1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania obejmującego opracowanie projektu o nazwie „Układ grzejnika Jednostki Syntezy nr1” zgodnie z poniższym zakresem. Projekt ten ma zawierać opracowanie branż mechanicznej, budowlanej, montażowej, elektrycznej i pomiarowej związane z remontem układu zasilania i sterowania grzejnikiem rozruchowym oraz jego kompleksowym remontem polegającym na dostosowaniu Jednostki Syntezy nr 1 do grzejnika nowej konstrukcji oraz obowiązujących przepisów.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: - Wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej (Projekt Budowlano-Wykonawczy do pozwolenia na budowę), dokumentacji odbiorowej i powykonawczej oraz kosztorysów inwestorskich z przedmiarami.
2.1. Branża elektryczna
• Dobór nowego grzejnika rozruchowego firmy Klopper – therm dostosowanego do pracy w strefach zagrożonych wybuchem : Strefa 2 IIC T4 (wodór) do obecnego wnętrza reaktora Jednostki Syntezy nr 1 pod względem: dostosowanie do wymiarów i geometrii wnętrza reaktora, odpowiedniej głowicy grzejnika, uszczelnień i połączeń itp. Grzejnik: trzy sekcje grzewcze Moc całkowita grzejnika 250 kW. dostosowanie grzejnika do pracującego transformatora regulacyjnego (parametrów mocy, prądu, napięcia) Transformator: 3 fazowy Moc 450kVA Strona pierwotna 6000 V ; 53,5 A Strona wtórna (regulowana) 59,5 do 231,5 V ; max 1310 A dostosowanie do warunków fizyko – chemicznych pracy reaktora (medium, temperatury, ciśnienia itp.) • Dobór odpowiedniej obudowy przyłączeniowej grzejnika w wykonaniu przeciwwybuchowym EX do strefy IIC T3 Skrzynia przyłączeniowa: Dostosowana do wyprowadzeń (zimnych końcówek grzejnika) Wykonana z materiałów odpornych na czynniki atmosferyczne Wyposażona w odpowiednią aparaturę zabezpieczeń i sygnalizacji
• Dobór odpowiedniej aparatury zabezpieczającej grzejnik przed przepaleniem, kontrolnej i sterowniczej • Dobór odpowiedniej kabiny / kontenera trafo do zabudowy transformatora regulacyjnego poza strefą Ex. • Zaprojektowanie tras kablowych oraz dobór kabli siłowych, sterowniczych i sygnalizacyjnych kompleksowego zasilania i sterowania grzejnikiem • Modernizacja zasilania transformatora regulacyjnego
2.2. Branża pomiarowa
• Kompleksowy projekt branży pomiarowo – automatycznej związany z zabudową nowego grzejnika rozruchowego i skrzynki przyłączeniowej wyposażonej w urządzenia blokad i sygnalizacji wynikające z pracy w strefie Ex.
2.3. Branża budowlano – montażowa
• Dobór odpowiedniej kabiny / kontenera do zabudowy transformatora i urządzeń towarzyszących. • Projekt fundamentu dla kabiny / kontenera trafo zlokalizowanego poza strefą Ex, wraz z infrastrukturą niezbędną do podłączeń elektrycznych (przepusty, kanały kablowe) oraz odprowadzeniem wód opadowych • Projekt nowej pokrywy / głowicy ciśnieniowej grzejnika przez którą będą przechodzić tzw. zimne końce grzejnika dostosowanej do obecnego wnętrza reaktora syntezy nr 1
2.4. Opracowanie dokumentacji powykonawczej powyższych branż oraz dokumentacji dozorowej (UDT) dla nowej pokrywy / głowicy grzejnika rozruchowego. Opracowanie niezbędnych protokołów branżowych i uzgodnienia z UDT.
2.5. Opracowanie kosztorysów inwestorskich z przedmiarami dla powyższych branż.
3.Warunki techniczne, jakim powinien odpowiadać przedmiot zamówienia. Projekt winien być wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, technicznymi i technologicznymi. Przy doborze urządzeń i materiałów należy kierować się występującymi zagrożeniami, specyfiką obiektu i opinią użytkownika. Zastosowane materiały winny pochodzić od firm uznanych na rynku Unii Europejskiej, posiadać wymagane prawem: atesty, certyfikaty i/lub deklaracje zgodności oraz gwarancje producenta. Poszczególne etapy oraz branże projektu należy konsultować z Użytkownikiem i przedstawicielem branży.
