Data wygenerowania zapytania ofertowego: 2019-02-21
1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Dostosowanie stanowiska przeładunkowego amoniaku ciekłego do procesu odgazowania i odazotowania cystern kolejowych amoniaku, dla możliwości obsługi dodatkowej cysterny kolejowej amoniaku.
Zadanie zostanie zrealizowane w systemie „pod klucz”. W zakres zadania wchodzi:
a) wykonanie Projektu Budowlanego (jeśli wymagany) i Wykonawczego, uzgodnień i wszelkiej wymaganej do realizacji dokumentacji, z przewidzianym nadzorem autorskim branży budowlanej, instalacyjnej, elektrycznej, AKPiA, montażowej, kolejowej. Opracowana dokumentacja będzie podlegała ocenie i wymagała akceptacji Zamawiającego. Zadanie w swym zakresie obejmuje również uzyskanie stosownych pozwoleń (ew. pozwolenie na budowę, pozwolenie na użytkowanie, opracowanie karty informacyjnej przedsięwzięcia i ewentualne zapytanie o ROŚ, decyzja środowiskowa – jeśli wymagane)
b) realizacja całego zakresu zadania inwestycyjnego zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami, w tym dostawa i uruchomienie urządzeń i instalacji, stanowisk rozładowczych amoniaku rurociągów i armatury, elementów AKPiA i elektrycznych, elementów konstrukcji, wykonanie prac kolejowych etc., zgodnie z zakresem ujętym w załączniku technicznym. Prace będą prowadzone w strefie EX.
c) dokumentacja powykonawcza i jakościowo-odbiorowa (atesty, świadectwa, inwentaryzacja geodezyjna, protokoły z prób i badań etc.), odbiór w stosownych służbach (również czynny udział w komisjach odbiorowych GA S.A.), ewentualne opracowanie dokumentacji rejestracyjnej i przekazanie pod dozór UDT/TDT/odbiór kolejowy – uzyskanie decyzji zezwalającej na eksploatację, rozruch technologiczny, szkolenie załogi Użytkownika, przekazanie do eksploatacji. W zakresie Wykonawcy jest również opracowanie instrukcji obsługi procesu odgazowania i azotowania cystern w uzgodnieniu z Użytkownikiem, opracowanie instrukcji stanowiskowej, opracowanie dokumentacji dotyczącej oceny ryzyka wybuchu na stanowisku rozładunkowym zgodnie z normą PN-EN 60079-10-1, rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z dnia 7 czerwiec 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.
Szczegółowe wymagania techniczne określono w załączniku nr 13 ( Koncepcja Techniczna) – załącznik techniczny do SIWZ.
UWAGA : Zakres niniejszego zadania obejmuje również w swoim obszarze prace związane z demontażem starego i budową nowego żelbetowego kozła oporowego odcinka toru nr 162 jak i ułożenia toru kolejowego na podkładach kolejowych (oraz związanych z tym zakresem prac projektowych, uzyskania pozwolenia na budowę i odbiorów po stronie kolejowej oraz włączenia do układu torowego ).
Wykonawca uwzględni w swojej ofercie również koszty prac związanych z wykonaniem tacy podtorowej w związku z modernizacją stanowiska rozładunkowego (zabezpieczenie bliźniacze jak dotychczas zastosowane rozwiązanie).
Wykonawca w swoim zakresie uwzględni również budowę rurociągu parowego w parę 0,9 MPa do nowej lokalizacji stanowiska nr 1. Rurociąg należy zaprojektować od istniejącego węzła na stokażu amoniaku (szacunkowa długość ok. 100 m.b.) Proponowana średnica DN 32 (do ustalenia przez projektanta).
Oferent zobowiązany jest do przedłożenia kosztorysów ofertowych wszystkich branż (branży elektrycznej, budowlanej, AKPiA, montażowej i instalacyjnej, kolejowych), prac projektowych, prac odbiorowych etc.
Oferent jest zobowiązany do sprawdzenia przekazanej przez Zamawiającego dokumentacji oraz poinformowania w formie pisemnej i uzyskania pisemnych wyjaśnień wszelkich zastrzeżeń, rozbieżności, błędów, sprzeczności pomiędzy dokumentami, rysunkami i specyfikacjami. Brak wypełnienia powyższego obowiązku ze strony Oferenta będzie uważany za brak zastrzeżeń do SIWZ. Wszelkie zmiany dokonane w dokumentacji przez Zamawiającego w okresie niniejszego postępowania przetargowego, włączając, ale nieograniczając się do odpowiedzi na pytania Oferentów będą stanowiły integralną część dokumentacji przetargowej.
2. Warunki techniczne, jakim powinien odpowiadać przedmiot zamówienia.
Prace winny być wykonane zgodne z SIWZ i jego załącznikami, obowiązującymi przepisami i warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, montażowych i instalacyjnych.
