szlabanu
sprawdzenie integralności działań całości urządzeń
sprawdzenie dróg radiowych i pilotów - ewentualna wymiana, obowiązkowa wymiana baterii pilotów co dwa miesiące.
sporządzenie harmonogramu prac konserwacyjnych.
b) Zakres prac serwisowych i konserwacyjnych związanych z bieżącą obsługą bram wjazdowych i automatyki obejmuje następujące czynności:
sprawdzenie stanu bramy (elementy konstrukcyjne, łożyskowania wózków jezdnych, rolek prowadzących, smarowanie i ewentualna wymiana elementów roboczych)
sprawdzenie działania automatyki bramy (stan przekładni, silnika, ew., wymiana elementów)
sprawdzenie dróg radiowych, pilotów i ewentualna wymiana
sprawdzenie prawidłowego działania sterownika bramy ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń bezpieczeństwa (fotokomórki, semafory, sterowniki pętli indukcyjnej, test krzywej amperometrycznej)
sporządzenie harmonogramu prac konserwacyjnych.
c) Zakres prac serwisowych i konserwacyjnych związanych z bieżącą obsługą bram garażowych segmentowych obejmuje następujące czynności:
sprawdzenie stanu i ewentualna wymiana elementów roboczych (sprężyny naciągowe, linki, rolki, bębny, uchwyty rolek)
sprawdzenie prawidłowego działania urządzeń bezpieczeństwa (zabezpieczenia przeciw uszkodzeniom sprężyn naciągowych oraz linek)
sprawdzenie i ewentualna naprawa automatyki bram ze szczególnym uwzględnieniem działań urządzeń bezpieczeństwa
sporządzenie harmonogramu prac konserwacyjnych.
d) Zakres prac serwisowych konserwacyjnych modułów automatyki SKD obejmuje następujące czynności:
sprawdzenie i ewentualna wymiana części mechanicznych (jarzma, łożyska, siłowniki
hydrauliczne, przekradnie itp.),
kontrola stanu ramion, skrzydeł i ich mocowań,
kontrola i ewentualna naprawa central sterujących,
kontrola i ewentualna naprawa urządzeń bezpieczeństwa (fotokomórki, semafory,
sterowniki pętli indukcyjnej itp.),
sprawdzenie stanu i ewentualna wymiana elementów roboczych (sprężyny naciągowe, linki, rolki, bębny, uchwyty rolek itp.),
sprawdzenie stanu modułów (elementy konstrukcyjne, łożyskowania, rolek prowadzących, smarowanie i ewentualna wymiana elementów roboczych itp),
sprawdzenie działania modułu (stan przekładni, silnika, ew., wymiana elementów),
wymiana płynów hydraulicznych,
kontrola i ewentualna naprawa oświetlenia modułów,
czyszczenie (mycie, odkurzanie itp.)wewnętrzne i zewnętrzne modułów,
sprawdzenie integralności działań całości urządzeń,
Zakres usług technicznych obejmuje wykonywanie prac remontowych przywracających
urządzenie do sprawnego działania.
Zamawiający zastrzega sobie prawo pomniejszenia zakresu zamówienia. Poszczególne oferowane ceny cząstkowe za zakres prac wyszczególniony w załączniku nr 2 i 13 do SIWZ pozostaną w takim przypadku bez zmian, a Wykonawcy z tego tytułu nie będą przysługiwać żadne roszczenia.
Wykaz urządzeń objętych pracami serwisowymi i konserwacyjnymi – załącznik nr 13 do SIWZ – wersja elektroniczna dokumentów możliwa do pobrania po przesłaniu na adres biuro.przetargow@grupaazoty.com Oświadczenia o zachowaniu poufności- według wzoru stanowiącego Załącznik 14 do SIWZ podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowana Oferenta elektronicznie przy użyciu ważnego certyfikatu kwalifikowanego
3 . Warunki techniczne, jakim powinien odpowiadać przedmiot zamówienia.