Wykonawca dostarczy następujące dokumenty: • Kompleksowy projekt branży mechanicznej, budowlanej, montażowej, elektrycznej i pomiarowej • Niezbędną dokumentacje związaną z czynnościami UDT • Powyższą dokumentację należy dostarczyć w minimum 3 egzemplarzach w formie papierowej i elektronicznej (płyta CD)
4.Harmonogram zadania. Oferent zobligowany jest dostarczyć wraz z ofertą do uzgodnienia i akceptacji Zamawiającego harmonogram realizacji zadania wraz z proponowanymi terminami płatności zgodnie z zapisami SIWZ.
5. Termin realizacji przedmiotu zamówienia: 1. Zamawiający oczekuje wykonania przedmiotu zamówienia do dnia 30.08.2019 roku. Termin realizacji zamówienia nie może ulec wydłużeniu !
6. Warunki Gwarancji
Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji na wykonaną i odebraną dokumentację projektową, o której mowa w Rozdziale II pkt. 2 SIWZ. Termin gwarancji Wykonawcy wynosi minimum 36 miesięcy od dnia protokolarnego odbioru dokumentacji projektowej. W okresie gwarancji Wykonawca zobowiązany jest usunąć każdą wadę dokumentacji projektowej poprzez przeprojektowanie wadliwego elementu projektu w ten sposób aby był on wolny od wad. Termin usunięcia wady w każdym przypadku zostanie wyznaczony przez Zamawiającego.
7. Wizja lokalna Warunkiem przyjęcia oferty przez Zamawiającego jest dokonanie wizji lokalnej przez Oferenta.
Zgłoszenia udziału w wizji lokalnej należy dokonać przez przesłanie wypełnionego Załącznika nr 8 do SIWZ do n/w osób po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu:
Krzysztof Ołpiński – kom. 785 780 702 e-mail: krzysztof.olpinski@grupaazoty.com
Janusz Gądek - kom. 785 780 671 e-mail: janusz.gadek@gruupaazoty.com
Oferent pod rygorem nieważności, jest zobowiązany dołączyć do oferty oświadczenie o przeprowadzonej wizji lokalnej – Załącznik nr 9 do SIWZ.
Z wizji lokalnej zostanie sporządzona notatka, która będzie stanowić wiążący dokument uszczegóławiający zakres prac, stosowane materiały, technologie itp. Jej zapisy obligują dostawcę projektu do ich bezwzględnego przestrzegania.
Zamawiający wyznacza terminy przeprowadzania wizji lokalnej w dniach: od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00 (po wcześniejszym telefonicznym /e-mailowym uzgodnieniu terminu).
Oferent jest zobowiązany do zapoznania się z warunkami lokalnymi, istniejącą infrastrukturą i lokalizacją terenu budowy, a w tym w szczególności: uwarunkowaniami technicznymi, technologicznymi procesu grzania wnętrza reaktora syntezy, wymogami materiałowymi, prawnymi i UDT, możliwości dojazdu i transportu i rozładunku materiałów, warunkami geologicznymi i wodnymi istniejącymi sieciami, infrastrukturą energetyczną i technologiczną. Oferent jest zobowiązany do wykonania na koszt własny wszelkich dodatkowych badań i sprawdzeń, które w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących realizacji zadania dadzą podstawę do przedstawienia kompletnej i wiążącej oferty. Brak zapoznania się Oferenta z warunkami lokalnymi i lokalizacją budowy, nie zwalnia Oferenta z obowiązku przedstawienia kompletnej oferty, a następnie ze zobowiązań objętych przedmiotem umowy realizacji.
Oferent na własny koszt zapewni własnej załodze/podwykonawcom niezbędne szkolenia BHP przeprowadzone przez dział bezpieczeństwa GA SA oraz wystąpi o przepustki umożliwiające wjazd na teren zakładu. Prace będą prowadzone w strefie EX, Wykonawca zapewni we własnym zakresie odpowiednią odzież roboczą upoważniającą do prac w w/w strefie. Orientacyjny koszt szkolenia BHP na osobę wynosi 28,00 PLN netto.