Zastosowane materiały i urządzenia powinny być nowe i nieużywane, winny pochodzić od firm uznanych na rynku Unii Europejskiej, posiadać wymagane prawem: atesty, certyfikaty i/lub deklaracje zgodności oraz gwarancje producenta.
Projekty wykonane przez Wykonawcę będą oceniane przez Zamawiającego i wymagają jego akceptacji w okresie do 2 tygodni od dnia przekazania w/w projektów. Powyższe Wykonawca uwzględni w harmonogramie prac.
Wymaga się, aby wszelkie zastosowane materiały i rozwiązania techniczne, a nieuszczegółowione w przekazanej dokumentacji były zarówno dobrej jakości jak i ekonomiczne pod względem ceny zakupu i eksploatacji oraz posiadały dopuszczenie do stosowania w kraju realizacji inwestycji. Zastosowane materiały wymagają uzyskania akceptacji inwestora w formie pisemnej.
3. Harmonogram zadania:
Oferent zobowiązany jest do złożenia wraz z ofertą harmonogramu robót uwzględniającego:
- terminy określone w punkcie „Terminy realizacji przedmiotu zamówienia”
- termin opracowania i przekazania Inwestorowi Projektów
- termin rozpoczęcia i zakończenia prac wszystkich branż wraz z uwzględnieniem planowanych dostaw materiałów, odbiór UDT/TDT, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.
4. Termin realizacji przedmiotu zamówienia:
Opracowanie dokumentacji :
- Projekty (wymaga zatwierdzenia przez Zamawiającego) – do 20 tygodni od daty złożenia zamówienia przez GA SA.
- Zakończenie budowy, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie (wcześniej uzyskanie stosownych pozwoleń w tym pozwolenia na budowę), odbiory UDT/TDT/kolejowe i inne, przekazanie dokumentacji powykonawczej oraz jakościowo-odbiorowej, przekazanie do eksploatacji – do 35 tygodni od daty złożenia zamówienia przez GA S.A.
Uwaga: Zamawiający rezerwuje okres 2 tygodni na akceptację projektów, który to okres Wykonawca musi uwzględnić w swoim harmonogramie.
5. Warunki gwarancji
Wykonawca udzieli gwarancji na przedmiot zamówienia, w tym na materiały wolne od Wad, poprawnie wykonane, niezawodną pracę urządzeń na okres określony w złożonej ofercie. Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert.
Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na okres minimum 36 m-cy liczonej od daty przekazania przedmiotu zamówienia do Zamawiającego (podpisany bezusterkowy protokół odbioru końcowego).
Każda pozycja dostaw, która nie spełnia wymagań zapytania w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych, zastosowanych materiałów lub wykonawstwa zostanie natychmiast (w czasie ustalonym przez strony) zastąpiona przez Wykonawcę właściwą pozycją wolną od wad na koszt Wykonawcy.
6. Wizja lokalna
Warunkiem przyjęcia oferty przez Zamawiającego jest dokonanie wizji lokalnej przez Oferenta.
Zgłoszenia udziału w wizji lokalnej należy dokonać przez przesłanie wypełnionego Załącznika nr 8 do SIWZ do n/w osób po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu:
Janusz Gądek - tel. 14 / 637 35 33, kom. 785 780 671 lub wysyłając zapytanie na adres e-mail: janusz.gadek@grupaazoty.com
oraz
Marcin Tyński – tel. 14/637 44 31, kom. 785 780 102 lub wysyłając zapytanie na adres e-mail: marcin.tynski@grupaazoty.com
Oferent pod rygorem nieważności, jest zobowiązany dołączyć do oferty oświadczenie o przeprowadzonej wizji lokalnej – Załącznik nr 9 do SIWZ.
Zamawiający wyznacza terminy przeprowadzania wizji lokalnej w dniach: od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 14:00 (po wcześniejszym telefonicznym /e-mailowym uzgodnieniu terminu).
Oferent jest zobowiązany do zapoznania się z warunkami lokalnym i lokalizacją terenu budowy, a w tym w szczególności: możliwości dojazdu i transportu i rozładunku materiałów budowlanych na teren budowy, istniejącymi sieciami, możliwościami zapewnienia dostaw mediów na potrzeby prowadzenia wszelkich robót. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania na koszt własny wszelkich dodatkowych badań i sprawdzeń, które w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących realizacji inwestycji dadzą im podstawę do przedstawienia kompletnej i wiążącej oferty wykonania robót. Brak zapoznania się Oferenta z warunkami lokalnymi i lokalizacją budowy, nie zwalnia Oferenta z obowiązku przedstawienia kompletnej oferty, a następnie ze zobowiązań objętych przedmiotem umowy realizacji inwestycji.
Wykonawca na własny koszt zapewni własnej załodze/podwykonawcom niezbędne szkolenia bhp przeprowadzone przez dział bezpieczeństwa GA SA oraz wystąpi o przepustki umożliwiające wjazd na teren zakładu. Prace będą prowadzone w strefie EX, Wykonawca zapewni we własnym zakresie odpowiednią odzież roboczą upoważniającą do prac w w/w strefie.
