PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
„Remont umocnień brzegowych w rejonie ujęcia wody powierzchniowej dla Grupy Azoty S.A .”
1. Zakres przedmiotu zamówienia:
Prace remontowe, mające na celu punktowe umocnienie linii brzegowej w rejonie ujęcia wody powierzchniowej, według wskazań Zamawiającego. Szacunkowa długość linii brzegowej będąca przedmiotem remontu wynosi ok. 200 m.
Zakres prac przedmiotu zamówienia obejmuje zakup 360 ton kamienia łupanego 60-100 cm wraz
z transportem i ułożeniem. Kamień należy luźno osadzić bez spoin.
Wymaga się zastosowanie kamienia łamanego ze skał twardych, nie zwietrzałych, odpornych na działanie mrozu i wody.
Roboty należy wykonywać zgodnie z podstawowymi zasadami:
a. ciosy kamienne powinny być układane (nie dopuszcza się narzucania) poczynając od „zębu” u podstawy skarpy
b. ubezpieczenie powinno być układane w formie „suchego muru” z kamienia grubego (kamień o rozmiarach od 60 cm, do 100 cm), następnie klinowane kamieniem drobniejszym, który powinien stanowić wypełnienie,
kamień należy układać w taki sposób, aby w licu ubezpieczeń lokować w miarę płaskie powierzchnie kamienia, wyrównywane na bieżąco do projektowanego profilu. Nie dopuszczalne jest jednakże lokowanie w licu płaskich kamieni „na płask”: kamienie licowe muszą mieć odpowiedni wymiar prostopadły do lica ubezpieczeń – tak, aby uzyskały solidne zakotwienie w całości konstrukcji, zabezpieczające je przed wypłukaniem przez nurt wody,
w celu wytworzenia zwartego korpusu ubezpieczenia, wolne przestrzenie pomiędzy dużymi blokami kamienia należy wypełniać kamieniem drobniejszym – w miarę możliwości ściśle – na zasadzie wznoszenia kamiennego muru „suchego”,
partie drobniejszego kamienia wypełniającego, które znajdą się w licu ubezpieczenia, należy układać w taki sposób, aby w licu ubezpieczeń lokować w miarę płaskie powierzchnie kamienia, wyrównywane na bieżąco do projektowanego profilu,
układanie kamienia wypełniającego (klinowanie) należy wykonać ręcznie,
całość ubezpieczenia winna uzyskać wygląd muru skarpowego, z tą różnicą, że będzie to mur ułożony bez użycia betonu i zaprawy,
grubość gotowej warstwy ubezpieczenia powinna wynosić od 0,8 m, do 1,0 m.
Szczegółowe informację dotyczące przedmiotu zamówienia zostaną przekazane podczas wizji lokalnej.
2. Warunki techniczne, jakim powinien odpowiadać przedmiot zamówienia.
Wymagania dodatkowe wykonania remontu :
• Zastosowane materiały winny pochodzić od firm uznanych na rynku, posiadać wymagane prawem: atesty, certyfikaty i/lub deklaracje zgodności oraz gwarancje producenta, które będą stanowić załączniki do dokumentacji powykonawczej.
• Wszystkie prace objęte przedmiotem zamówienia winny być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i warunkami technicznymi wykonania i odbioru.
• Wszystkie wymagane zgody na wejście w teren GA S.A. leży po stronie Wykonawcy
3. Harmonogram zadania:
Nie dotyczy na etapie SIWZ
4. Termin realizacji przedmiotu zamówienia:
Od daty podpisania umowy do 30.11.2019 r.
5. Warunki gwarancji – warunek formalny
Gwarancja stanowi warunek formalny dopuszczający ofertę do przetargu.
Wykonawca udzieli gwarancji na jakość wykonanych robót tj. ułożenie kamienia na okres min. 24 m-cy do max. 48 m-cy, liczonej od daty przekazania przedmiotu zamówienia do Zamawiającego (podpisany bezusterkowy protokół odbioru końcowego) po wykonanym remoncie.