3.1. Wykonawca zobowiązany jest we własnym zakresie i na własny koszt do odbioru i utylizacji zużytych materiałów eksploatacyjnych i części zdemontowanych podczas konserwacji/przeglądu, wykonywania wszystkich czynności serwisowych i konserwacyjnych w sposób zgodny z dokumentacją urządzenia, normami PN-EN, z zachowaniem przepisów BHP, p.poż oraz zgodnie z przepisami wewnętrznymi Grupy Azoty S.A. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania przez cały okres realizacji zamówienia aktualnego wpisu do Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO) i/lub aktualną (ważną) umowę z podmiotem/podwykonawcą posiadającym aktualny (ważny) wpis do rejestru w ramach BDO (Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami) zgodnie z wymaganymi przepisami prawa w tym zakresie oraz okazywać taki dokument na każde żądanie Zamawiającego
3.2. Czas reakcji na awarię jest to czas reakcji serwisu Wykonawcy liczony od chwili otrzymania informacji od Zamawiającego w formie elektronicznej (e-mail, fax) lub telefonicznej o awarii, do chwili przystąpienia do jej usuwania, który nie może przekroczyć ośmiu godzin oraz czterech godzin w przypadku awarii uznanej przez Jednostkę odpowiedzialną za bezpieczeństwo, zagrażającej bezpieczeństwu zakładu. Na podstawie przesłanego przez Wykonawcę kosztorysu usunięcia awarii, upoważniony przez Zamawiającego pracownik po dokonaniu oceny zasadności naprawy oraz akceptacji kosztorysu sporządzi zlecenie naprawy.
3.3. Wykonawca dokona usługi naprawy w ciągu maksymalnie 48 godzin od otrzymania zlecenia od Zamawiającego. Jeżeli termin naprawy upływa w dniu ustawowo wolnym od pracy Wykonawca zobowiązany jest usunąć usterki najpóźniej w dniu roboczym przypadającym bezpośrednio po dniu wolnym od pracy W uzasadnionych przypadkach czas ten może ulec zmianie, po uzgodnieniach z Zamawiającym.
3.4. W przypadku automatyki SKD Wykonawca zobowiązany jest przystąpić do diagnostyki i usuwania awarii po 4 godzinach od jej zgłoszenia, bez względu na porę dnia i dzień tygodnia tj. 24/7. W uzasadnionych przypadkach czas ten może ulec zmianie, po uzgodnieniach Stron Umowy
3.5. Wymagane certyfikaty: Oferent zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu kopii uprawnień SEP G1 – oryginały do wglądu (świadectwa kwalifikacyjne na dozór i eksploatację) każdego zatrudnionego serwisanta/osoby , którzy będą wykonywać prace elektryczne na terenie Zamawiającego.
3.6. Dla zachowania przez Gwaranta gwarancji urządzeń, Wykonawca prac serwisowych musi zapewnić przynajmniej dwóch przeszkolonych serwisantów posiadających stosowne certyfikaty uprawniające do wykonywania czynności serwisowych opisanych w Przedmiocie Zamówienia (oferent zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu kopii certyfikatów – oryginały do wglądu) , wystawione przez Producenta urządzeń, jak również musi posiadać autoryzację producenta urządzeń w okresie świadczenia usługi.
3.7. Certyfikaty, o których mowa powyżej stanową warunek formalny dopuszczający ofertę do przetargu. Oferent zobowiązany jest do ich przedstawienia Zamawiającemu w złożonej ofercie.
3.8. Realizacja przedmiotu zamówienia powinna spełniać wymogi techniczne określone w dokumentacji Zamawiającego, w tym wymogi środowiskowe, normy PN-EN, wymogi procedur utylizacji, BHP oraz być zgodna z Zarządzeniami Wewnętrznymi obowiązującymi w GA SA. oraz z przepisami Prawa Budowlanego
i innych zapisów ustawowych.
3.9. Prace winny być wykonane zgodnie z SIWZ i jego załącznikami, obowiązującymi przepisami i warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, montażowych i instalacyjnych, normami PN-EN oraz z przepisami Prawa Budowlanego
3.10. Zastosowane materiały i urządzenia powinny być nowe i nieużywane, winny pochodzić od firm uznanych na rynku Unii Europejskiej, posiadać wymagane prawem: atesty, certyfikaty i/lub deklaracje zgodności oraz gwarancje producenta.
3.11. Wymaga się, aby wszelkie zastosowane materiały i rozwiązania techniczne, a nieuszczegółowione w przekazanej dokumentacji były zarówno dobrej jakości jak i ekonomiczne pod względem ceny zakupu i eksploatacji oraz posiadały dopuszczenie do stosowania w kraju realizacji inwestycji. Zastosowane materiały wymagają uzyskania akceptacji inwestora w formie pisemnej.
3.12. Wykonawca w swoim zakresie prac uwzględni usunięcie wszelkich ewentualnych kolizji, które mogą wystąpić podczas realizacji niniejszego zakresu zamówienia.
4. Termin/ny realizacji przedmiotu zamówienia :
od 01.02.2025 r. do 31.01.2028 r.
5. Warunki gwarancji
Gwarancja stanowi warunek formalny dopuszczający ofertę do przetargu.
Oferent udzieli gwarancji jakości wykonania Prac objętych przedmiotem zamówienia, na okres minimum 24 miesięcy, liczonej od daty podpisania bezusterkowego protokołu potwierdzającego wykonanie usług będących przedmiotem niniejszej SIWZ.
Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na części zamienne i materiały eksploatacyjne użyte w ramach świadczonych usług, zgodnie z gwarancją producenta, jednak nie mniej niż 12 miesięcy, liczonej od daty podpisania bezusterkowego protokołu potwierdzającego wykonanie usług będących przedmiotem niniejszej SIWZ.
Jeżeli warunki gwarancji udzielonej przez producenta/dostawcę urządzeń, materiałów, z których Oferent korzysta, przewidują dłuższy okres gwarancji, niż gwarancja niniejsza, to w takiej sytuacji gwarancja udzielona przez Oferenta jest udzielona i obowiązuje w wymiarze okresu równego okresowi gwarancji danego producenta/dostawcy tych urządzeń, materiałów.
Każda pozycja dostaw, która nie spełnia wymagań zapytania w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych, zastosowanych materiałów lub wykonawstwa zostanie niezwłocznie (w czasie ustalonym przez strony) zastąpiona przez Oferenta właściwą pozycją wolną od wad na koszt Oferenta. Części zamienne i materiały eksploatacyjne, stosowane do prac serwisowych, muszą być oryginalne (nie zamienniki) zgodnie z zaleceniami Producenta.
3. Harmonogram zadania:
Oferent będzie świadczył usługę serwisu i konserwacji zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez Zamawiającego wraz z umową, obejmującym cykl prac co kwartał, co sześć miesięcy lub inny. Ponieważ wymienione cykle uwarunkowane są stopniem bezpieczeństwa obiektu, Zamawiający zastrzega sobie prawo ich zmiany w harmonogramie w trakcie trwania umowy.
6. Wizja lokalna
Warunkiem przyjęcia oferty przez Zamawiającego jest dokonanie wizji lokalnej przez Oferenta.
Zgłoszenia udziału w wizji lokalnej należy dokonać przez przesłanie na adres biuro.przetargow@grupaazoty.com wypełnionego Załącznika nr 8 do SIWZ podpisanego przez osoby upoważnione do reprezentowana Oferenta elektronicznie przy użyciu ważnego certyfikatu kwalifikowanego
Kontakt do osób biorących udział w wizji, dla wcześniejszego telefonicznego uzgodnienia terminu :
Grzegorz Kwapniewski -tel.785 780 121, e-mail: grzegorz.kwapniewski@grupaazoty.com
Paweł Mądel- tel. 785 780 787, e-mail: pawel.madel@grupaazoty.com
Andrzej Kumorek – tel. 661-310-260, e-mail: andrzej.kumorek@grupaazoty.com
Krzysztof Wołek – tel. 785 780 746, e-mail: Krzysztof.Wolek@grupaazoty.com
Oferent pod rygorem nieważności, jest zobowiązany dołączyć do oferty oświadczenie o przeprowadzonej wizji lokalnej – Załącznik nr 9 do SIWZ.
Zamawiający wyznacza terminy przeprowadzania wizji lokalnej w dniach: od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 13.00 (po wcześniejszym telefonicznym /e-mailowym uzgodnieniu terminu).
Oferent jest zobowiązany do zapoznania się z warunkami lokalnymi i lokalizacją terenu budowy,
a w tym w szczególności: możliwości dojazdu, transportu i rozładunku materiałów budowlanych na teren budowy, warunkami geologicznymi i wodnymi, istniejącymi sieciami i instalacjami podziemnymi, możliwościami zapewnienia dostaw mediów na potrzeby prowadzenia wszelkich Prac oraz odprowadzenia ścieków i wód z terenu budowy. Oferent jest zobowiązany do wykonania na koszt własny wszelkich dodatkowych badań i sprawdzeń, które w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących realizacji prac remontowych dadzą im podstawę do przedstawienia kompletnej i wiążącej oferty wykonania Prac. Brak zapoznania się Oferenta z warunkami lokalnymi i lokalizacją budowy, nie zwalnia Oferenta z obowiązku przedstawienia kompletnej oferty, a następnie ze zobowiązań objętych przedmiotem umowy realizacji prac remontowych.
Oferent na własny koszt zapewni własnej załodze/podwykonawcom niezbędne szkolenia bhp przeprowadzone przez Biuro Bezpieczeństwa Procesowego i Ochrony pracy GA S.A. oraz wystąpi o przepustki umożliwiające wjazd na teren zakładu. Prace będą częściowo prowadzone w strefie EX, Oferent zapewni we własnym zakresie odpowiednią odzież roboczą upoważniającą do prac w w/w strefie. Orientacyjny koszt szkolenia BHP na osobę wynosi 28,00 PLN netto.