III. Podwykonawstwo, Konsorcjum.
Zamawiający dopuszcza udział Podwykonawców w realizacji Zamówienia.
Przez Podwykonawcę należy rozumieć osobę fizyczną, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, a posiadającą zdolność prawną, która zawarła z Wykonawcą, zaakceptowaną przez Zamawiającego w formie pisemnej pod rygorem nieważności, Umowę o podwykonawstwo na wykonanie części prac objętych Przedmiotem Umowy.
Powierzenie przez Wykonawcę części zakresu przedmiotu zamówienia podwykonawcy wymagać będzie akceptacji Zamawiającego. W tym celu Wykonawca, przed powierzeniem prac podwykonawcy przedstawi Zamawiającemu do akceptacji wzór umowy z podwykonawcą.
Oferent jest zobowiązany do wskazania w swojej ofercie Podwykonawców poprzez wypełnienie Załącznika nr … do SIWZ (Lista Podwykonawców), wraz z dokumentami uprawniającymi Podwykonawcę do realizacji danego zakresu prac jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
Wykonawca odpowiada za działania lub zaniechania Podwykonawców, ich przedstawicieli lub pracowników jak za własne działania lub zaniechania.
Wykonawca nie może zlecić Podwykonawcom realizacji całości zakresu zamówienia.
Konsorcjum. Udział w postepowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Dopuszcza się wspólne ubieganie się Wykonawców o udzielenie zamówienia w formie konsorcjum.
W przypadku konsorcjum należy do oferty dołączyć Umowę zawierającą, co najmniej:
1. oznaczenie stron,
2. oznaczenie celu gospodarczego, dla którego umowa została zawarta,
3. oznaczony czas trwania Umowy (co najmniej czas realizacji zamówienia, niedopuszczalne jest załączanie Umowy przedwstępnej ani zawartej pod warunkiem wygrania przetargu),
4. określenie zakresu działania poszczególnych stron Umowy,
5. potwierdzenie solidarnej odpowiedzialności członków konsorcjum wobec Zamawiającego,
6. sposób ustania konsorcjum.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia powinni łącznie spełniać warunki niniejszej specyfikacji.
IV.CENA OFERTY
W ofercie należy podać cenę wykonania przedmiotu zamówienia wg Załącznika nr 2 do SIWZ ”Formularz cenowy”. Cena powinna być podana w złotych polskich (PLN) netto i brutto, cyfrowo i słownie. Do wyżej wymienionej ceny netto zostanie doliczony podatek od towarów i usług, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykonawca oferuje łączną ryczałtową cenę za wykonanie zadania w formule „pod klucz”, w tym projektów, uzyskanie wszelkich wymaganych zgód, dostaw, prac budowlano-montażowych i instalacyjnych w zakresie określonym przez SIWZ i załącznikach nr 13 wraz ze szkoleniem, wszelakimi odbiorami i dokumentacją powykonawczą i jakościowo-odbiorową, rejestracyjną (UDT/TDT) jeśli wymagane.
Cena powinna zawierać:
- wykonanie Projektów oraz prac budowlano-montażowych i instalacyjnych, wszelakim uzgodnień prawnych, pozwolenia na użytkowanie
- nadzór według formuły opisanej w rozdziale „personel wykonawcy”
- dokumentację powykonawczą i jakościowo-odbiorową, udział w odbiorach, oddanie do eksploatacji, szkolenie załogi użytkownika, pozwolenia na użytkowanie, odbiory UDT/TDT/kolejowe – jeśli wymagane.
Przedstawiona w ofercie cena łączna usługi netto będzie ceną licytowaną w aukcji elektronicznej, do której zostaną zaproszeni Oferenci spełniający kryteria formalne.
Do oferty należy dołączyć podpisany Formularz Cenowy – Załącznik nr 2 do SIWZ oraz kosztorys ofertowy, a na Platformie Zakupowej umieścić podpisane skany.
Lp. | Nazwa produktu | Ilość | Jednostka | Indeks | Załącznik/Link | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dostosowanie węzła przeładunku amoniaku do prowadzenia procesu odgazowania oraz odazotowania cystern kolejowych amoniaku | 1 | US | - | Czytaj |
Kryteria oceny oferty
Lp. | Tytuł pytania | Data wysłania pytania | Status |
---|---|---|---|
Brak wyników do wyświetlenia |
Dodatkowe pytania do oferty
Załączniki:
SIWZ 37-P-2019 - Załacznik nr 10 Umowa o roboty budowlane.docx
61606 kB ZapiszWaluta: PLN
Data i godzina rozpoczęcia przyjmowania ofert:
- - :Data i godzina zakończenia przyjmowania ofert:
- - :Data i godzina zakończenia zadawania pytań:
- - :1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.
2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.
3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.
5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.
6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.
Ogłoszenie nieaktualne
Czas na składanie ofert upłynął...