Gwarancja nie obejmuje skutków przejścia fali powodziowej ,w okresie jej obowiązywania.
Na dostarczone materiały obowiązuje gwarancja producenta. Każda pozycja dostaw, która nie spełnia wymagań zapytania w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych, zastosowanych materiałów lub wykonawstwa zostanie natychmiast (w czasie ustalonym przez strony) zastąpiona przez Wykonawcę właściwą pozycją wolną od wad na koszt Wykonawcy.
6. Wizja lokalna
Warunkiem przyjęcia oferty przez Zamawiającego jest dokonanie wizji lokalnej przez Oferenta.
Zgłoszenia udziału w wizji lokalnej należy dokonać przez przesłanie wypełnionego Załącznika nr 7 do SIWZ do n/w osób, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu:
Andrzej Biedrzycki – tel. 785 780 984; mail: andrzej.biedrzycki@grupaazoty.com.
Stanisław Bednarczyk – tel. 785 780 171; mail: stanislaw.bednarczyk@grupaazoty.com.
Oferent pod rygorem nieważności, jest zobowiązany dołączyć do oferty poświadczenie o przeprowadzonej wizji lokalnej – Załącznik nr 8 do SIWZ.
Zamawiający wyznacza terminy przeprowadzania wizji lokalnej w dniach: wtorki i czwartki w godzinach od 10:00 do 13:00 (po wcześniejszym telefonicznym /e-mailowym uzgodnieniu terminu).
Oferent jest zobowiązany do zapoznania się z warunkami lokalnymi i lokalizacją terenu budowy, a w tym w szczególności: możliwości dojazdu, transportu i rozładunku materiałów budowlanych na teren budowy, warunkami geologicznymi i wodnymi, istniejącymi sieciami i instalacjami podziemnymi, możliwościami zapewnienia dostaw mediów na potrzeby prowadzenia wszelkich robót oraz odprowadzenia ścieków i wód
z terenu budowy. Oferent jest zobowiązany do wykonania na koszt własny wszelkich dodatkowych badań
i sprawdzeń, które w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących realizacji inwestycji dadzą im podstawę do przedstawienia kompletnej i wiążącej oferty wykonania robót. Brak zapoznania się Oferenta z warunkami lokalnymi i lokalizacją budowy, nie zwalnia Oferenta z obowiązku przedstawienia kompletnej oferty, a następnie ze zobowiązań objętych przedmiotem umowy realizacji inwestycji.
Oferent na własny koszt zapewni własnej załodze/podwykonawcom niezbędne szkolenia bhp przeprowadzone przez Dział Bezpieczeństwa GA SA oraz wystąpi o przepustki umożliwiające wjazd na teren zakładu. Koszt szkolenia BHP na 1 osobę wynosi 28,00 PLN. netto.
III. PODWYKONAWSTWO, KONSORCJUM.
Zamawiający nie dopuszcza Podwykonawców do udziału w realizacji zamówienia.
Zamawiający nie dopuszcza do udziału w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających
się o udzielenie zamówienia w formie konsorcjum.
IV. CENA OFERTY
W ofercie należy podać całkowitą cenę wykonania przedmiotu zamówienia obejmującą zakres z pkt. II SIWZ jak w Załączniku nr 2 do SIWZ ”Formularz cenowy”. Ceny powinna być podana w złotych polskich (PLN) cyfrowo i słownie netto/brutto.
Do wyżej wymienionej ceny netto zostanie doliczony podatek od towarów i usług, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Przedstawiona w ofercie całkowita cena usługi netto będzie ceną licytowaną podczas etapu negocjacji,
w formie aukcji elektronicznej na Platformie Zakupowej, do której zostaną zaproszeni Oferenci spełniający kryteria formalno-merytoryczne.
Do oferty należy dołączyć podpisany Formularz cenowy – Załącznik nr 2, a na Platformie Zakupowej umieścić podpisane skany.