III. PODWYKONAWSTWO, KONSORCJUM Zamawiający dopuszcza udział Podwykonawców w realizacji Zamówienia.
Przez Podwykonawcę należy rozumieć osobę fizyczną, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, a posiadającą zdolność prawną, która zawarła z Wykonawcą, zaakceptowaną przez Zamawiającego w formie pisemnej pod rygorem nieważności, Umowę o podwykonawstwo na wykonanie części prac objętych Przedmiotem Umowy.
Powierzenie przez Wykonawcę części zakresu przedmiotu zamówienia podwykonawcy wymagać będzie akceptacji Zamawiającego. W tym celu Wykonawca, przed powierzeniem prac podwykonawcy przedstawi Zamawiającemu do akceptacji wzór umowy z podwykonawcą.
Oferent jest zobowiązany do wskazania w swojej ofercie Podwykonawców poprzez wypełnienie Załącznika nr 10 (Lista Podwykonawców), wraz z dokumentami uprawniającymi Podwykonawcę do realizacji danego zakresu prac jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
Wykonawca odpowiada za działania lub zaniechania Podwykonawców, ich przedstawicieli lub pracowników jak za własne działania lub zaniechania. Zamawiający zastrzega sobie prawo w wyjątkowych sytuacjach zlecić część robót bezpośrednio podwykonawcy.
Wykonawca nie może zlecić Podwykonawcom realizacji całości zakresu zamówienia.
Konsorcjum. Udział w postepowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Dopuszcza się wspólne ubieganie się Wykonawców o udzielenie zamówienia w formie konsorcjum. W przypadku konsorcjum należy do oferty dołączyć Umowę zawierającą, co najmniej: 1. oznaczenie stron, 2. oznaczenie celu gospodarczego, dla którego umowa została zawarta, 3. oznaczony czas trwania Umowy (co najmniej czas realizacji zamówienia, niedopuszczalne jest załączanie Umowy przedwstępnej ani zawartej pod warunkiem wygrania przetargu), 4. określenie zakresu działania poszczególnych stron Umowy, 5. potwierdzenie solidarnej odpowiedzialności członków konsorcjum wobec Zamawiającego, 6. sposób ustania konsorcjum.
Oferenci wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia powinni łącznie spełniać warunki niniejszej specyfikacji.
IV. CENA OFERTY
W cenie oferty należy podać cenę wykonania przedmiotu zamówienia. Cena powinna być podana w złotych polskich (PLN) netto i brutto, cyfrowo i słownie. Do wyżej wymienionej ceny netto zostanie doliczony podatek od towarów i usług, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przedstawiona w ofercie cena łączna usługi netto będzie ceną licytowaną w aukcji elektronicznej na Platformie Zakupowej, do której zostaną zaproszeni Oferenci spełniający kryteria formalne. Cenę łączną należy rozbić na ceny cząstkowe wypełniając Formularz Cenowy – Załącznik nr 2 do SIWZ. Do oferty należy dołączyć podpisany Formularz Ofertowy – załącznik nr 1 do SIWZ oraz Formularz Cenowy - Załącznik nr 2 do SIWZ, a na Platformie Zakupowej umieścić ich podpisane skany.
Produkty:
Lp.
Nazwa produktu
Ilość
Jednostka
Indeks
Załącznik/Link
Uwagi
1.
Układ grzejnika Jednostki Syntezy nr 1 w Jednostce Biznesowej Nawozy - dokumentacja projektowa
Kryteria formalne (warunki udziału w postępowaniu):
Termin płatności: 30 dni
Miejsce dostawy: siedziba Zamawiającego
Koszt transportu: po stronie dostawcy
Przeczytałem i potwierdzam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną
Oświadczamy, że zapoznaliśmy się i akceptujemy zapisy Ogólnych Warunków Zakupu Grupy Kapitałowej Grupa Azoty umieszczonych na stronie internetowej pod adresem: Ogólne warunki zakupu i sprzedaży
Kryteria oceny oferty
Cena - 80%
Referencje - 20%
Dodatkowe warunki formalne:
Zgodnie z treścią SIWZ 78/P/2019
Pytania do postępowania w ramach zapytania ofertowego "Przetarg 78/P/2019 Układ grzejnika Jednostki Syntezy nr 1 w Jednostce Biznesowej Nawozy, Grupa Azoty S.A. - wykonanie dokumentacji projektowej"
1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.
2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.
3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.
5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.
6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.