Oferent jest zobowiązany do uwzględnienia nakładów wynikających z warunków lokalnych i lokalizacji terenu budowy w swojej ofercie.
III. PODWYKONASTWO, KONSORCJUM.
Zamawiający dopuszcza udział Podwykonawców w realizacji zamówienia pod następującymi warunkami, które muszą zostać spełnione łącznie tj.
- wykonawca może zlecić tylko te prace, które są poza zakresem przedmiotu działalności Oferenta, określonym w CEIDG lub rejestrze przedsiębiorców KRS.
- udział podwykonawcy podlega każdorazowo ocenie i zatwierdzeniu przez Zamawiającego.
- udział ten nie może przekraczać 50% wartości całego zamówienia.
Przez Podwykonawcę należy rozumieć osobę fizyczną, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, a posiadającą zdolność prawną, która zawarła z Oferentem, zaakceptowaną przez Zamawiającego w formie pisemnej pod rygorem nieważności, Umowę o podwykonawstwo na wykonanie części prac objętych Przedmiotem Umowy.
Powierzenie przez Oferenta części zakresu przedmiotu zamówienia podwykonawcy wymagać będzie akceptacji Zamawiającego. W tym celu Oferent, przed powierzeniem prac podwykonawcy przestawi Zamawiającemu do akceptacji wzór umowy z Podwykonawcą.
Oferent jest zobowiązany do wskazania w swojej ofercie Podwykonawców poprzez wypełnienie Załącznika nr 10 (Lista Podwykonawców), wraz z dokumentami uprawniającymi Podwykonawcę do realizacji danego zakresu prac jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Oferent odpowiada za działania lub zaniechania Podwykonawców, ich przedstawicieli lub pracowników jak za własne działania lub zaniechania.
Zamawiający zastrzega sobie prawo w wyjątkowych sytuacjach zlecić część robót bezpośrednio Podwykonawcy.
Konsorcjum. Udział w postępowaniu Oferentów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Zamawiający nie dopuszcza wspólnego ubieganie się o udzielenie zamówienia.
IV. CENA OFERTY.
W ofercie należy podać ceny wykonania przedmiotu zamówienia wg Załącznika nr 2 do SIWZ ”Formularz cenowy” oraz załącznika nr 13 do SIWZ „Wykaz urządzeń objętych pracami serwisowymi i konserwacyjnymi”. Ceny powinny być podane w złotych polskich (PLN) netto.
Do wyżej wymienionych cen netto zostanie doliczony podatek od towarów i usług, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Ceny ofertowe należy podać jako :
ceny– wg Załącznika nr 2 i 13 do SIWZ - oddzielnie dla poszczególnych zakresów:
• bram towarowo-osobowych i parkingów – Tabela nr 1, ceny jednostkowe modułów i cena łączna,
• bram garażowych – Tabela nr 2 ,cena łączna,
• modułów automatyki SKD – Tabela nr 3, ceny jednostkowe modułów i cena łączna.
stawkę za 1(jedną) roboczogodzinę do kosztorysowania prac nieobjętych serwisem i konserwacją jak w Załączniku nr 2 do SIWZ ”Formularz cenowy”.
Koszty zakupu materiałów nieobjętych usługą serwisu i konserwacji, jak w Załączniku nr 2 do SIWZ ”Formularz cenowy”.
Przedstawione w ofercie ceny netto tj.:
ceny łączne za 1 (jedną) usługę serwisu i konserwacji oddzielnie dla Tabel nr 1, nr 2
i nr 3
stawka za 1 roboczogodzinę do kosztorysowania prac nieobjętych serwisem i konserwacją,
oraz koszty zakupu materiałów nieobjętych usługą serwisu i konserwacji będą licytowane podczas etapu negocjacji, w formie aukcji elektronicznej na Platformie Zakupowej, do której zostaną zaproszeni Oferenci spełniający kryteria formalne.
Do oferty należy dołączyć podpisany Formularz Ofertowy – Załącznik nr 1 do SIWZ, Formularz Cenowy – Załącznik nr 2 do SIWZ, Wykaz urządzeń objętych pracami serwisowymi i konserwacyjnymi – Załącznik nr 13 do SIWZ a na Platformie Zakupowej umieścić podpisaną elektronicznie ważnym podpisem kwalifikowanym ofertę wraz ze wszystkimi załącznikami.
Wadium
Wymagane jest wadium w wysokości 10.000,00 PLN (słownie: dziesięć tysięcy złotych) wniesione przed upływem terminu składania ofert.
1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.
2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.
3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.
5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.
6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.
Czas na składanie ofert upłynął...